top of page

Matk Šotimaa mägismaal ja Ben Nevis 1345 m

Siin ta on… Šotimaa! Paljudele filmidest tuttavad maastikud, kus udused nõmmed vahelduvad sametiste küngaste, võimsate mägede ja tuuliste tühermaadega. Siin maailma nurgas elab külalislahke šoti rahvas, siin pakutakse värskeid mereande, valmistatakse legendaarset viskit ning nauditakse kohalikku pubikultuuri, kuhu on alati teretulnud ka rändurid.

Šotimaa on vaieldamatult üks mõnusamaid paiku Euroopas, kus saata mööda aktiivne puhkus. Majesteetlik loodus pakub silmailu ja külluslikult vaheldust ning kohalikud on teinud selleks kõik, et külalised end siin hästi tunneksid. 

Sel korral valisime matkamiseks Cape Wrathi matkaraja - tsivilisatsioonist kõige eraldatuma piirkonna kogu Šotimaal ning ühe inimasustusest eraldatuima regiooni kogu Euroopas. Meie teekond kulgeb Fort Filliamist loodesuunal ning kestab 6 kaunist, metsikut ja ilma teetähisteta matkapäeva, kuniks jõuame Shiel Bridge´i külakesse.

Cape Wrathi (ehk Wrathi neeme) pikamaa-matkaraja tervikpikkuseks on 370 km ning meie eesmärgiks on läbida neist esimesed 110 km. Peale matka lõppu naaseme Fort Williamisse – Šotimaa matka- ja ronimispealinna, kus igal seiklejal on võimalus ära käia ka Briti saarte kõrgeimas punktis, Ben Nevise tipus (1345 m) ning muidugi puhata ja teha tutvust kohaliku pubikultuuriga. 

Matkal ööbime telkides ja valmistame ise priimusel matkasööke/jooke.

Mägismaa matka kondikava:

1. päev

Kohtumine raudteejaamas. Algab sõit rongidega Fort Williamisse, meie matka alguspunkti. Rong väljub 11.15 Edinburgh (Waverley) jaamast. Fort Williamisse jõuame õhtul. Ööbimine kämpingus.

2. - 7. päev 

6-päevane matk, mis algab nii nagu paljud parimad seiklused - paadisõiduga tundmatusse! Ületame Loch Linnhe järve ning võtame seejärel suuna põhjapoole. Kuna tegemist ei ole ametlikult tähistatud matkarajaga, kasutame matkamiseks kõike, mida loodus meile pakub – vanu radu ojade kõrval, mägede vahel, nõmmedel. Kui rada ei ole, siis teeme ise! Kuue matkapäeva käigus jalutame metsade vahel, laskume läbi orgude, ületame mäekurusid ja mitmeid jõgesid.

Matka esimestel päevadel kohtame arvatavasti ka teisi matkajaid, kuid mida aeg edasi, seda rohkem liigume tsivilisatsioonist eemale, mägede vahele. Kuuenda päeva õhtuks jõuame Shiel Bridge´i külakesse. Siin paneme telgid üles mõnusas kämpingus, kus saame maha pesta matkaväsimuse.

8. päev

Hommikul lahkume kämpingust ja sõidame bussiga tagasi Fort Williamisse. Viime asjad hostelisse. Järgneb otsustamise koht: seiklejad, kel jalg värske, saavad soovi korral ära vormistada ka Briti saarestiku kõrgeima tipu - Ben Nevise mäe, tipukõrgusega 1345 m. 

Seiklejad, kes vertikaalset teekonda täna ette võtta ei soovi, saavad minna sõitma ajaloolise jakobiitide aururongiga, mille teekond Fort Williami ja Mallaigi kaluriküla vahel kuulub maailma kauneimate rongiteekondade hulka. (Kusjuures, just seda rongi ja Glenfinnani viadukti kasutati ka Harry Potteri Sigatüüka Ekpressi filmimiseks.) Ja muidugi on valikuks ka Ben Nevise viski pruulikoja külastus ja tutvumine kohaliku pubikultuuriga.

9. päev

Hommik Fort Williamis puhkamiseks ja kohaliku elu-oluga tutvumiseks. Uudistamist jagub siin mägilinnas nii ajaloo-, kultuuri- kui ka loodushuvilistele. Olenevalt rongigraafikust saavad tõeliselt varahommikused ärkajad võib-olla ka täna Ben Nevise tippu vormistada proovida.

Pärastlõunal alustame rong- või bussiteekonda Edinburghi suunas. Õhtu Edinburghis. 

10. päev

Lend Edinburghist koju… kus meil kõigil on rääkida oma lugu Šotimaa mägismaast ja võimsast loodusest! 

​

"Marsruut on mõeldud kogenud matkajale ning sellel Seikluskliiniku matkal osalemiseks pead olema varem teinud vähemalt ühe-kaks mitmepäevast matka, kus oled ise oma varustust seljakotis kandnud."

 

—--------------------------------------------

​

Mis saab siis kui olen ennast matkale kirja pannud? 

Peale seda saadame sulle tellimuse kinnitamiseks broneeringuarve (tavaliselt 20% ettemaks). Kui broneeringuarve on tasutud, oledki reisil kirjas. 

Kuidas ma kohale saan?

Kui seikluse toimumiseks on vajalik arv inimesi koos, alustame lennupiletite soetamist ja anname sulle teada, et aeg on käes. Tavaliselt võtame lennupiletitele pakkumise oma müügipartnerilt ning kõik seiklejad, kellele pakkumine sobib, saavad antud hinnaga omale piletid hankida. Kellele ajad või hind ei sobi, saab muidugi omal käel piletid leida. Tavaliselt ostame piletid kõik koos, et saaksime korraga kohale, kuid midagi pole viga ka eraldi saabumisel. Tähtis on olla õiges kohas kokkulepitud ajal!

Kas see matk on raske või jõukohane? 

Kuna tihti me sind isiklikult ei tunne, on sellele küsimusele esmapilgul keeruline vastata. Seiklejad on erineva ettevalmistusega ja füüsilise koormustaluvusega. Seetõttu soovitamegi enne reisi meilt kõike vajalikku küsida - omavahelises suhtluses saame juba arutada, kas ja kui raske see matk on, uurides sinu tausta ja eelneva matkakogemuse kohta. 

Arvestada tuleb sellega, et läheme Šotimaa mägismaale, kus ilm on veelgi enam tundliku natuuriga kui kodumaal. Matk on keskmise kuni raskema tasemega. (Päikeselise ilmaga keskmise tasemega. :)) Matkajale on vajalik varasem varustusega matkamise ning mitu päeva järjest telgis magamise kogemus.

Millist varustust mul vaja on?

Kui sa pole kindel, kas sul on kõik varutus matkaks olemas, siis helista või kirjuta meile ja küsi lisaks. Oleme alati nõus varustuse teemal lobisema ning aitama rännukaaslastel õiget kraami valida. Antud matka puhul on kindlasti olulised sissekäidud matkajalanõud ning vihmakindlad riided ning vihmakate kotile. Väga soojalt soovitame kaasa võtta ka jalutuskepid. Kuna kanname oma varustust terve aeg kaasas, anname ka nõu selle osas, kuidas mitte üle pakkida. 

Mul on küsimusi matkakorralduse ja kohaliku elu-olu kohta

Enne matka korraldame alati reisieelse kohtumise, kus arutame läbi erinevad detailid matkakorralduse ja kohaliku elu kohta. Kui matkani on veel aga palju aega ja reisieelne trehv alles kaugel tulevikus, siis küsi juba julgelt varem. Meie ei tea seda, mida sina ei tea! Mida varem on sul kõik vajalik teada, seda varem saad hakata seikluseks ettevalmistusi tegema.

Kuidas toimub matkal magamine/elamine?

Esimesed 7 ööd ööbime telgis, neist esimese ja viimase kämpingutes, kus on mugavad pesemisvõimalused. Kõik muud matka ööd oleme looduses. Valime laagriplatsid selle järgi, kus liikuv vesi on lähedal ning kus on mõnus olla. Reisi viimased 2 ööd oleme hostelistes, Fort Williamis ja Edinburghis.

Matkal kanname kogu oma varustust ja 6 päeva matkatoitu seljakottides. Toidud jagame grupi vahele ära, nii et iga seikleja kannab midagi, kuid ei keegi ei kanna liiga palju.

Mis ootab meid kohapeal? 

Peale maandumist Edinburghis liigume rongidega Šotimaa matkapealinna Fort Williamisse. Kohale jõudes paneme telgid kämpingus püsti ning teeme matkakoosoleku. Kui soovi on, võime Fort Williamisse jõudes ja enne kämpingusse minekut külastada ka suurt toidupoodi ja osta teele kaasa mõned puuduvad snäkid. Teise päeva hommikul sööme varajase hommikusöögi ning liidume paadisadamasse, kust meie seiklus saab alata!

Sina naudid matka, sest ettevalmistused on hästi tehtud!

​

 

Sõnum edastatud

1100€
maapakett

10
päeva
20.09-29.09.2024

Seikluskliinik kannab hoolt: 

Kohalik transport

Kõik matka- ja laagritoidud (välja arvatud linnades ja rongisõidul)

Matkajuht

Ühisvarustus (söögitegemiseks jms)

Matkaapteek (üldine)

Kirjeldatud majutus 2 ööd

​

​

Hind ei sisalda:

Matkavarustust

Sööke muudel aegadel

Reisikindlustust

Muuseumite vmt pileteid

Sõite saartele või teisi kirjelduses mitte mainitud meresõite

Sõitu ajaloolise jakobiitide aururongiga.

Ööbimisi väljaspool antud kuupäevi

Transporti Šotimaale ja tagasi

​

Reisitingimused

bottom of page