top of page

Matk 3 Balkani riigi tippudel

Sõnum edastatud

Matk 3 Balkani riigi tippudel on 9-päevane Balkani kultuuri- ja matkareis, millest 5 päeva veedame võimsate mägede vahel Albaanias, Kosovos ja Montenegros.

​

Oma vett, snäkke ja kogu reisile toodud varandust kanname igapäevaselt seljakotiga kaasas. Kuna kõigis kolmes riigis ei kehti telkimiseks igaüheõigus - panna telk püsti seal, kus tunne tuleb -, otsustasime seekord peatuda hostelites ja kohalikedes külalistemajas, kus on olemas ka pesemisvõimalused. Telgi saab seega koju jätta. (Aga ära talle ütle, kuhu sa lähed!)

 

Läksime!

​

Päev 1. Lend Tallinn – Istanbul – Priština (Kosovo)

Lend Kosovo pealinna, Prištinasse, kuhu lendame läbi Istanbuli. Öö Priština külalistemajas. 

 

Päev 2. Transfeer külakesse Reka e Allages

Alustame oma reisi kultuuriväärtustega tutvumisega, saamaks täpselt aru, kuhu me jõudnud oleme ja milline on maailm siin. Peale hommikusööki lahkume Prištinast. Sõidame poolteist tundi mägede suunas ning teeme peatuse Peja/Peći ajalooliste vaatamisväärsuste juures. Uudistame UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluvat keskaegset Decani kloostrit. Soovijad võivad ette võtta jalutuskäigu omapäi.

Peale lõunat liigume edasi Rugova kanjonis paiknevasse külla nimega Reka e Allages. Teeme viimased ettevalmistused homme algavaks mägiseks teekonnaks. Seiklejad, kes soovivad juba täna jalgu soojaks saada, saavad teha lühikese matka külalistemaja ümbruses. 

 

Päev 3. Matk marsuudil: Reka e Allages – Drelaj

Balkani tippude matk algab mõnusa ja kerge matkapäevaga: 10-kilomeetrine matk annab meile aimu elust Kosovo mägikülades. Kuna matkapäev ise on suhteliselt lühike ning võib tunduda, et tahaks sääremarjadele veel tegevust anda, saame soovi korral täna ronida ka Hajla mäe (2403 m) otsa. Ööbimine Drelaj´is (Lääne-Kosovo), külalistemajas. 

 

Päev 4. Matk marsruudil: Drelaj – Kuqishtë  – Babino Polje (Montenegro)

Hommikul ootab meid varajane ja kiire transfeer Kuqishtë külasse. Transfeer selle pärast, et me ei peaks asfaldil jalutama. Ees ootab esimene piiriületus - võtame suuna Montenegro peale! Matkapäev on korralikult intensiivne ja 16 km pikk. Päevas on kõik, mida süda võib tahta: teekond viib meid läbi hingetuksvõtvate maastike (ka sõna otseses mõttes), mööda mitmetest liustikulise tekkega järvedest ja piltilusatest veesilmadest. Peale 7.4 km pikkust tõusu hakkab matkarada laskuma Babino Polje suunas. Õhtu külalistemajas peale matkapäeva on eriti magus.

 

Päev 5: Babino Polje – Vusanje – Theth (Albaania)

Hommikul transfeer Babino Poljest pisikesse Vusanje külla, kust alustame 21 km pikkust matka Thethi külas suuas. Nõukogude ajal oli see osa Albaania Alpidest keelutsoon, seega täna näeme ka veel täna oma teekonnal vanu sõjaväe bunkreid, mille kommunistlik režiim püsti pani.

Täna on uhke matkapäev – läbime Ropojana oru, kus kõrged ja sakilised mäed on kõikjal meie ümber. Täna ületame nii Peja mäekuru (1707 m) kui ka riigipiiri ning jõuame õhtuks Albaaniasse, muust maailmast eraldatud Thethi külla. Ööbime külalistemajas.

 

Päev 6: Theth

Päev Thethis. Meie neljanda matkapäeva sisu otsustame kohapeal. Võime niisama jalgu sirutada (ja venitada), nautida Shala jõe ilu ning tutvuda Balkani tippude matkaraja kõige kaunima külaga lähemalt. Thethi ümbruses on palju kohalikke matkaradu, millel saab mõnetunnise matka teha iga soovija.

 

Day 7: Theth – Valbona – Gjakova 

Täna ootab meid Albaania legendaarseim matkatee – vana eeslirada, mis kulgeb Thethi ja Valbona linnakese (995 m) vahel. Meie matk viib meid läbi samanimelise rahvuspargi ning matkapäeva jooksul ületame ka Valbona mäekuru. Kitsalt mäeharjalt saame imetleda vaateid mõlemale poole orgu ning oma silmaga näha maailma ühte lõunapoolseimat liustikku. Varaõhtuks olemegi Valbona linnakeses kohal, puhkame ja mõnuleme. 

 

Day 8: Gjakova – Peja/Peć  –  Priština

Transfeer Valbonast Gjakovasse, tagasi Kosovosse, kust meie teekond algas. Külastame imelise akustikaga, 16. sajandil ehitatud Hadumi mošeed ja ka Deçani kloostrit. Lõunatame Pejas/Pećis ning seejärel jätkame tagasiteed Prištinasse, mille ajalugu ulatub illüürlaste aega. Just siin tähistame oma õnnestunud reisi. 

 

Päev 9. Kojulend

Pakime kotid ja lendame läbi Istanbuli tagasi koju, kus igaühel on rääkida oma lugu rännakutest läbi Balkani mägede!

​

—--------------------
 

Mis saab siis kui olen ennast matkale kirja pannud? 

Peale seda saadame sulle tellimuse kinnitamiseks broneeringuarve (tavaliselt 20% ettemaks). Kui broneeringuarve on tasutud, oledki reisil kirjas. 

Kuidas ma kohale saan?

Kui seikluse toimumiseks on vajalik arv inimesi koos, alustame lennupiletite soetamist ja anname sulle teada, et aeg on käes. Tavaliselt võtame lennupiletitele pakkumise oma müügipartnerilt ning kõik seiklejad, kellele pakkumine sobib, saavad antud hinnaga omale piletid hankida. Kellele ajad või hind ei sobi, saab muidugi omal käel piletid leida. Tavaliselt ostame piletid kõik koos, et saaksime korraga kohale, kuid midagi pole viga ka eraldi saabumisel. Tähtis on olla õiges kohas kokkulepitud ajal!

Kas see matk on raske või jõukohane? 

Kuna tihti me sind isiklikult ei tunne, on ka sellele küsimusele esmapilgul keeruline vastata. Seiklejad on erineva ettevalmistusega ja füüsilise koormustaluvusega. Mägi- ja tipumatkadel on lisaks seljakotile ja maastikule raskendavaks asjaoluks näiteks kõrgusest tulenevad tegurid. (Balkani tipureisi tipud on aga veel piisavalt madalad, et mäehaigusega mitte kimbutada.) Seetõttu soovitamegi enne reisi meilt kõike vajalikku küsida - omavahelises suhtluses saame juba arutada, kas ja kui raske see matk on, uurides sinu tausta ja eelneva matkakogemuse kohta.

Millist varustust mul vaja on?

Kui sa pole kindel, kas sul on kõik varutus matkaks olemas, siis helista või kirjuta meile ja küsi lisaks. Oleme alati nõus varustuse teemal lobisema ning aitama rännukaaslastel õiget kraami valida.

Mul on küsimusi matkakorralduse ja kohaliku elu-olu kohta

Enne matka korraldame alati reisieelse kohtumise, kus arutame läbi erinevad detailid matkakorralduse ja kohaliku elu kohta. Kui matkani on veel aga palju aega ja reisieelne trehv alles kaugel tulevikus, siis küsi juba julgelt varem. Meie ei tea seda, mida sina ei tea! Mida varem on sul kõik vajalik teada, seda varem saad hakata seikluseks ettevalmistusi tegema.

Kuidas toimub matkal magamine/elamine?

Ööbimine külalistemajades ja hostelites. Hommikusööki kas pakutakse või valmistame need osades kohtades hosteliköögis koos. Õhtusöögid saab iga matkasell külalistemajas või kohalikes toidukohtades ise osta. 

Mis ootab meid kohapeal? Peale saabumist teeme tutvumisringi ja värske briifi matka osas ja astumegi vastu oma seiklustele! Kohtume uute avastuste ning inimestega ning kogeme ka parajal määral pingutust!

Naudi matka, sest ettevalmistused on hästi tehtud!

—-----------------------------------------

990€
maapakett

9
päeva
31.05-08.06.2024

Seikluskliinik kannab hoolt:

Kohapealne transport

Telkimisalade tasud, rahvuspargi tasud.

Ööbimine külalistemajas/hotellis (non star)

Toidukorrad matka vältel(hommikusöök ja päeva-amps)

Matkaapteek

Matkajuht

Ühisvarustus (söögitegemiseks jms)

Hind ei sisalda:

Lennukipileteid 

Võimalikud viisad/lennujaama maksud

Söögikorrad väljaspool matka ja õhtusöögid matkal külalistemajades.

Isiklik matkavarustus (telk jms)

Muud ekskursioonid ja transport

Muuseumide sissepääse

Reisikindlustust (kohustuslik)

LISAINFO:

​

Reisitingimused

​

Lennukipileti ligikaudne maksumus sinna ja tagasi 300-400 €,

Vajadusel abistame lennukipiletite ostmisel.

Küsi lisa, aitame ja anname nõu!

  • Google+ Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Facebook Basic Black
bottom of page