Matk 3 Balkani riigi tippudel

1/2

Sõnum edastatud

See on Balkani tippude matk, mis viib meid läbi mägede kolmes riigis: Albaanias, Kosovos ja Montenegros.

 

Oma vett, snäkke ja kogu reisile toodud varandust kanname igapäevaselt seljakotiga kaasas. Kuna kõigis kolmes riigis ei kehti telkimiseks igaüheõigus (panna telk püsti seal, kus tunne tuleb), otsustasime seekord peatuda hostelites ja kohalikedes külalistemajas, kus on olemas ka pesemisvõimalus.

 

See on 9-päevane Balkani kultuuri- ja matkareis, millest 5 päeva veedame võimsate mägede vahel!

 

Läksime!

 

Päev 1. Lend Tallinn – Istanbul – Priština (Kosovo)

 

Alustame reisi Kosovo pealinna, Prištinasse. Lendame läbi Istanbuli. Öö Priština külalistemajas. 

 

Päev 2. Transfeer külakesse Reka e Allages

 

Alustame oma reisi kultuuriväärtustega tutvumisega, saamaks täpselt aru, kuhu me jõudnud oleme ja milline on maailm siin. Peale hommikusööki lahkume Prištinast. Sõidame poolteist tundi mägede suunas ning teeme peatuse Peja/Peći ajalooliste vaatamisväärsuste juures. Uudistame UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluvat keskaegset Decani kloostrit. Soovijad võivad ette võtta jalutuskäigu omapäi.

 

Peale lõunat liigume edasi Rugova kanjonis paiknevasase külla nimega Reka e Allages. Teeme viimased ettevalmistused homme algavaks mägiseks teekonnaks. Seiklejad, kes soovivad juba täna jalgu soojaks saada, saavad teha lühikese matka külalistemaja ümbruses. 

 

 

Päev 3. Matk marsuudil: Reka e Allakes – Drelaj

Balkani tippude matk algab mõnusa ja kerge matkapäevaga. Kaunis, 10-kilomeetrine matk annab meile aimu elust Kosovo mägikülades. Kuna matkapäev ise on suhteliselt lühike ning võib tunduda, et tahaks sääremarjadele veel tegevust anda, saame soovi korral täna ronida ka Hajla mäe (2403 m) otsa, 

Ööbimine Drelaj´is (Lääne-Kosovo), külalistemajas. 

 

Päev 4. Matk marsruudil: Drelaj – Kuqishtë  – Babino Polje (Montenegro)

Hommikul ootab meid varajane ja kiire transfeer Kuqishtë külasse. Transfeer selle pärast, et siis ei pea me asfaldil jalutama. Ees ootab esimene piiriületus, sest võtame suuna Montenegro peale! Matkapäev on korralikult intensiivne ja 16 km pikk. Päevas on kõik, mida süda võib tahta! Teekond viib meid läbi hingetuksvõtvate maastike (ka sõna otseses mõttes), mööda mitmetest liustikulise tekkega järvedest ja piltilusatest veesilmadest. Peale 7.4 km pikkust tõusu, hakkab matkarada laskuma Babino Polje suunas. Õhtu külalistemajas peale matkapäeva on eriti magus!

Päev 5: Babino Polje – Vusanje – Theth (Albaania)

Hommikul transfeer Babino Poljest pisikesse Vusanje külla, kust alustame 21 km pikkust matka Thethi külas suuas. Nõukogudeajal oli see osa Albaania Alpidest keelutsoon, seega täna näeme ka veel täna oma teekonnal vanu sõjaväe bunkreid, mille kommunistlik režiim püsti pani.

Täna on uhke matkapäev – läbime Ropojana oru, kus kõrged ja sakilised mäed on kõikjal meie ümber. Täna ületame nii Peja mäekuru (1707 m) kui ka riigipiiri ning jõuame õhtuks Albaaniasse, muust maailmast eraldatud Thethi külla. Ööbime külalistemajas.

 

Päev 6: Theth

Päev Thethis. Meie neljanda matkapäeva sisu otsustame kohapeal. Võime niisama jalgu sirutada (ja venitada), uudistada Shala jõe vanne ning tutvuda Balkani tippude matkaraja kõige kaunima külaga lähemalt. Thethi ümbruses on palju kohalikke matkaradu, millel saab mõne-tunnise matka teha iga soovija.

 

Day 7: Theth – Valbona – Gjakova 

Täna ootab meid Albaania legendaarseim matkatee – vana eeslirada, mis kulgeb Thethi ja Valbona linnakese (995 m) vahel. Meie matk viib meid läbi samanimelise rahvuspargi ning matkapäeva jooksul ületame ka Valbona mäekuru. Kitsalt mäeharjalt saame imetleda vaateid mõlemale poole orgu ning oma silmaga näha maailma ühte lõunapoolseimat liustikku. Varaõhtuks olemegi Valbona linnakeses kohal, puhkame ja mõnuleme. 

 

Day 8: Gjakova – Peja/Peć  –  Priština

Transfeer Valbonast Gjakovasse, tagasi Kosovosse, kust meie teekond algas. Külastame imelise akustikaga, 16. sajandil ehitatud Hadumi mošeed ja ka Deçani kloostrit. Lõunatame Pejas/Pećis ning seejärel jätkame tagasiteed Prištinasse, mille ajalugu ulatub illüürlaste aega. Just siin tähistame oma õnnestunud reisi. 

 

Päev 9. Kojulend

 

Pakime kotid ja lendame läbi Istanbuli tagasi koju, kus igal ühel on rääkida oma lugu rännakutest läbi Balkani mägede!

990€
maapakett

9
päeva
31.05-08.06.2023

Seikluskliinik kannab hoolt:

Kohapealne transport

Telkimisalade tasud, rahvuspargi tasud.

Ööbimine külalistemajas/hotellis (non star)

Toidukorrad matka vältel(hommikusöök ja päeva-amps)

Matkaapteek

Matkajuht

Ühisvarustus (söögitegemiseks jms)

Hind ei sisalda:

Lennukipileteid 

Võimalikud viisad/lennujaama maksud

Söögikorrad väljaspool matka ja õhtusöögid matkal külalistemajades.

Isiklik matkavarustus (telk jms)

Muud ekskursioonid ja transport

Muuseumide sissepääse

Reisikindlustust (kohustuslik)

LISAINFO:

Reisitingimused

Lennukipileti ligikaudne maksumus sinna ja tagasi 300-400 €,

Vajadusel abistame lennukipiletite ostmisel.

Küsi lisa, aitame ja anname nõu!

  • Google+ Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Facebook Basic Black