top of page

Patagoonia seiklusreis Argentinas ja Tšiilis

Lõuna-Ameerika lõunaservas laiub piirkond, mida kutsutakse Patagooniaks. Administratiivselt jäävad Patagoonia alad kahe riigi territooriumile, Tšiilisse ja Argentinasse. Argentina poolel laiuvad kuivad stepid, rohumaad ja kõrbed, Tšiilis aga liustikufjordid ja parasvöötme vihmamets. Kuulsaimad Patagoonia matkarajad on Fitz-Roy piirkonnas Argentinas ja Torres del Paine rahvuspargis Tšiilis.

Seikluskliiniku retk algab Argentina poolel El Calafates, kus teeme külaskäigu Moreno liustikule, mis on saanud oma nime legendaarse Patagoonia maadeavastaja Perito Moreno järgi. Liustik on üks kuulsamaid ja ühtlasi suuremaid Argentina turismiatraktsioone.

​Tšiilis asub Torres del Paine rahvuspark, mis on ühtlasi lõunapoolkera võimasamaid vaatamisväärsusi. Park hõlmab põlismetsi, liustikke, järvi, jõgesid ja fjorde koos seal elava floora ja faunaga, kelle hulka kuuluvad guanacod, rebased, puumad ja rikkalik valik linnuliike, sh nandud ja kondorid. National Geographic nimetatab Torres del Painet üheks nendest paikadeks, mille iga seiklusjanuga inimene peaks elu jooksul ära nägema.

​Oma matkal näeme Patagooniale iseloomulikke paiku, tutvume kohaliku rahva, kommete ja loodusega, valmistame ise priimusel toitu, magame telkides ning tunneme ennast tõelise maadeavastajana. Väljaspool matka tutvume linnadega Buenos Aires, Puerto Natales, El Calafate.

1. päev. Saabumine ja kogunemine Buenos Aireses (öö hotellis)

2. päev. Suundume Patagooniasse El Calafatesse. (öö hotellis)

3. päev. Sõidame bussiga külastama Moreno liustikku (öö hotellis)

4. päev. Sõidame bussiga El Calafatest Tšiilisse Torres del Paine rahvusparki. (147 km) (öö telgis)

5-12. päev. matk TDP Rahvuspargis. (ööbime telkides)

Matk on keskmise kuni raske raskusastega (olenevalt ilmast ja ka matkaja ettevalmistusest. Patagoonia ilma kohta öeldakse, et 4 aastaaega võivad vahelduda ühe päeva jooksul.

Matkal kanname kõike varustust ise endaga kaasas (telk madrats magamiskotid jms. Lisaks söök, mis on ära jagatud kõigi vahel ja matkaköök)

Matkal on kaks suuremat tõusu-ca 600m (vaata graafikut)

Esimene neist - kuulus Mirador Las Torres võetakse ilma varustuseta matka esimesel päeval. Teine, mis on kuru ületus(Paso John Gardner) saab premeeritud vaadetega Grey liustikule ja loodetavasti saab kogeda üht väga tuulist momenti!

13. Puhkepäev Puerto Natalesis. Linn mis on kui kohalik matka pealinn. Matkajad üle kogu maailma kogunevad siin ja muljetavad, varustavad ennast ning suunduvad oma avastusretkedele. (öö Hotellis)

14. Bussisõit El Calafatesse ja sealt edasi Buenos Airesesse. (öö hotellis)

15. Kojulend

—---------------------------


 

Mis saab siis kui olen ennast matkale kirja pannud? 

Peale seda saadame sulle tellimuse kinnitamiseks broneeringuarve (tavaliselt 20% ettemaks). Kui broneeringuarve on tasutud, oledki reisil kirjas. 

Kuidas ma kohale saan?

Kui seikluse toimumiseks on vajalik arv inimesi koos, alustame lennupiletite soetamist ja anname sulle teada, et aeg on käes. Tavaliselt võtame lennupiletitele pakkumise oma müügipartnerilt ning kõik seiklejad, kellele pakkumine sobib, saavad antud hinnaga omale piletid hankida. Kellele ajad või hind ei sobi, saab muidugi omal käel piletid leida. Tavaliselt ostame piletid kõik koos, et saaksime korraga kohale, kuid midagi pole viga ka eraldi saabumisel. Tähtis on olla õiges kohas kokkulepitud ajal!

Kas see matk on raske või jõukohane? 

Kuna tihti me sind isiklikult ei tunne, on ka sellele küsimusele esmapilgul keeruline vastata. Seiklejad on erineva ettevalmistusega ja füüsilise koormustaluvusega. Mägi- ja tipumatkadel on lisaks seljakotile ja maastikule raskendavaks asjaoluks näiteks kõrgusest tulenevad tegurid. Patagoonia seiklusreis meid sellistesse kõrgustesse ei vii. Siiski soovitame enne reisi meilt kõike vajalikku küsida - omavahelises suhtluses saame juba arutada, kas ja kui raske see matk on, uurides sinu tausta ja eelneva matkakogemuse kohta.

Millist varustust mul vaja on?

Kui sa pole kindel, kas sul on kõik varutus matkaks olemas, siis helista või kirjuta meile ja küsi lisaks. Oleme alati nõus varustuse teemal lobisema ning aitama rännukaaslastel õiget kraami valida.

Mul on küsimusi matkakorralduse ja kohaliku elu-olu kohta

Enne matka korraldame alati reisieelse kohtumise, kus arutame läbi erinevad detailid matkakorralduse ja kohaliku elu kohta. Kui matkani on veel aga palju aega ja reisieelne trehv alles kaugel tulevikus, siis küsi juba julgelt varem. Meie ei tea seda, mida sina ei tea! Mida varem on sul kõik vajalik teada, seda varem saad hakata seikluseks ettevalmistusi tegema.

Kuidas toimub matkal magamine/elamine?

Matka vältel magame telkides. Väljaspool matka magame külalistemajades ja hotellides.

Naudi matka, sest ettevalmistused on hästi tehtud!

Success! Message received.

1890€

maapakett

15
päeva
01.02-15.02.2025

Seikluskliinik kannab hoolt:

Kohalik  Transport

Kõik matka- ja laagritoidud (välja arvatud linnades ja sõidupäevadel)

Matkajuht

Rahvusparkide sissepääsud ja matkamise load.

Ühisvarustus (söögitegemiseks jms)

Matka apteek (üldine)

Kirjeldatud majutus

Hind ei sisalda:

Matkavarustust

Sööke muudel aegadel

Reisikindlustust

Muuseumi vms ekskurssioonid

Ööbimisi väljaspool antud kuupäevi

Transporti Buenos Airesesse ja tagasi

Keskmine lennukipileti hind Tallinn- Buenos Aires-Tallinn 800-1000 €

Reisitingimused

  • Google+ Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Facebook Basic Black
bottom of page