Lenini tipumatk - Pamiir 7134m
Reisi kõrghetked:
-
Tõuseme populaarseimale 7000-meetrisele tipule
-
Tõus mööda mittetehnilisi radu sobib hästi neile, kes soovivad esmakordselt
kogeda kõrgalpinismi
-
Naudime Pamiiri mägede erinevaid maastikke
-
Saame tunda kõrgetasemelist tuge ja abi kogenud giididelt, tugimeeskonnalt ja
kõrgmäestiku instruktorilt
-
Meile pakutakse mugavat majutust baaslaagrites ja toitlustust
-
Lisaks mägironimisele saame kogeda Aasia kultuuri ja elustiili.
​
Paljudel paneb südame põksuma, kui mõelda võimalusele tõusta ühele maailma ihaldatumale mäetipule - Lenini tippu! See on unistus paljude mägironijate ja seiklusjanuliste jaoks, kes soovivad ennast proovile panna kõrgalpinismis.
Pamiiri mäed tekitavad aukartust - nende erinevad maastikud, dramaatilised tipud ja sünge ilu on midagi, mida tuleb kogeda ise. Ronimine populaarse 7000-meetrise mäe tippu pakub unustamatuid hetki ja adrenaliinilaksu. Kuigi tõusuvõitlus on karm, on see siiski mõeldud ka neile, kel on mägironimise kogemused ja soovivad ronida esimest korda nii kõrgele.
Seiklusklliniku reisidel on kõrgeima taseme toetus ja väga kogenud giidid, kes on spetsialiseerunud mägironimisele. Selles osas on oluline kindlustunne, et saaksime keskenduda ainult tõusule ja aklimatiseerumisele. Korraldatud majutus baaslaagrites ja toitlustamine muudavad selle ekspeditsiooni mugavaks ja meeldejäävaks.
​
Palun kaalu tõsiselt! Tõus Lenini tippu ei tule kergelt - kõrgus merepinnast, madal temperatuur, kiiskav päike, muutlik ilm ja jäälõhed on raskused, mis tuleb ületada. Ainult õige ettevalmistusega, saad selle retke kindlustundega ette võtta. Ainult õige mentaalse ettevalmistusega on see positiivne unustamatu kogemus, mis jääb meelde eluks ajaks.
Ekspeditsiooni kava
Päev 1. Saabumine Bishkeki linna, majutus kohalikus hotellis.
Pärast saabumist Manase rahvusvahelisse lennujaama, pagasi vastuvõtmist ja tollikontrolli läbimist kohtume meie sõbra Sirhaniga, kes on instruktor-mägigiid ja juhib meie ekspeditsiooni. Liigume hotelli. Puhkame, jalutame ja tutvume linnaga.
​
Päev 2. Lend Oshi. Transfeer Osh – BC "Achik-Tash" (3600 m).
Pärast varajast hommikusööki tuleb taas liikuda lennujaama, et lennata Biškekist Oshi. Oshis ootab meid buss ja sõidame Achik-Tashi baaslaagrisse. Sõit kestab 8 tundi. Laagris ootab meid laagri administraator, kes majutab meid telkidesse ja annab kogu vajaliku teabe.
​
3. päev. Aklimatiseerumine Baaslaagris, jalutuskäik joani.
Peale hommikusööki toimub aklimatiseerimismatk kauni joani. Peale lõunat puhkus, kõrgmäestiku varustuse kontroll. Õhtusöök.
​
4. päev. Aklimatiseerumismatk Petrovski tipu harjale.
Peale hommikusööki toimub aklimatiseerumismatk Petrovski tipu harjale. Tõuseme lumepiirini, 4000 meetri kõrgusele. Harjalt avaneb hingemattev vaade Alai orule. Tagasi baaslaagrisse jõuame õhtusöögiks. Puhkame ja teeme ettevalmistusi Camp 1 laagrisse tõusuks.
​
5. päev. Matk Camp 1 laagrisse (4400m).
Peale hommikusööki alustame matka Camp 1 laagrisse. Pagasi saab transportida hobuse seljas. Alates baaslaagrist kuni Lukovaya Polyana-ni matkame mööda korralikku rada läbi Puteshestvennikov-i kuru, orienteeruvalt võtab matk aega 4-5 tundi. Enne laagrisse jõudmist tuleb ületada ka jõgi. Camp 1 laager asub moreenil.
​
6. päev. Juhhini 5100 m või Domašni 4700 m ronimine.
Päev algab jällegi hommikusöögiga. Otsustame hommikul, kas matkame Yuhin tippu või Domašni tippu. Kumbki tõus ei ole tehniline mis tähendab, et erivarustus ei ole sellel päeval vajalik. Laskume õhtuks tagasi Camp 1 laagrisse ööbima.
​
7. päev. Jäätunnid. Ettevalmistus tõusuks.
Hommikul toimuvad jäätunnid, kus õpime ja harjutame liustikul liikumise reegleid. Treenime kommunikatsiooni grupis, enesepäästmise oskusi ja seda, kuidas käib jäälõhest päästmine. Teeme ettevalmistusi Camp 2 (5300m) laagrisse tõusmiseks, vaatame üle vajaliku varustuse .
​
8. päev. Tõus Camp 2 laagrisse (5300 m).
Camp 1 laagrist liikumiseks Camp 2 laagrisse tõuseme vara ja lahkume tund enne koitu. Seda selleks, et vältida päikesekuumust ja märga lund. Peale moreeni ületamist paneme jalga kassid. Tõuseme järsu põhjanõlva keskele, jääkosest vasakult. Teel on mitmeid jäälõhesid, mille asukohti kogenud teejuhid teavad. Tõusu ülemises osas kulgeb marsruut suurele jääplatoole nimega Skovorodka. Ületame platoo vasakult paremale. Pinnapealsel moreenil loodeharja alguses 5300 m kõrgusel on Сamp 2 laager. Sõltuvalt oludest võtab matk aega 7 kuni 9 tundi. Camp 2 laagris ööbimine telkides. Toitu valmistame telkides priimustel ise.
​
9. päev. Tõus Camp 3 laagrisse (6100 m).
Hakkame liikuma hommikul kell 9. Tõuseme seongus, jalas on kassid. Camp 3 laager asub 6100 m kõrgusel, mäe avaral kuplil. Matk Camp 2 laagrist Camp 3 laagrni võtab sõltuvalt oludest aega 4 kuni 6 tundi. Ööbimine Camp 3 laagris ja toitu valmistame telkides priimustel ise.
​
10. päev. Laskumine Baaslaagrisse (6100m >> 3600m).
Varahommikul alustame laskumist Camp 3 laagrist esmalt Camp 1 laagrisse. Liikumine toimub kassidega ja seongus. Lõunasöök toimub Camp 1 laagris (4400m). Peale lõunat liigume alla Baaslaagrisse. Õhtusööki sööme Baaslaagris.
​
11. päev. Puhkepäev.
Puhkame Baaslaagris 3600m kõrgusel merepinnast.
​
12. päev. Ettevalmistus tõusuks.
Puhkamine Baaslaagris, teeme ronimise ettevalmistusi.
​
13. päev. Matkame Baaslaagrist Camp 1 laagrisse (4400 m). Pärast aklimatiseerumist nõuab matk vähem pingutust ja aega.
​
14. päev. Tõus Camp 1 laagrist Camp 2 laagrisse (5300 m).
Alustame varakul, kell 4.00. Tõuseme mööda Lenini tipu põhjanõlva. Liikumine toimub kassidega ja seongus. Ületame liustikulõhesid. Pärast aklimatiseerumist nõuab ülesminek vähem pingutust ja aega. Ööbimine telkides Camp 2 laagris. Toitu valmistame telkides priimustel ise.
​
15. päev. Liigume Camp 3 laagrisse (6100 m).
Hakkame liikuma hommikul kell 9. Kohe peale laagrit järsk tõus mäeharjal. Seejärle liigume mööda laia harja, millele järgneb järsk tõus Razdelnaja tippu. Liikumine toimub kassidega ja seongus. Keskmine kõndimisaeg on 4-6 tundi. Pärast aklimatiseerumist nõuab liikumine laagrite vahel vähem aega ja on kergem. Ööbimine Camp 3 laagris, õhtusöögi valmistame ise. Puhkame, läheme varakult magama ja valmistume peamiseks tõusuks.
​
16. päev. Tõus Lenini tippu (7134m) ja laskumine Camp 3 laagrisse (6100m). Lahkume Camp 3 laagrist enne koitu. Liigume kassidel. Laskume Camp 3 laagrist sadulale ja tõuseme Lenini tipu laiale lääneharjale. Püsime harja vasakule küljel ja liigume üles. Ületame 80m pikkuse järsu (45-kraadise) jäise lõigu, mida nimetatakse "noaks". Rada kulgeb kaljude vahelt, peale mida liigume mööda ulatuslikku lumist ala, mida nimetatakse "langevarjuhüppajate platooks". Siin puuduvad selged viidad ja ebapiisava nähtavuse tingimustes on lihtne eksida. Jõuame kohale - Lenini mäe tippu märgistab väike Lenini büst.
Oluline ohutusreegel: Kui kell 14:00 päeval pole tippu jõutud, tuleb kohe alustada laskumist tagasi Camp 3 laagrisse!
Ööbimine Camp 3 laagris, õhtusöögi valmistame ise.
​
17. päev. Laskumine Camp 1 laagrisse (4400 m).
Varahommikul alustame laskumist Camp 3 laagrist Camp 1 laagrisse. Liigume kassidega ja seongus. Lõunasöögiks jõuame Camp 1 laagrisse. Puhkame.
​
18. päev. Laskumine Baaslaagrisse (3600 m).
Matkame baaslaagrisse. Asjad saab saata hobusega. Baaslaagris toimub mägironijate pidulik autasustamine.
​
19, 20, 21, 22. varupäevad.
Reservpäevad jagunevad kogu reisi peale, kasutame vastavalt vajadusele kehva ilma korral või puhkepäevadena, aklimatiseerumise kergendamiseks.
​
23. päev. Transfer baaslaagrist "Achik-Tash" – Osh.
Peale hommikusööki sõidame Oshi linna. Lõunasöök on kaasapandud lõunakarbis. Saabumisel on majutus hotellis.
​
24. päev. Lend Biškekki.
Pärast varajast hommikusööki viiakse meid lennujaama hommikusele lennule Osh – BiÅ¡kek. BiÅ¡kekis liigume hotelli. Vaba aeg BiÅ¡kekis.
​
25. päev. Transfeer lennujaama. Kojulend.
​
​
€
25
päeva
12.07-05.08.2025
Seikluskliinik kannab hoolt:
-
Vajalikud load matkamiseks ja ronimiseks rahvuspargis
-
Kohalik transport
-
Telgid ja muu vajalik varustus baaslaagrites
-
Maitsvad ja toitainerikkad toidud baaslaagrites, bufeelauas
-
Kvaliteetne matkasöök ja ühisvarustus kõrgemates baasides
-
Kogenud matkajuht, kes teab piirkonda hästi ning aitab meil
turvaliselt ja meeldivalt matkata
-
Kogenud giid ja instruktor, kes juhib ekspeditsiooni
-
Hästi varustatud matka-apteek
-
Mugav majutus tärnideta hotellides
​
Hind ei sisalda:
-
Lennureiside eest Tallinn-BiÅ¡kek-Tallinn (hind ca 500-700€)
-
Lennujaamamaksud
-
Matkavarustus
-
Toitlustuse eest väljaspool matka
-
Reisikindlustus (kohustuslik, tegevus: Alpinism, riik: Kõrgistan)
-
Muuseumi- ja ekskursioonisissepääsud
-
Väljaspool antud kuupäevi ööbimised
​