Matk Šotimaa mägismaal,

ja Ben Nevis 1345m

1/7

Siin ta on… Šotimaa! Paljudele filmidest tuttavad maastikud, kus udused nõmmed vahelduvad sametiste mägedega, milledel kepsutavad valged lambakarjad. Kõrged kaljud ja pankrannikud, heitlik Atlandi ookean, majakad ja kaunid külad. Siin elab külalislahke šoti rahvas, siin pakutakse värskeid mereande, valmistatakse kuulsat Šoti viskit ning nauditakse kohalikku pubikultuuri, kuhu on alati teretulnud ka rändurid.

 

Šotimaa on vaieldamatult üks mõnusamaid paiku Euroopas, kus saata mööda aktiivne puhkus. Majesteetlik loodus pakub silmailu ja vaheldust ning kohalikud on teinud selleks kõik, et külalised end siin hästi tunneksid. Sel korral valisime matkamiseks Cape Wrathi matkaraja - tsivilisatsioonist kõige eraldatuma piirkonna kogu Šotimaal. Meie teekond kulgeb Fort Filliamist loodesuunal ning kestab 6 kaunist, metsikut ja ilma teetähisteta matkapäeva.

Cape Wrathi (ehk Wrathi neeme) pikamaa-matkaraja tervikpikkuseks on 370 km ning meie eesmärgiks on läbida neist esimesed 110 km. Peale matka lõppemist naaseme Fort Williamisse – Šotimaa matka- ja ronimispealinna, kus igal seiklejal on võimalus ära käia ka Briti saarte kõrgeimas punktis – Ben Nevise tipus (1345 m) ning muidugi puhata ja teha tutvust kohaliku pubikultuuriga. 

 

1. päev. Saabume lennukiga Edinburghi. Tansport raudteejaama ja sealt edasi rongidega Fort Williamisse, meie matka alguspunkti. Fort Williamisse jõuame õhtul. 

 

2. - 7. päev. Algab 6-päevane matk, mis kulgeb läbi kauni ja majesteetliku mägismaa põhja- ja loodesuunal. Matkal ööbime telkides ja valmistame ise priimusel matkasööke/jooke. Kuna tegemist ei ole ametlikult tähistatud matkarajaga, kasutame matkamiseks kõike, mida loodus meile pakub – vanu radu metsades, mägede vahel, nõmmedel. Kui rada ei ole, siis teeme ise!

 

8. päev. Hilishommikul jõuame tagasi Fort Williamisse. Viime asjad hostelisse, peseme maha matkaväsimuse ja puhkame. 

Otse Fort Williami kõrval laiub Briti saarestiku kõrgeim tipp - Ben Nevise mägi, tipukõrgusega 1345 m. Soovijatel on võimalus tipp ära vormistada. 

Need, kes vertikaalset teekonda aga ette võtta ei soovi, saavad soovi korral minna sõitma ajaloolise jakobiitide aururongiga, mille teekond Fort Williami ja Mallaigi kaluriküla vahel kuulub maailma kauneimate rongiteekondade hulka. (Kusjuures – just seda rongi ja Glenfinnani viadukti kasutati ka Harry Potteri Sigatüüka Ekpressi filmimisel! Maagiat küllaga ja veel!) 

 

9. päev.

Päev puhkamiseks ja kohaliku elu-oluga tutvumiseks. Fort Williamis saab iga rändaja külastada just neid objekte, mis talle huvi pakuvad. Uudistamist jagub siin mägilinnas kõigile – nii ajaloo-, kultuuri- kui ka loodushuvilistele. Varahommikused ärkajad saavad ka täna Ben Nevise tipus ära käia. 

 

Ja kes veel ei ole näinud, kuidas valmib kuulus Šoti viski, saab külastada näiteks Ben Nevise destillerit.

Hilisel pärastlõunal alustame rongiteekonda Edinburghi suunas. Õhtu Edinburghis.

 

10. päev. Lend Edinburghist koju... 

… kus meil kõigil on rääkida oma lugu Šotimaast!

Sõnum edastatud

790€

maapakett

10
päeva
20.05-29.05.2022

Seikluskliinik kannab hoolt: 

Kohalik  transport

Kõik matka- ja laagritoidud (välja arvatud linnades ja rongisõidul)

Matkajuht

Ühisvarustus (söögitegemiseks jms)

Matka apteek (üldine)

Kirjeldatud majutus 2 ööd

Maapaketi hind 790-

Hind ei sisalda:

Matkavarustust

Sööke muudel aegadel

Reisikindlustust

Muuseumite vmt pileteid

Sõite saartele või teisi kirjelduses mitte mainitud meresõite.

Ööbimisi väljaspool antud kuupäevi

Transporti Šotimaale ja tagasi

Reisitingimused