top of page

Eesti Seiklus süsatadel ja ratastega

Kombineerime vahvad sõiduriistad elamusrikkaks matkaks! Alustame seiklust rongiga Tallinnast. Matkajad tulevad rattaga rongile ja sõidavad Rakke. Raudteejaamast on mõne minutine sõit jõe äärde,  kus Seikluskliiniku punased matkasüstad juba rivis ootamas. Kõik veematkal mittevajamineva varustuse saab jätta saateautosse. Samuti jätame maha rattad, mis pakitakse kärule. Rong Tallinnast väljub 6.17 ja Rakkes on 7.42. Kes soovib mujalt või muu transpordiga tulla peab olema vastavaks ajaks kohal.

 

Laseme süstad Põltsamaa jõevette Ao ja Rakke vahel ja sellega algab meie seikluslik päev jõel.  Kulgeme mööda Põltsamaa jõge lõunasuunal. Laseme soojal maikuupäikesel teha endale pai. Naudime vaateid Lääne Virumaa metsadele ja kultuurmaastikule vee pealt. Need on sootuks erinevad vaadetest kui liigutakse jalgsi ja mööda maad. Veetee viib meid Piibe mnt alt läbi ning jõuame Järva maakonna piirile. Mööda maakondade vahelist piiri aerutades jõuame peagi Endla Looduskaitseala territooriumile. See kaitseala on suur märgalakompleks, mis koosneb jõgedest, järvedest, allikatest, soodest ja rabadest. Kindlasti saame osa kohalikust elusloodusest, kes on elupaigaks valinud just selle märgala. Ehk ujub mõni loomgi meil nina eest läbi.

 

Poolel teel sööme kerge eine, mis on meil kaasa pakitud süstade pagasiruumi ja siis läheme jälle veele. Õhtuks jõuame Kirikumäe lõkkekohta, kus sikutame süstad välja ja pakime kärule. Siit lõkkeplatsile  on ca 20 minutiline jalutuskäik, mis on jäsemete sirutuseks kirss tordil peale päevapikkust süstas istumist. Kohale jõudes aurab supp juba katlas ja telgid on püsti. Õhtul räägime lõkkevalgel mõnusat matkajuttu ja potis aurab piparmünditee.

Ööbimispaik Võlingi lõkkeplats.

 

Peale hommikusööki hüppame sadulasse ja alustame teist etappi seiklusest. Võtame suuna Vägeva raudteejaama poole. Teekonna pikkus ca 30 km. Taas saame kõik üleliigse jätta saateautosse ja nautida teekonda kergete ratastega. Rattasõidul on kõigil ohutusvarustus kaasas ja kasutuses.  Rong Tallinna poole väljub 18.23 ja Tallinna jõuab 19.59 

 

Grupi suurus 10

 

Sõnum edastatud

150€

2
päeva
5-6.06.2021

Seikluskliinik kannab hoolt:

Süstad vestid katted aerud

Saateauto ja varustuse transport

Kokk - saateautojuht.

Matkasöögid

Matkaapteek

Matkajuht

Kellel vaja saame telgiga aidata.

Hind ei sisalda:

Rongipilet vm transport matkale ja tagasi

Isiklik matkavarustus

Ratas + kiiver/vest

Reisitingimused

  • Google+ Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Facebook Basic Black
bottom of page