top of page

Hakuba, Jaapani suusa- ja lumelauaseiklus

 

Seikluskliinik vaatab taaskord “kastist välja” ja tuleb lagedale reisi ja puudrigurmaanidele uue sihtkohaga Jaapanis Hakuba keskuses.

Asudes loode-Nagano prefektuuris, Põhja-Jaapani Alpides 3000 meetri kõrgusel, uhkeldab Hakuba talispordikeskus 10 suusakuurordiga, mida õnnistatakse rikkaliku lumeolu ja kvaliteetse puuderlume rohkusega.

1998. aasta Nagano taliolümpiamängude võõrustaja Hakuba tervitab külalisi üle maailma!

Siin on kõike: alates laugetest hooldatud radadest kuni 8-kilomeetrise pikkusega laskumiseni.

 

Näiteks: Hakuba Happo-one Keskus, laialdaselt tunnustatud 1998. aasta Nagano talviste olümpiamängude toimumiskohana. Happo vertikaal on üks järsemaid nõlvu kogu orus, ulatudes 1,071 meetrini. See on koht, kus saavad nautida legendaarseid puuderlume tingimusi kõik- algajatest kuni edasijõudnuteni  Kuid selleks läheb sul vaja rohkem kui ühte päeva. Happo nõlvad pakuvad ka head valikut restoranidest, kohvikutest ja toidukohtadest. Siin saab tõeliselt nautida maitsvat Jaapani kööki nii kohalikust Nagano piirkonnast kui ka üle maailma.”

 

Cortina keskuses purustab Jaapani kõik lumesaju rekordid. See fakt koos uskumatult võimalusterohke metsasõiduga värskes puudris, teeb sellest äärmiselt populaarse koha freerideritele keskuse külastamiseks.”

 

Üks väljapaistvamaid ja populaarsemaid lumeparke asub Hakuba 47 talispordipargis. Siin on renn professionaalidele, kikker hüpeteks ning mitmesuguseid muid atraktsioone, mis pakuvad lõbu ja naudingut nii ässadele kui alles alustajatele.

 

Jigatake keskuses on enamik suusaradu rahuliku joonega ning peamine nõlv pakub laia ja hõredat laskumist hea nähtavusega. Jigatake suusakuurort on ideaalne koht peredele ja neile kes alles alustavad suusatamist ja lumelauasõitu

 

Hakuba lumeoludest: Siberis tekkiv külm õhk, meri ja tuul on kombo, mille tulemusena Sajab Jaapani läänerannikul maha eriti kerge ja peenike lumi, mida kutsutakse Japow`ks (Japan powder). See peen ja õrn lumi on suusa ja lumelauagurmaanide seas nii ikooniline, et igaüks unistab ja üritab sellel sõita vähemalt korra oma elu jooskul! Hakuba on tuntud oma Japow poolest ning iga-aastane alla sadanud 11 meetri paksune lumekiht räägib enda eest!

Suusa ja lumelauahooaeg algab novembris/detsembris ning kestab kuni maini.

Jaapan ise on Seikluskliinikule juba aastaid tuttav matakade poolest mida seal korraldame ja tänu sellele on meil sellel Tõusva Päikese Maal must vöö. Teame söögist, kultuurist ja kommetest üht-teist, nii et Sa ei pea hakkama kohe ise leiutama. Lisaks spordile vaatame mõne päeva ringi Tokyos ja selle ümbruses, et saada aimu selle võimsa linna pakutavast ja kohalikust elust-olust.

 

Verstapostid reisil:

  •     Suusatamine ja lumelauatamine: Avasta Hakuba eriilmelisi mäekeskusi, näiteks Happo-one, Goryu ja Hakuba47, mis pakuvad erineva raskusastmega radu.

  •     Koolitus: Kui oled algaja, võta suusa või lumelauatamise õppetunde kohalike instruktoritega, et õppida sõitu, lihvida tehnikat ja ohutustehnikat.

  •     After-ski: Naudi päeva lõpus traditsioonilist Jaapani kööki ja kohalikke kuumaallikaid ning külasta Hakuba lähedal asuvaid baare ja restorane.

  •     Ilma jälgimine: Jälgige regulaarselt ilmateadet ja lumetingimusi, et planeerida oma suusatamise päevi vastavalt ilmaoludele.

  •     Ohutus: Hoolitse ohutuse eest mäel, kandes sobivat varustust ja järgides suusatamise reegleid.

  •     Kultuurilised kogemused: Tutvu Jaapani kultuuriga, külastades lähedalasuvaid templeid ja pühamuid, söögikohti, kuumaveeallikaid ja muid vaatamisväärsusi!

  • Mugavustega majutus suusakeskuste vahetus läheduses.

1590€

11
päeva
14-24.01.2025

Seikluskliinik kannab hoolt:

Majutus

Transpor lennujaamast majutusse

Reisijuht

Hind ei sisalda:

Lennkipileteid

Isiklik spordivarustust

Rendiauto rent keskuste vahel sõitmiseks.

Kindlustust

Sööke/jooke jms

Reisitingimused

  • Google+ Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Facebook Basic Black
bottom of page