Madagaskari rahvuspargid

1/5

Kui ütled Madagaskar, siis paljud õhkavad igatsevalt, et see on nende elu-unistuse sihtkoht. Tegutseme vastavalt Seikluskliiniku filosoofiale, mis tähendab, et selle ajaga võtame saarelt maksimumi ja see on tõesti väga põnev.

Raskusaste: KESKMINE / PIGEM KERGE

Sobib kõigile matkajatele, kes otsivad eksootilisi seikluseid. Varasem matkakogemus ei ole vajalik, sest spetsiifiline  ettevalmistus pole nõutud - peamine nõue on, et matkaja on vaimselt ja füüsiliselt valmis matkama üle erineva maastiku, kandes oma päevakotti ja taludes kuumust. Peab olema valmis magama telgis ja ilma tärnideta hostelites/öömajades. Samas pead ka valmis olema selleks et ümbritsev elu-olu ei ole sarnane läänemaailmale.  

Reis koosneb kolmest osast:

Ankarana rahvuspark —tutvumine metsiku, ainulaadse loodusega;

Amber mountain rahvuspark—matkamine pargis ja looduse avastamine;

Nosy Be saar — Tanikely rahvuspark ja tõeline rannapuhkus. 

1. Saabumine läbi Tana Nosy-Be saarele. Kui kahe lennu vahele jääb aega vaatame linna peal ringi ja külastame kroksi-farmi. Aklimatiseerume kohaliku eluga. Maitseme kohalikke roogasid ja sätime asjad paika eelolevaks seikluseks. Meie sõber Gerard võtab meid vastu tervitus-õhtusöögiga. Öö Hostelis.

2. Sõidame peasaarele Ambanjasse. Õhkkond on mõnus ja sõbralik. Kohtume oma Madagaskari tõlk/teejuhiga ja teeme eeloleva seikluse koosoleku. 

3-5 Ankarana rahvuspark. Peale hommikusööki sõidame Ankarana rahvusparki (ca 2-3 h), mis laiub 18 225 ha ning asub ca 50 m kõrgusel üle merepinna. Selles Rahvuspargis on maailma üks kõrgeim primaatide asustustihedus. Siit leiab mitmeid liike leemureid, sh kääbusleemur, Sanfordi Pruunleemur, Must leemur, Madagaskari suurima kiskja fossa, 100 liiki linde 50 reptiile ja 10 konni. Majesteelikus koobastesüsteemis elab 16 liiki nahhiiri ning maailma ainuke koopakrokodill ootab me külastust. Pargis asub kuulus karstiala “Tsingi”, kus nõelteravad paeteravikud sirutuvad silmapiirini taeva poole. Teravike vahel elab ka üks leemuriliik, kes osavalt toimetab seal. Pargi servas asub ebaseaduslik poolvääriskivide kaevandus, kus kaevurid laskuvad ca 30 m sügavusse auku ja vinnavad sealt pinnast üles, mis siis kõrvalolevas ojas läbi sõelutakse.

6-7 päev sõit Ankarana rahvuspargist- Amber mountain rahvusparki saare põhjaosas. Teel ööbime põhjapoolseimas linnas Diego (Antsinanarana)

8-10. Päev Matkame erinevatel radadel rahvuspargis, ööbime kämpinguplatsil telkides, see võimaldab teha ka öiseid matku, kus on näha need loomad, kes päeval magavad. Käime ära mäetipus, kuhu paneme püsti ka oma laagri, et näha hommikust päikesetõusu.

Amberi mäemassiv on ümbritsetud kuiva maastikuga, kuid kõrguse kasvades muutub loodus ka lopsakamaks mis 800-1470 m vahel saab vihmametsaks. Pargis on mitmeid koskesid ja kraatrijärvesid, rikkalik endeemne floora ja fauna.Teiste seas võib siin kohata maailma väikseimat kameeleonit Brokeesiat, triibulise sabaga mangusteid, fossat ja bambuse leemurit. Kokku elab pargis 25 liiki imetajaid, neist 6 on karnivoorid, 8 liiki leemureid, 75 liiki linde, 60 liiki reptiile ja enam kui 40 liiki liblikaid.

11. Päev lahkume pargist Diegosse

12. Päev avastame Kolme Lahte Diegos, puhkus. Maitseme Diego randade võlusid.

13. Päev. Asume teele Nosy Be poole, Õhtuks jõuame Ankifisse, väike küla mere kaldal.

14,15,16 Päev Nosy Be saar:  Sõidame mootorpaadiga Nosy be saarele, kus algab matkajärgne puhkus ja kohalike tegevustega tutvumine. Naudime häid roogasid, kauneid randu, saab snorgeldada ja väiksemate saarte avastusretkede võimalus. Saab rentida rattaid ja avastada ümbrust jalgratastel. Võib külastada Tädi Christi Farmi, kus on võimalik näha kuidas kasvab tähtvili, kakao, mangod Ylang-Ylang ja palju muud, uurime kuidas valmistatakse kohalikku rummi. Õhtuti mängib kohalikes lokaalides elav muusika ja salegi muusika rütmid. Värsked mereannid viivad keele lihtsalt alla.

Ühel saarel veedetud päeval külastame ka Tanikely saart, kus asub ka samanimeline rahvuspark.

17. Hommikul alustame sõitu Antananarivo poole. ja sealt koju

, kus igal ühel on rääkida oma lugu.

PS! Ajakava võib muutuda, sest tegemist on ikkagi seiklusreisiga ja väga eksootilise maaga, kus teedevõrk meie omast erineb :)

Sõnum edastatud

1890€
maapakett

17
päeva
05.11-22.11.2022

Seikluskliinik kannab hoolt:

Kõik kohapealne Transport (sihtkohtade vahel, välja arvatud taksod jne, kui me jääme kuskile pikemaks ning uudistame eraldi);

Laagrisöögid ja suupisteid matka ajal Amber mountaini rahvuspargis.

Kirjeldatud Rahvusparkide ja giidide tasud;

Kõik ööbimised (ööbime võõrastemajades ja bangalodes, näiteks Nose Be'l);

Esmaabi ja üldised ravimid;

Üldkasutatav varustus (potid, primus jne);

Reisijuht

Kohalik tõlk/saatja

Hind ei sisalda:

Transport Madagaskarile ja tagasi;

Toitlustamine linnades/asulates ja sõidupäevadel

Isiklikud kulud nagu alkohoolsed joogid, külmad joogid, pesupesemine jms;

Teised ettenägematud kulud;

Isiklik matkavarustus;

Kindlustus - tervis (trekking) ja reisikatkemine;

Muud kulud sukeldumine, snorgeldamine ja muu meelelahutus varustus ning teenuseid;

Visa ja lennujaama tasud, vastavalt seadustele.

 

Küsi lisa, aitame ja anname nõu!

Reisitingimused

  • Google+ Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Facebook Basic Black