Ring ümber Mont Blanci

1/3

Sõnum edastatud

Matk ümber Mont Blanc’i… seda on ca 170km kümne päevaga. See pole lihtsalt järgmine väljakutse matkajatele, vaid on samas maailma üks kuulsamaid ja kaunimate vaadetega matkaradu. Rada kulgeb läbi kolme riigi (Prantsusmaa, Itaalia ja Šveitsi) tehes ringi ümber Mount Blanci masiivi. Ületame riigipiire matkates, rändame külast külasse, ourst - orgu, kus iga vaade on täisulik kompositsioon mägise maastikuga ja avastame Alpide köögi poolt pakutavat. Peale MB kohtume rajal vaadetega teistele ümbritsevatele tippudele, liustikega ja kristallselgete mägijärvedega. Kui veab, saame osaks kohtumisele ka loomadega, kelle koduks ümbritsevad mäed on. Enamus mägedes elavatest imetajatest on rohusööjad, kuid seal võib veel kohata rebast ja haruarva ka ilvest. Taevas võime kohata sealt õhuruumi valvavaid kaljukotkaid. Reptiilidest võib kohata ka madusid ja sisalikke, kes ennast päikese paistel mõnusalt soojendavad.

Selle matka kaasa tegemiseks peaksid olema valmis kõndima ca 20 km päevas, koos 1000m tõusu või laskumisega. Kandma oma seljakotti matkavarustusega ning olema valmis telgis ööbima ja sööma matkatoitu.

Meie matk hakkab pihta  Chamonix külast ja kulgeb vastupäeva. Kuna kanname oma varustust kaasas, siis oleme sellest sõltumatud, kus ja millal laagrisse jääme. Matk kestab 10 päeva, mille järel puhkame  end välja ja  tagasi taas Genfi kaudu. Matkal ööbime telkides, välja arvatud esimene ja viimane öö vastavalt Genfis ja Chamonix, kus ööbime linade vahel.

Päev 1: Saabumine Genfi. 

Päev 2: Sõidame Chamonix külla ja algab matk. 

Matka kondikava:

Päev 3: Les Contamines

Päev 4: Les Chapieux

Päev 5: Courmayeur

Päev 6: La Vachey

Päev 7: La Fouly

Päev 8: Champex

Päev 9: Trient

Päev 10: Tre le Champ

Päev 11: Chamonix. Lõpetame matka seal kust alustasime- Chamonix külas, mis on kindlasti üks Euroopa suurim matkamise “pealinnu”. Puhkame ennast matkaväsimusest ja avastame ümbrust.

Päev 12: Sõidame Chamonix-Genf ja lend koju.

990€
maapakett

12
päeva
18.07-29.07.2022

Seikluskliinik kannab hoolt:

Kohapealne transport

Telkimisalade tasud, rahvuspargi tasud.

Toidukorrad matka vältel

Matkaapteek

Matkajuht

Ühisvarustus (söögitegemiseks jms)

Hind ei sisalda:

Lennukipileteid 

Võimalikud viisad/lennujaama maksud

Söögikorrad väljaspool matka

Isiklik matkavarustus (telk jms)

Muud ekskursioonid ja transport

Muuseumide sissepääse

Reisikindlustust (kohustuslik)

LISAINFO:

Reisitingimused

Lennukipileti ligikaudne maksumus sinna ja tagasi 300-400 €,

Vajadusel abistame lennukipiletite ostmisel.

Küsi lisa, aitame ja anname nõu!

  • Google+ Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Facebook Basic Black