Ruska matk Lapimaal

1/4

Sõnum edastatud

Lapimaal on lisaks 4 aastaajale veel ka viies aeg - ruska. Ruska tähistab sügisest värvidemängu, mis tekib septembri alguses peale esimesi öökülmasid. Selle ilu imetlemiseks korraldame 4-päevase tundurimatka. Valitud matkateekond pakub erineva maastiku ja loodusega vaateid. Päikesetõusud ja -loojangud värvivad niigi kireva looduse nõiduslikesse värvidesse. Näeme mäetippudest avaraid künklikke maastikke, tuleb üles rühkida mäenõlvadest ning kõndida laudteel mööda soist ala. Peaaegu 100% tõenäosusega näeme põhjapõtrade karju. Lindudest on esindatud lumepüüd, sõtkad, haned, pardid, metsised ja tedred.
Matk on jõukohane kõigile, kellele meeldib matkata looduses ja kanda ise oma seljakotti varustusega. Rajal valmistame ise endale matkasööki ja magame telkides.

Ruska algab põhjast, kus parim aeg selle värvidemängu kogemiseks on umbes teisest septembri nädalast. Ruska saabub Lõuna-Lapimaale umbes nädal aega hiljem kui Põhja-Lappi. Lisaks ümbritsevale ilule on veel muidki mõnusaid põhjuseid minna ja külastada Lapimaad sügisel. Metsad ja tunduri on täis marju ja seeni, ning ootavad, et keegi nad juba üles nopiks.

Pallas-Üllastunturi on Lapimaa üks populaarsemaid rahvusparke. See on suuruselt kolmas rahvuspark Soomes. Lapimaa mõistes lähedal asuvad sellised suured suusakeskused nagu Levi, Yllas ja Olos.

Pallas ja Yllas on Soome traditsioonilise matkamise sünnipaik. Hetta-Pallase matkarada on piirkonna esimene matkarada, mis märgiti maha juba 1934 aastal.


1.päev:Hommikul vara stardime Tallinnast/Helsingist.  Päev läbi sõidame tunduri poole. Ööbimine telkides stardipunkti lähedal.
2.päev: Kerge hommikusöök ja matkama. Päev tunduris. Õhtul jõuame esimese tundurimajakeste kompleksi juurde (umbes nagu Eestis RMK metsaonnid) , seal ööbime telkides ja teeme süüa.
3.päev: päev tundras, õhtuks järgmine laager.
4.päev: päev tundras, õhtuks kolmas laager. Ööbimiskohale oleme talvise ilu järgi andnud nimeks "imede org Hannukuru"!
5.päev: Hommikusöök  ja viimane lõik tundurit matkakta ning sõidame puhkama-pesema mugavasse majakesse (mökki), kus veedame 1 öö.
7.päev: Hommikul vara ärasõit, õhtuse laevaga Eesti.

Raskusaste: keskmine, kõigile kes suudavad matkata päevas ca 15 km/ 6 tundi kandes ise oma seljakotti. Võimalik sooritada matk ilma erilise matkamise kogemuseta, tähtis on psühholoogiline ettevalmistatus, ja omapoolne tahe seiklus lõpuni viia. On soov ja valmidus olla silmitsi matkamise võludega - süüa omavalmistatud toitu ja magada telgis

690€

6
päeva
20.09.-25.09.2021

Seikluskliinik kannab hoolt

Laevasõit edasi-tagasi
Autotransport reisi vältel
Matkatoidud
Matkakorraldus ja load

Ööbimine peale matka sauna ja mugavustega mökkis

Matka apteek

Köögiriistad jmt ühisvarustus

Hind ei sisalda:


Reisikindlustust,

Toitlustust laevas ja bussisõidu vältel,

Isiklikku matkavarustust

 

Küsi lisa, aitame ja anname nõu!

Reisitingimused

  • Google+ Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Facebook Basic Black