top of page

GR-20 ehk Korsika mägimatk

Korsika on suuruselt neljas saar Vahemeres. Saar kuulub Prantsusmaa koosseisu ja on kuulus selle poolest, et on Napoleon Bonaparte sünnikoht. Maastik ning loodus on mitmekesine - päevase uitamisega leiab nii alpiaasasid kui kauneid mererandu.

 

Korsikat läbib Euroopa üks kaunim ja samas raskemaks peetud GR matkarada - GR 20. Rada kulgeb diagonaalis, põhja-lõunasuunaliselt ning on kogupikkusega 180 km. Hoolimata sellest, et rajal pole nõutud mägironimise tehnilised oskused, on hea füüsiline ettevalmistus ja võime liikuda keerulisel mägisel maastikul vajalikud. Kõrgused matkal lähevad kuni 2225 meetrini ja päevapiikused 5 tunnist kuni 9-11 tunnisteni olenevalt grupi kiirusest.

 

Rada on jaotatud laias joones kaheks: põhjaosa, mis kulgeb Calenzana ja Vizzavona vahel ning lõunaosa, mis jääb Vizzavonast kuni Concani. Põhjapoolne osa on pikem ja keerulisem, kuid samas on kõik raske tihtipeale ka kaunis, mille tõttu on see osa rajast ka Seikluskliiniku menüüs. Lõunapoolne osa on laugem ja lühem. 

Meie matk algab saare keskelt Vizzavonast ning 7-8 päeva pärast jõuame Calenzanasse. Liigume saare keskosast põhja poole. Matkal valmistame ise priimusel toitu ja magame nii telkides kui ka mägionnides ehk refugiotes. Telgid, söök ja muu matkavarustus tuleb meil endal seljakottides kaasas kanda. Septembri teises pooles hakkab matkarajal rahvast vähemaks jääma ning päevad pole enam nii palavad nagu juulis ja augustis. 

GR nimi tuleneb prantsusekeelsest nimest Grande Randonee, mis tõlkes tähendab suur kõndimine (avastusretk). GR on Lääne Euroopat hõlmav pikkade matkaradade võrgustik, peamiselt Prantsusmaa, Belgias, Hollandis ja Hispaanias. Gr 20 kutsuvad korsiklased Fra li montiks, mis tähendab üle mägede.

 

Peale matka puhkame ja avastame saare vaatamisväärsusi Calvi, Bastia ja võibolla ka Ajaccio ümbruses, olenevalt sellest, mis kaudu saarele lendame. 

 

1. Päev: Saabumine Bastia või Ajoccio lennujaama. Majutus, puhkus.

 

2. Päev: Transport (rong) matka alguspunki Vizzavonasse ja algab matk.

 

3-9. Päev. Matk lõuna-põhjasuunal kuni Calenzanani. Juhul kui on jaksu ja soovi, siis jõuame päev varem. Igas laagripaigas on olemas refugiod ja soovi korral ning eeldusel, et seal on ka kohti, magame seal, kuid kaasas on meil ka telgid.

 

10-11. Päev:  Avastame Calvi ja Bastia ümbrust, hellitame luid/liikmeid puhkusega naudime kohalikke roogasid. Ööbimine hotellis/külalistemajas linade vahel.

 

12. Päev: Lend koju.

990€
maapakett

12
päeva
19.09-30.09.2024

Seikluskliinik kannab hoolt:

Kohapealne transport

Telkimisalade tasud, refugio tasud.

Ööbimine külalistemajas/hotellis esimene ja viimased ööd(non star)

Toidukorrad matka vältel

Matkaapteek

Matkajuht

Ühisvarustus (söögitegemiseks jms)

 

Hind ei sisalda:

Lennukipileteid 

Võimalikud viisad/lennujaama maksud

Söögikorrad väljaspool matka

Isiklik matkavarustus (telk jms)

Muud ekskursioonid ja transport

Muuseumide sissepääse

Reisikindlustust (kohustuslik)

LISAINFO:

Reisitingimused

Lennukipileti ligikaudne maksumus sinna ja tagasi 300-400 €,

Vajadusel abistame lennukipiletite ostmisel.

Küsi lisa, aitame ja anname nõu!

  • Google+ Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Facebook Basic Black
bottom of page