top of page

Ruska matk Lapimaal

Sõnum edastatud

Lapimaa on imeline! Põhjuseid on mitmeid, kuid kindlasti ka see, et siin on lisaks neljale aastaajale veel ka viies - ruska. 

Ruska tähistab sügist värvidemängu, mis algab septembri alguses peale esimesi öökülmasid. Ruska ise algab põhjast, umbes teisest septembri nädalast ning saabub Lõuna-Lapimaale ligi nädal hiljem.

Sügisese värvidemängu imetlemiseks korraldab Seikluskliinik 4-päevase tundramatka Pallas-Yllastunturi rahvusparki, suuruselt kolmandasse Soomes. Tuleme siia nautima sügist ja kogema seda, mida tähendab aastaaegade vahetus Põhjas. Matkal näeme mäetippudest avaraid künklikke maastikke, rühime üles mäenõlvadest ning kõnnime laudteel läbi soiste maastike. Peaaegu 100%-lise tõenäosusega näeme põhjapõtrade karju. Lindudest on siin Põhjala nurgas esindatud lumepüüd, sõtkad, haned, pardid, metsised ja tedred. Lisaks ümbritsevale ilule on mitmekesisel Lapimaa sügisel muidugi ohtralt pakkuda marju ja seeni, mis ootavad, et keegi nad juba oma põske nopiks. Päikesetõusud ja -loojangud värvivad niigi kireva maailma siin veelgi nõiduslikemasse värvidesse.

Matka raskusaste: keskmine. Sügisene Lapimaa matk on sobilik kõigile, kes suudavad matkata päevas ca 15 km / 6 tundi ise oma seljakotti kandes. Matka saab kindlasti sooritada ilma erilise matkamise kogemuseta, tähtis on psühholoogiline ettevalmistatus ja omapoolne tahe seiklus lõpuni viia!

Rajal valmistame ise endale matkasööki ja magame telkides.

 

  1. päev. Hommikul vara stardime Tallinnast Helsingisse ja sealt Põhja. Sõidame terve päeva tundra poole. Ööbime telkides matka stardipunkti lähedal.

 

  1. päev. Kerge hommikusöök ja matkama! Päev tundras. Õhtul jõuame esimese tundramajakeste kompleksi juurde (umbes nagu Eestis RMK metsaonnid). Siin ööbime telkides ja teeme süüa.

 

  1. päev. Päev värvilises tundras, õhtuks teine laager.

 

  1. päev. Päev sügiseses tundras, õhtuks kolmas laager. Sellele ööbimiskohale oleme tema talvise ilu põhjal pannud nimeks "Imede org, Hannukuru"! Ja siinse paiga sügisene ilu ei jää talve omast grammigi maha. 

 

  1. päev. Hommikusöök  ja viimane tundramatka päev. Peale matka sõidame puhkama-pesema mugavasse majakesse (mökki), kus veedame ka tänase öö.

6. päev. Hommikul vara tagasisõit Helsingisse, kust jõuame Eestisse õhtuse laevaga.

—------------------------------------------

Mis saab siis kui olen ennast matkale kirja pannud? 

Peale seda saadame sulle tellimuse kinnitamiseks broneeringuarve (tavaliselt 20% ettemaks). Kui broneeringuarve on tasutud, oledki reisil kirjas. 

Kas see matk on raske või jõukohane? 

Kuna tihti me sind isiklikult ei tunne, on ka sellele küsimusele esmapilgul keeruline vastata. Seiklejad on erineva ettevalmistusega ja füüsilise koormustaluvusega. Mägi- ja tipumatkadel on lisaks seljakotile ja maastikule raskendavaks asjaoluks näiteks kõrgusest tulenevad tegurid. Seetõttu soovitamegi enne reisi meilt kõike vajalikku küsida - omavahelises suhtluses saame juba arutada, kas ja kui raske see matk on, uurides sinu tausta ja eelneva matkakogemuse kohta.

Millist varustust mul vaja on?

Kui sa pole kindel, kas sul on kõik varutus matkaks olemas, siis helista või kirjuta meile ja küsi lisaks. Oleme alati nõus varustuse teemal lobisema ning aitama rännukaaslastel õiget kraami valida.

Mul on küsimusi matkakorralduse ja kohaliku elu-olu kohta

Enne matka korraldame alati reisieelse kohtumise, kus arutame läbi erinevad detailid matkakorralduse ja kohaliku elu kohta. Kui matkani on veel aga palju aega ja reisieelne trehv alles kaugel tulevikus, siis küsi juba julgelt varem. Meie ei tea seda, mida sina ei tea! Mida varem on sul kõik vajalik teada, seda varem saad hakata seikluseks ettevalmistusi tegema.

Sellel matkal kanname sööke ja telke ise endaga kaasas ja valmistame ise priimusel ja lõkkel süüa.

Mis ootab meid kohapeal? 

Peale saabumist Hettasse, teeme matkaeelse briifi. Saame teineteisega lähemalt tuttavaks ja käime viimast korda üle varustuse, et kõigil oleks kõik vajalik  olemas. Matkaks vajalikud asjad pakime seljakotti. Matkaks mittevajaliku kraami pakime kokku ning jätame bussi hoiule. Buss sõidutatakse meie matka lõpppunkti.

Algab matk! Liigume 

Naudi matka, sest ettevalmistused on hästi tehtud!

890€

6
päeva
20.09.-25.09.2024

Seikluskliinik kannab hoolt

Laevasõit edasi-tagasi
Autotransport reisi vältel
Matkatoidud
Matkakorraldus ja load

Ööbimine peale matka sauna ja mugavustega mökkis

Matka apteek

Köögiriistad jmt ühisvarustus

Hind ei sisalda:

Reisikindlustust

Toitlustust laevas ja bussisõidu vältel

Isiklikku matkavarustust

 

Küsi lisa, aitame ja anname nõu!

Reisitingimused

  • Google+ Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Facebook Basic Black
bottom of page