Lapimaa aastavahetuse  suusamatk

1/3

Sõnum edastatud

Milleks meile püssirohi - ilutulestikuks virmalised!


Seiklus viib meid Põhja-Soome Enontekiö maakonda, kus matkame Pallas- ja Ounastunturi radadel.
Mõelge vaid - talvine tunduri, kus laugjalt künklik maastik on täis tikitud lumeskulptuurideks kivistunud puid. See on koht, kuhu kisub ikka ja jälle tagasi. Tunduri kõrgemad tipud on üle 700 m merepinnast.
Loomadest kohtab kõige tihedamini Lapimaal põhjapõtru, kelle kasvatamine on põlisrahva elatusallikaks. Neid kohtab tihedalt ka autoga Lapimaa teedel sõites. Veel elavad seal suurematest imetajatest karud, hundid ja rebased, kuid nende arvukus on kahjuks väga väike. Suurematest lindudest on esindatud lumepüüd, sõtkad, haned, pardid, metsised ja tedred.

Matka teekond viib meid Pallas-Tunturi rahvusparki, kus me 4 päeva jooksul suuskadel läbime 55 km pikkuse Hetta-Pallas matkaraja. Teel ületame nii jäätunud järvi, kui lumiseid mäetippe, puudriseid   avarusi ja tihedat metsa. Ööbimine toimub hubastes kämpismajades, kus saab virmalisi oodata ahjuga soojaks köetud ühises eluruumis.

1.päev: Kohtume 28. detsembri õhtul Tallink terminalis (Tallink Superstar 21.30)ja sõidame öise laevaga Soome. Öö laevas kajutites, siis saame varakult alustada sõitu matka alguspunkti poole.
2.päev: Väljasõit hommikul mikrobussiga läbi Soome. Päev läbi sõidame tunduri poole, õhtuks jõuame matka alguspunkti ja magame öö hostel-mökkis.
3.päev: Kerge hommikusöök ja suusad alla. Päev tunduris. Õhtul jõuame esimese majakese juurde, seal ööbime ja teeme süüa.
4.päev: päev tundras õhtuks järgmine majake. SUUR AASTAVAHETUSE MÖLL - toimumiskohakskohaks "imede org Hannukuru"! ILUTULESTIKUKS VIRMALISED!
5.päev: päev tundras õhtuks kolmas majake.
6.päev: Hommikusöök, suusad alla ja viimane lõik tundrat (ka allamäge) veel valges jõuame lõpetada oma suusamatka ja sõidame puhkama-pesema mugavasse majakesse, kus veedame 2 ööd.
7.päev: Vaba aeg, puhkus, kes soovib saab Levi suusamäel suusatada, kelgutada, lauatada. Kui on soovi saame sõita koerarakendiga, põhjapõtradega, saanidega. Sellisel juhul vaja teada soovijaid - peab enne kokku leppima!
8.päev: Hommikul vara ärasõit, õhtuse laevaga Eesti. Eesti jõuame 00.00

Raskusaste: keskmine, kõigile kes suudavad matkata suukadel päevas ca 15 km /8 tundi kandes ise oma seljakotti. Vajalik elementaarne suusatamiseoskus (tõusud /laskumised) Ka pimedas matkamine ei tohiks hirmu tekitada, sest valitseb polaaröö ja seega läheb vara pimedaks. Võimalik sooritada matk ilma erilise matkamise kogemuseta, tähtis on psühholoogiline ettevalmistatus, ja omapoolne tahe seiklus lõpuni viia. On soov ja valmidus olla silmitsi matkamise võludega - süüa omavalmistatud toitu ja magada suures ühisruumis oma matkakaaslastega.

Varustus: Pass või id kaart, Matkasuusad keppidega, - (võimalus ka meilt rentida.)
Soojad suusariided, seljakott kus ruumi jäetud ühistoidu jaoks ca 3 kg, magamiskott (soojem on parem), madrats, taskulamp või pealamp, sööginõud, kaitseprillid, näomask, metall-termos, isiklikud hügieenitarbed

850€

7
päeva

28.12.21-04.01.22

Seikluskliinik kannab hoolt

Laevasõit edasi-tagasi
Autotransport reisi vältel
Matkatoidud
3 ööd mugavas mökkis/ ja 3 ööd matkaonnides

Hind ei sisalda:

Vabal päeval mäe pileteid, koerarakendeid jms atraktsioonid
Reisikindlustust, toitlustus bussisõidu vältel, matkasuuski (50 euri).

 

Küsi lisa, aitame ja anname nõu!

Reisitingimused

  • Google+ Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Facebook Basic Black