Loojangu tee 21 Harku vald 76908

info@seikluskliinik.ee

+372 505 0225

Seikluskliinik OÜ
Äriregistri kood 11935426
Turismiettevõtja Reg. Nr. TRE000608

A/A EE481010220114215014

Seikluskliiniku reisitingimused 2018

Seikluskliiniku privaatsustingumused

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • Twitter Clean
  • White Google+ Icon

© 2018 Seikluskliink

Matk Šotimaa mägismaal,

ja Ben Nevis

1/6

Seikluskliinku uus maršruut Šotimaal 2020

Siin see on …Paljudele tuttavad maastikud TV seriaalidest, kus udused nõmmed vahelduvad sametiste mägedega, milledel lambakarjad ringi kepsutavad. Kõrged kaljud ja pankrannikud, heitlik Atlandi Ookean, majakad ja kaunid külad. Siin elab veel külalislahke Šoti rahvas, pakutakse värskeid mereande, saab näha kuidas valmib kuulus Šoti viski ning milline on kohalike pubi-kultuur. 

Šotimaa on vaieldamatult üks mõnusamaid paiku Euroopas, kus saata mööda oma aktiivne puhkus. Kaunis loodus pakub silmailu ning vaheldust ja kohalikud on teinud kõik selleks, et külalised tunneksid ennast hästi. Oleme valinud sellel korral matkamiseks The Cape Wrath Traili. Antud rada kulgeb Fort Williamist loodesuunal. Lõppedes Britannia põhisaare kõige loodepoolsemas nurgas Cape Wrathiga. kogu rada on ca 377 km pikk. Meie võtame endale esimeseks etapiks 112 km ja lisaks Ben Nevise otsa ronimise. Selle otsustame kohal olles, kas tippu ronime ennem või peale matka. Seda rada peetakse ka üheks metsikumaks ja tsivilisatssiooniga vähem kokku puutuvaks Šotimaal. Enamus kohtades pidavat selge rada siin õigupoolest  ka puuduma ja igaüks saab asutda omale meelepärase sammu mõnusal maastikul. Mitmel korral matkame ka meresoppidest mööda ning sobiva veetaseme korral saame korjata õhtumaiuseks rannakarpe ja neid priimusel valmistada.

1 päev. Saabume lennukiga Edinburghi, transport raudejaama ja sealt edasi rongiga Fort Williamisse, mis on Šotimaa matka ja muu välitegevuse pealinn. Rongisõit Šotimaa mägismaal on tituleeritud üheks maailma kauneimaks rongisõiduks. Siin kõrval laiub ka Briti kõrgeim mägi Ben Nevis 1344 m. Soovijatel võimalus see tipp ka ära vormistada. Võib minna laia “turistimagistraali” mööda, kuid Seikluskliinik teab ka huvitavamat ja rohkem väljakutseid pakkuvat teekonda, kus ei pea küünarnukkidega endale teed rajama :). 

2-7 päev. Algab 6 päevane matk rajal, mida kutsutakse Cape Wrath trail, mis kulgeb piki saart Fort Williamist Loode suunal. Raja kogupikkus on 117 km, millest ka meie jõuame kindlasti läbida enamuse (kui mitte kõike). Matkal ööbime telkides ja valmistame ise priimusel matkasööke/jooke.

7 päev. Saabume tagasi Fort Williamisse. Paneme B&B/hosteli asjad kaheks ööpäevaks ära, peseme matkaväsimuse maha ja puhkame. Tutvume vaatamisväärsustega. Fort William on Šotimaa aktiivse puhkuse pealinn,  Siin veedetud ajal saab igaüks külastada omal soovil erinevaid objekte, mis talle just parasjagu huvi pakuvad. Siin on kõike nii ajaloo, kultuuri kui ka looduse huvilistele.  Kes pole näinud, kuidas valmib kuulus Šoti viski, see saab külastada näiteks Ben Nevise distillerit.

9 päev. Fort William- Edinburghi ja sealt edasi lennukiga Eestisse  

…kodus on meil kõigil rääkida nüüd oma lugu Šotimaast!

790€

maapakett

10
päeva
21.05-29.05.2020

Seikluskliinik kannab hoolt: 

Kohalik  Transport

Kõik matka- ja laagritoidud (välja arvatud linnades ja rongisõidul)

Matkajuht

Ühisvarustus (söögitegemiseks jms)

Matka apteek (üldine)

Kirjeldatud majutus 2 ööd

Maapaketi hind 790-

Hind ei sisalda:

Matkavarustust

Sööke muudel aegadel

Reisikindlustust

Muuseumi vms sissepääsud

Saarte või teisi kirjelduses mitte mainitud meresõite.

Ööbimisi väljaspool antud kuupäevi

Transporti Šotimaale ja tagasi

Reisitingimused

  • Google+ Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Facebook Basic Black