top of page

Mägimatk Kõrgõstanis Terskei Ala T00

Success! Message received.

Issõk-Kuli järv on tohutu suur looduslik reserv, (kutsutakse ka mägede mereks), mis loob kordumatu kliima kogu piirkonnale. Suur järv on ümbritsetud mäeaehelikega, mille teravad piigid ületavad 5000 m. Peamised ning kaunimad osad selles unikaalses looduses paiknevad Terskey Ala Too mägipiirkonnas.

Jahe mägedeõhk on segunenud  värskendava järveõhu ning kuuskede hõnguga, moodustades hingamiseks aromaatseid kokteile. Türkiissinine Ala-Koli järv peegeldab ümberkaudse looduse imesid, liustikke ja tippe. Erinevad pilkupüüdvad maastikuvormid ning kohalike külalslahkus on kindlasti põhjuseks, et pakkida seljakott ja lennata kohale.

See matk on neile, kes otsivad natuke rohkem väljakutseid. Ei pea olema kogenud mägironija, kuid piisava treenituse juures saab maitsta ja näha suurepärast Tien Shani mägist piirkonda, mis laiub Issõk -Kuli  järve lähedal. Mägimatk leiab aset Karakulist lõunas, Terskey Ala-Tool . Matk viib meid üle mitme kuru,paaril korral teeme radiaalmatku ning tõuseme üle 4000 m, seikleme Ala-Kol järve äärde ning Altin Arashani kuumavee allikatele. Matkal magame telkides, seljakotte kogu varustusega kanname ise ja söögid valmivad toimkondade (telkkondade)kaupa.

 

1. Päev. Saabumine Bishkekis. Transfer Karakoli linna, kus saame veel varuda vajaminevat kraami.

 

2-9. Päev. Matk Tien Shani mägedes. Ööbime telkides.

10 Päev. Puhkus Karakolis

11. Päev. Trsnsfer Bishkeki. Öö Bishkekis.

12. Päev. Lend koju, kus meil on rääkida oma lugu!

Mis saab siis kui olen ennast matkale kirja pannud? 

Peale seda saadame sulle tellimuse kinnitamiseks broneeringuarve (tavaliselt 20% ettemaks). Kui broneeringuarve on tasutud, oledki reisil kirjas. 

Kuidas ma kohale saan?

Kui seikluse toimumiseks on vajalik arv inimesi koos, alustame lennupiletite soetamist ja anname sulle teada, et aeg on käes. Tavaliselt võtame lennupiletitele pakkumise oma müügipartnerilt ning kõik seiklejad, kellele pakkumine sobib, saavad antud hinnaga omale piletid hankida. Kellele ajad või hind ei sobi, saab muidugi omal käel piletid leida. Tavaliselt ostame piletid kõik koos, et saaksime korraga kohale, kuid midagi pole viga ka eraldi saabumisel. Tähtis on olla õiges kohas kokkulepitud ajal!

Kas see matk on raske või jõukohane? 

Kuna tihti me sind isiklikult ei tunne, on ka sellele küsimusele esmapilgul keeruline vastata. Seiklejad on erineva ettevalmistusega ja füüsilise koormustaluvusega. Mägi- ja tipumatkadel on lisaks seljakotile ja maastikule raskendavaks asjaoluks näiteks kõrgusest tulenevad tegurid. Rootsi seiklusreis meid sellistesse kõrgustesse ei vii. Siiski soovitame enne reisi meilt kõike vajalikku küsida - omavahelises suhtluses saame juba arutada, kas ja kui raske see matk on, uurides sinu tausta ja eelneva matkakogemuse kohta.

Millist varustust mul vaja on?

Kui sa pole kindel, kas sul on kõik varutus matkaks olemas, siis helista või kirjuta meile ja küsi lisaks. Oleme alati nõus varustuse teemal lobisema ning aitama rännukaaslastel õiget kraami valida.

Mul on küsimusi matkakorralduse ja kohaliku elu-olu kohta

Enne matka korraldame alati reisieelse kohtumise, kus arutame läbi erinevad detailid matkakorralduse ja kohaliku elu kohta. Kui matkani on veel aga palju aega ja reisieelne trehv alles kaugel tulevikus, siis küsi juba julgelt varem. Meie ei tea seda, mida sina ei tea! Mida varem on sul kõik vajalik teada, seda varem saad hakata seikluseks ettevalmistusi tegema.

Kuidas toimub matkal magamine/elamine?

Matka vältel magame telkides. Väljaspool matka magame külalistemajades ja hotellides.

Naudi matka, sest ettevalmistused on hästi tehtud!

 

1470€
maapakett

12
päeva
05.09-16.09.2025

Seikluskliinik kannab hoolt:

(reisi hind maapakett 1470€)

Kohalik  Transport

Matkajuht

Matkasöök

Rahvuspargi tasud

Ühisvarustus (söögitegemiseks jms)

Matka apteek (üldine)

Majutus hotellis (non star)

Hind ei sisalda:

Transporti Bishkekki ja tagasi

Viisat

Matkavarustust

Eraviisilisi sõite

Sööke sõidu ajal ja kui ööbitakse hotellides

Reisikindlustust

Muuseumi vms ekskurssioonid

Ööbimisi väljaspool antud kuupäevi

Reisitingimused

bottom of page