top of page

Mehhiko tippumatk ja superseiklus

See Seikluskliiniku esmakordne seiklus Mehhiko südames on loodud tõelistele seiklusegurmaanidele. Kõigepealt Põhja Ameerika  kõrgeima vulkaani Pico de Orizaba 5683 m vallutamine. Seejärel kanjoneering ühes maailma suurimas jugade süsteemis ning maaaluse maailma külastus. Lõpetuseks Monarhliblikate vaatlus. Kogu reisi vältel on ka kultuur esindatud väga oluliste arheoloogiliste paikadega. See on Ajarännak iidsesse Tlahuica kultuuri ja ajastusse, kes olid üks Kesk-Mehhiko asteekide rahvaid.

 

Esimese päev:

Saabumine Tepoztláni. Paneme Meztitla kämpsis laagri püsti. Asume 1700 meetrit merepinnast. Tutvume olukorraga ja puhkame reisiväsimusest. 

Tepoztlán: asub umbes 1 tunni kaugusel Mexico Cityst ning on tuntud oma ilusa looduse ja kultuuripärandi poolest. Sealne peamine vaatamisväärsus on Tepozteco mägi, millel asub iidne püramiid. Lisaks saab nautida kohalikku turu atmosfääri ja avastada linnakese võlu.

 

Teine päev:

Matkame Tepozteco mäele (2200 meetrit).

Külastus püramiidile, mis asub mäe tipus. Lõunasöök kohalikul turul.

Vaba õhtu. Ööbimine Meztitlas kämpsis.

 

Kolmas päev:

Retk Tlalchichuca Puebla juurde (2600 meetrit). Külastus Alchichca järvele.

Ööbimine hostelis.

 

Neljas päev:

Matk Miguel Hidalgo juurde, Puebla (3300 meetrit). Lihtne matk.

Ööbimine hostelis.

Puebla (Tlalchichuca ja Miguel Hidalgo): Puebla on linn Mehhiko keskosas, mis pakub mitmeid põnevaid võimalusi. Tlalchichuca ja Miguel Hidalgo piirkonnad asuvad kõrgustes ning on suurepärased sihtkohad matkamiseks ja looduse nautimiseks. Alchichca laguun ja lihtsad matkarajad pakuvad unustamatuid vaateid ja seiklusi.

 

Viies päev:

Peale 7 km matka jõuame matkaonnini mis asub 4600 meetrit merepinnast. Siin teeme ettevalmistused eesolevaks tipuvõtmisks.

Ööbimine onnis.

 

Kuues päev:

Vara hommikul asume teele tipu suunas. Naasts tagasi onni juurde ootavad meid seal 4x4 sõidukid kes viivad meid alla Tezpotláni.

 

Seitsmes päev:

Hommikul vabatahtlik taastav massaaž. Külastame Xochicalco arheoloogilist vaatamisväärsust. Retk Mil Cascadase laagriplatsile.

Xochicalco muistne mälestis on tähtis paik, mis kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse. See vana Tlahuica kultuuri keskus pakub võimalust tutvuda Mehhiko ajaloo ja arhitektuuriga ning avastada muistsete tsivilisatsioonide pärandit.

 

Kaheksas päev:

Kanjoneering Mil Cascadasel. Külastame Taxco linna.

Ööbimine Taxcos.

Mil Cascadase laagriplats ja ümbritsevad joasüsteemid on paradiis loodusarmastajatele. Siin saab nautida kanjoneerimist ja veespordi tegevusi, ujuda mägijõgedes ning imetleda kauneid maastikke ja juga.

 

Üheksas päev:

Chontacoatláni maa-alune jõgi. Cacahuamilpa koobaste külastus.

Ööbimine Tepoztlánis.

Chontacoatláni maa-alune jõgi ja Cacahuamilpa koopad: Need paigad pakuvad ainulaadset võimalust avastada Mehhiko allilma imesid. Chontacoatláni maa-alune jõgi on avastamist väärt, mis pakkudes võimalust sukelduda maa-aluste jõgede ja koobaste maailma. Cacahuamilpa koopad on suured ja ilusad koopad, mis pakuvad ainulaadset võimalust uurida maapõue saladusi.

 

Kümnes päev:

Liigume Tlalpujahua lähedale, mis on baasiks neile, kel on eesmärgiks teekond Monarhliblikate pühamusse. Vaba aeg linnas. 

 

Üheteistkümnes päev:

Liblikate reservaadi külastus. See on unikaalne võimalus näha tuhandeid liblikaid, kes sinna talvituma saabuvad. Lisaks saab linnas nautida vaba päeva ja avastada selle kultuurilist rikkust.

 

Teekond tagasi Tepoztláni.

 

Kaheteistkümnes päev:

Diplomi tseremoonia. Tagasi Mexico Citysse.

Kolmeteisrtkümnes päev: Kojusõit kus kõigil on rääkida oma lugu!

—---------------

Mis saab siis kui olen ennast matkale kirja pannud? 

Peale seda saadame sulle tellimuse kinnitamiseks broneeringuarve (tavaliselt 20% ettemaks). Kui broneeringuarve on tasutud, oledki reisil kirjas. 

Kuidas ma kohale saan?

Kui seikluse toimumiseks on vajalik arv inimesi koos, alustame lennupiletite soetamist ja anname sulle teada, et aeg on käes. Tavaliselt võtame lennupiletitele pakkumise oma müügipartnerilt ning kõik seiklejad, kellele pakkumine sobib, saavad antud hinnaga omale piletid hankida. Kellele ajad või hind ei sobi, saab muidugi omal käel piletid leida. Tavaliselt ostame piletid kõik koos, et saaksime korraga kohale, kuid midagi pole viga ka eraldi saabumisel. Tähtis on olla õiges kohas kokkulepitud ajal!

Kas see matk on raske või jõukohane? 

Kuna tihti me sind isiklikult ei tunne, on ka sellele küsimusele esmapilgul keeruline vastata. Seiklejad on erineva ettevalmistusega ja füüsilise koormustaluvusega. Mägi- ja tipumatkadel on lisaks seljakotile ja maastikule raskendavaks asjaoluks näiteks kõrgusest tulenevad tegurid. Seetõttu soovitamegi enne reisi meilt kõike vajalikku küsida - omavahelises suhtluses saame juba arutada, kas ja kui raske see matk on, uurides sinu tausta ja eelneva matkakogemuse kohta.

Millist varustust mul vaja on?

Kui sa pole kindel, kas sul on kõik varutus matkaks olemas, siis helista või kirjuta meile ja küsi lisaks. Oleme alati nõus varustuse teemal lobisema ning aitama rännukaaslastel õiget kraami valida.

Mul on küsimusi matkakorralduse ja kohaliku elu-olu kohta

Enne matka korraldame alati reisieelse kohtumise, kus arutame läbi erinevad detailid matkakorralduse ja kohaliku elu kohta. Kui matkani on veel aga palju aega ja reisieelne trehv alles kaugel tulevikus, siis küsi juba julgelt varem. Meie ei tea seda, mida sina ei tea! Mida varem on sul kõik vajalik teada, seda varem saad hakata seikluseks ettevalmistusi tegema.

Mis ootab meid kohapeal? 

Peale transfeeri Meztitlasse  ja seal sisseseadmist, teeme matkaeelse briifi. Saame teineteisega lähemalt tuttavaks ja käime viimast korda üle varustuse, et kõigil oleks kõik vajalik  olemas. Matkaks vajalikud asjad pakime seljakotti. Matkaks mittevajaliku kraami pakime kokku ning jätame hoiule.

Algab seiklus! 

Naudi matka, sest ettevalmistused on hästi tehtud!

Sõnum edastatud

2890€

13
päeva
01.02-13.02.2024

Seikluskliinik kannab hoolt:

Kirjeldatud majutused

Kõik matka laagritoidud tipuvallutuse ajal ja Mil Cascadase õhtusöök

Kohalik transport sihtkohtade vahel

Matkajuht

Giidid mägedes

Juhendajad ja varustus kanjoneeringus

Ühisvarustus (söögitegemiseks jms)

Matka apteek (üldine)

Hind ei sisalda:

Matkavarustust (telk,matt jms)

Sööke muudel aegadel

Reisikindlustust

Muuseumi vms sissepääsud

muud transporti kui seigeldakse eraldi

Lennukipiletit.

Reisitingimused

  • Google+ Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Facebook Basic Black
bottom of page