top of page

Suur Hiina avastusretk, Yunnani provints

Hiina edelanurgas asub varjatud oaas, mille sarnast ei leidu kusagil mujal. Lumised mäetipud, mõõduka kliimaga orud ja troopilised džunglid pakuvad kodu ääretult mitmekesisele loomastikule. Ligi pool Hiina lindudest ja loomadest elutseb selles väikeses piirkonnas. Yunnani provintsis kasvab rohkem taimeliike kui tervel põhjapoolkeral. Edela-Hiina on paradiis, mis säilitab oma salapära.

Yunnani provints on kõige mitmekesisem provints kogu Hiinas. Seda oma looduse, erakordselt erinevate rahvaste ja maastike poolest. Parimad vaatamisväärsused ja paljude erinevate etniliste rühmade kombinatsioon on teinud Yunnanist Hiina kõige lahedama sihtkoha.

Üle poole riigi vähemusgruppidest elavad siin, pakkudes pilguheitu Hiina tohutult mitmekesisele inimkonna kooslusele.

Teiselt poolt on siin maastiku silmapaistvad kontrastid: tihedad džunglid kauges lõunas, mida ääristab Mekongi jõgi, hingematvad vaated päikeselistel riisi terassidele kagus ja lumemütsidega mäed loodes, Tiibeti suunas.

Yunnani provintsis on rahulikke külakesi, trekingu radasid ja suurepäraseid jalgratta teid. Teed on väga heas korras ning ringi liikumine on imelihtne.

Piirkonda on hea külastada aastaringselt. Meie läheme aprilli lõpus, mis on väljaspool kõrghooaega. Kõrghooaega on juuni-september. Aastaringselt on seal mõnus kliima. Külmem kuu on jaanuar 8°C - 17°C ja soojem juuli 21°C to 27°C.

Meie väikese grupiga liitub eestlane, kes elab Pekingis, selleks et kohalikku elu paremini mõista ja et me kohalikega suheldes hätta ei jääks.

***

1. päev / Peking, saabumine
Majutamine hotellis, kohtume giidiga, külastame omal käel vaatamisväärsusi, käime Suurel Hiina müüril.

2. päev / Peking > Kunming lend
Lahkume õhtuse lennuga Pekingist. Kunmingi lennujaamast liigume hotelli. Lõõgastume ja aklimatiseerume, vabakava.

3. päev / Stone Forest park

Pärast 1,5 tundi ja 90 km sõitu jõuame Kivimetsa. Miljonite aastate erosioon vormis paekivist erinevaid kujusid. Kivimetsa ala on Naxi rahvaste koduks. Nende folkloor, värvikad tikandid ja tantsud koos looduslike maastikega jätavad kindlasti kustumatu mulje.

Pärastlõunal tuleme tagasi ja saame külastada Kunmingi suurimat ja vanimat budistlikku templit (Yuantongi tempel).

 

Kellel huvi võib külastada Yunnani vähemusrahvaste küla, mis annab väga kiire ülevaate erinevatest vähemustest, nende kultuurist ja kommetest. Või keda huvitab II maailmasõja ajal Ameerika Lendavate Tiigrite ajalugu, saab külastada Kunmingi muuseumi.

4. päev / Kunming > Dali lend ja Dali linn

Cangshani mägede jalamil asub Dali ajalooline linn, selgete allikate ja erilise etnilise grupiga. Vaikses linna nurgakeses asub ka Hiina stiilis katoliku kirik, mis ehitati 1927. aastal. Veedame öö iidses linnas ja lõõgastume. Jalutame, pildistame, saame ka külastada Xizhou küla või sõita hobuvankriga.

5. päev / Lijiangi iidne linn

Dalist sõidame Lijiangi. Lijiang on kõige paremini säilinud iidne väikelinn. Enamik seal elavatest inimestest kuulub Naxi vähemusse, kellest mõned siiani teenivad elatist kaubeldes hõbeda, naha, tekstiilide ja kohalike suupistetega. Naudime mõnusat linna ja käsitöö eripäraseid stiile, mida leidub ainult selles Hiina piirkonnas.

 

Lion Hill on linna kõrgeim punkt. Matkame ülesse ja sealt avaneb vaade kogu linnale, nagu linnulennult.

Saame külastada Black Dragon Pool parki, kust avaneb vaade Jade Dragon lumisele mäele. Muide, see on edela Hiina kuulsaim postkaardivaade.

Proovime minna ööbima Shuhe Ancient linna. See on 20-minutilise autosõidu kaugusel Lijiangist, Shuhei linn on vaiksem.

6. päev / Jade Dragon mägi

Tere tulemast Naxi rahva pühale mäele - Jade Dragon lumine mägi. Sõidame köisraudteega, matkame ja leiame ennast tõelisest paradiisist - looduse ilu, kuused, niidud, männid ja pilved.

 

Tagasiteel külastame legendaarset, 1000 aasta vanust, Baisha küla. Seal tutvume ka põgusalt Hiina meditsiiniga. Õhtuks tuleme tagasi Lijiangi (või siis Shuheisse).

7.-10. päev / matk Tiger Leaping Gorge radadel

 

Kõik matka ööd ööbime külalistemajades.

Jinsha jõe langev vesi voolab kitsasse orgu, mille keskel on kivi. Iidne uskumus on, et kitsast orust sai tiiger üle jõe hüpata. Sellest siis ka nimi.

Matka plaan on: Daju > Tina külalistemaja > trek mööda ülemist rada > Mägede külalistemaja > Qiaotou

Muide, kevad on parim aeg matkamiseks, siis mäed õitsevad ja lõhnavad.

11. päev / Shangri-La

Hingekosutav looduse ilu ja religioosne õhkkond, puutumata Shangri-La.


Külastame suurimat Tiibeti budistlikku kloostrit Yunnani provintsis. Songzanlin Lamaseri ehk Lamade klooster ehitati Lhasa Potala palee stiilis ja esindab Tiibeti kultuuri, budistlikke kujusid ja palju väärtuslikku ajalugu. See on tõeliselt püha koht.

12. päev / Pudacuo rahvuspark

Siin pargis on väga hästi säilinud ökosüsteem ja puutumatud metsad. Selle pargi maastiku osad on Bita ja Shudu järv. "Bita" tähendab Tiibeti keeles tihedat tammepuude metsa ja "Bitahai" tähendab "vaikne järv". Bitahai järv on ümbritsetud mägedega, mis on omakorda kaetud vanade mändide, tammede ja rododendronitega. Shudu järv on ümbritsetud männi, kuuse ja hõbekase metsaga ning on koduks paljudele metsloomadele, nagu oravad, aasia kuldkassid ja faasanid. Matkame seal pikemalt ja võimalusel ööbime rahvuspargis.

13. päev / Shangri-La > Kunming lend

Vaba kava Kunmingis, teeme reisilõpu peo.

14. päev / Kunming > Peking lend

Ütleme giidile headaega ja sõidame koju.

Sõnum edastatud

2790€
maapakett

14
päeva
17.04-30.04.2023

Seikluskliinik kannab hoolt:

 • Kõik kohapealne Transport;

 • Piirkonna ja matkamise tasud. 

 • Kõik ööbimised (ööbime võõrastemajades/külalistemajades)

 • Esmaabi ja üldised ravimid;

 • Ühisvarustus (navigatsioon jms)

 • Matkaköök (priimus, pott, tee/kohv)

 • Eestlasest giid / tõlk;

 • Eestlasest reisijuht / matkajuht.

Hind ei sisalda:

 • Transport Hiina (Peking) ja tagasi (pileti ligikauddne maksumus on 450-600€);

 • Toitlustamine reisi vältel;

 • Isiklikud kulud nagu alkohoolsed joogid, külmad joogid, pesupesemine jms;

 • Teised ettenägematud kulud;

 • Isiklik matkavarustus;

 • Kindlustus - tervis (trekking) ja reisikatkemine;

 • Muud kulud Muuseumid, näitused ja muu meelelahutus võimalikud templite sissepääsud jms;

 • Viisa ja lennujaama tasud, vastavalt seadustele.

 

Küsi lisa, aitame ja anname nõu!

Reisitingimused

 • Facebook Basic Black
 • Black Instagram Icon
 • Google+ Basic Black
 • Twitter Basic Black
bottom of page