top of page

USBEKISTANI AVASTUSRETK

Sõnum edastatud

Usbekistan on uus sihtkoht Seikluskliiniku reisikavas. Kuna tegemist on nii rikkaliku ajalooga paigaga, siis seikluse sisu on 50/50 pooleks matkamise ja kultuuriga tutvumise vahel.

Avastame  nende 12 seiklusliku päeva jooksul legendaarset Samarkandi ja muinasjutulist Bukharat ning mägiseid Usbekistani maastikke. Oma seiklusel ammutame teadmisi nende iidsete ja kuulsate  siiditee linnade kohta läbi ajaloo ja tänapäeva. Matkame 5 päeva kaunites Lääne Tien-Shani mägedes.

 1. päev: Tashkent: saabumine, transfer ja majutus linnas. Õhtul kohtume oma kohaliku saatjaga ning arutame läbi reisi detaild ja eripärad Usbekistanis reisimise osas.

 2. päev: Tutvumine pealinnaga, mis on olnud seal juba üle 2000 aasta. Linn ehitati uuesti üles nõukogde ajal peale 1966 aasta maavärinat. külastame väljakuid ja muuseume, Khast Imaami kompleksi, milles hoitakse väidetavalt vanimat koraani koopiat aastast 655. külastame Chorsu Basaari, mis on vanim ja suurim turg keskaasias ja siit mitte väga kaugel olevat Juma Mosheed (15 sajand) ja 16. sajandist pärit Kukeldash Madrasah’t.

 3. päev: Sõidame Tashekndist matka alguspunkti Gidjali külasse. Päeva distants 15 km. Ööbimine 1350 m peal. Öö telkides Aksakata ja Kashkasu jõgede ühinemise kohas.

 4. päev: Matkama Aksakate Jõe orus 16 km, tõuseme 2050m peale ca 8 tundi. Telkimine 2050m peal.

 5. päev: Aksakata Kuru-Karaungursai. Ületame Aksakata Kuru 2200 m, matkame mööda mäeharja, päeva suurim kõrgus 2700m. Ööbimine telkides 2650m kõrgusel. Päeva teekonna pikkus 10 km.

 6. päev: Karaungursai - Kumbili kuru, Täna saavutame matka suurima kõrguse - 3000 m. Palju lummavaid vaateid, möödume karjuste suveonnidest ja vaated Chirchiki orule. Distants 13 km. ööbimine telkides 1800 m peal.

 7. Kumbil-Beldersai Org. Laskume Beldersai suusakuurorti kaudu ja siin võtab meid vastu meie transport. Suurim kõrgus 1880, teekonna pikkus 13km. ööbimine Tashkendis hotellis.

 8. päev: Hommikul sõidame Smarkandi, mis on üks vanimaid linnasid maailmas. Linn on iidse siiditee tõeline pärl, rajatud 5 sajandil maj Hiina, Pärsia ja India vahelisele ristteele, Samarkand oli sellest ajast peale tähtis kauplemise ning käsitöökeskus. 329 a vallutas linna Aleksander Suur. Majutame end hotelli ja teeme ekskurssioone kohalikesse vaatamisväärsusetesse. külastame ka siidivaiba tehast.

 9. päev: Samarkand-Bukhara. Hommiku poole avastame veel Samarkandi; Sha-i-Zinda necropolist, Afrosiabi Museumi ja Ulgbeki observatooriumit. Nimelt oli Timuri lapselaps suurem astronoom kui valitseja. Pealelõunal sõidame Bukharasse, majutume hotellis ja avastame ümbruskonda.

 10. päev: Bukhara, siin on üle saja unikaalse mošee, teda kutsutkase Islami kantsiks ning Kesk-Aasia pühaks linnaks. Külastame päeva jooksul mitmeid vaatamisväärsusi: Mošeesid ja kindluseid.

 11. päev: Sõidame rongiga Tashkenti, majutume hotelli, vaba aeg.

 12. päev. Transefer lennujaama. Lendame koju.

1290€

maapakett

12
päeva
05.10-16.10.2019

Seikluskliinik kannab hoolt

Kirjeldatud majutus (non star)

Kirjeldatud transport

Kohalik giid matkal ja kultuuri tripil

Sissepääsud ühistel vaatamisväärsuste külastamisel

Viisa-abi (küllakutse jms kui vaja)

Kämpingu varustus (telk, madrats)

Matkasöögid ja köök

Hommikusöögid hotellides

Load ja registreeringud matkamiseks

Matkaapteek-esmaabitarbed

Seikluskliiniku reisijuht

 

Hinnas ei sisaldu:

Lennukipileteid

Viisa 

Võimalikud lennujaama maksud

Söögikorrad väljaspool matka

Isiklik matkavarustus (magamiskott jms)

Muud ekskursioonid ja transport

Muuseumide sissepääsud väljaspool programmi

Reisikindlustust (kohustuslik)

Pildistamise tasud muuseumides jmt

Jootraha

 

Soovikorral abistame lennukipiletite ostmisel.

Küsi lisa, aitame ja anname nõu!

Reisitingimused

bottom of page