top of page

Ring ümber Mont Blanci

Sõnum edastatud

Matk ümber Mont Blanc’i… See pole lihtsalt järgmine väljakutse matkajatele, vaid maailma üks kuulsamaid ja kaunimate vaadetega matkaradu! Ja nüüd sosistab ta juba ka sinu nime…

Seikluskliiniku rada kulgeb läbi kolme riigi, Prantsusmaa, Itaalia ja Šveitsi, millel teeme kümne päevaga ümber Mount Blanc’i masiivi u. 170 km ringi. Riigipiire ületame matkates, rändame külast külasse, ourst orgu. Kogu matka vältel naudime alpi kööki ja lummavaid mägiseid vaateid. Mont Blanc ei ole siin kaugeltki ainus silmailu pakkuja ja vaatevälja jääb ohtralt teisi lumiseid tippe, liustikke ja kristallselgeid mägijärvi. Kui veab, kohtume loomadegagi! Enamus mägedes elavatest imetajatest on rohusööjad, kuid siin võib kohata ka rebast ja haruarva ilvest. Lisaks ka madusid ja sisalikke ning õhuruumi valvavaid kaljkotkaid. Eepilised vaated on garanteeritud!

Matka kaasa tegemiseks peaksid olema valmis kõndima u. 20 km päevas koos 1000 m tõusu või laskumisega, kandma oma seljakotti matkavarustusega ning olema valmis telgis ööbima ja sööma matkatoitu.

Meie matk algab Chamonix külast ja kulgeb vastupäeva. Kuna kanname oma varustust kaasas, saame ise otsustada, kus ja millal laagrisse jääme. Matk kestab 10 päeva, mille järel puhkame end enne kojulendu välja. Matkal ööbime telkides, välja arvatud esimene ja viimane öö Genfis ja Chamonix’s, kus ööbime linade vahel.

Päev 1. Genf

Saabumine Genffi. Viime asjad öömajja ning teeme matkakoosoleku, kus räägime läbi eesootava raja ootused ja väljakutsed.

Päev 2. Chamonix

Lahkume Genfist ja alustame oma 10-päevast matkareisi Euroopa suurimast matkapealinnast, Chamonix’st.

Päev 3. Les Contamines

Päev 4. Les Chapieux

Päev 5. Courmayeur

Päev 6. La Vachey

Päev 7. La Fouly

Päev 8. Champex

Päev 9. Trient

Päev 10. Tre le Champ

Päev 11. Chamonix

Lõpetame matka siin, kust alustasime, Chamonix külas. Puhkame end matkaväsimusest välja ja avastame ümbrust.

Päev 12: Sõidame Genffi ja lendame sealt koju, kus igal seiklejal on rääkida oma äge lugu ümber Mont Blanc’i matkamisest!

—----------------------------------

Mis saab siis kui olen ennast matkale kirja pannud? 

Peale seda saadame sulle tellimuse kinnitamiseks broneeringuarve (tavaliselt 20% ettemaks). Kui broneeringuarve on tasutud, oledki reisil kirjas. 

Kuidas ma kohale saan?

Kui seikluse toimumiseks on vajalik arv inimesi koos, alustame lennupiletite soetamist ja anname sulle teada, et aeg on käes. Tavaliselt võtame lennupiletitele pakkumise oma müügipartnerilt ning kõik seiklejad, kellele pakkumine sobib, saavad antud hinnaga omale piletid hankida. Kellele ajad või hind ei sobi, saab muidugi omal käel piletid leida. Tavaliselt ostame piletid kõik koos, et saaksime korraga kohale, kuid midagi pole viga ka eraldi saabumisel. Tähtis on olla õiges kohas kokkulepitud ajal!

Kas see matk on raske või jõukohane? 

Kuna tihti me sind isiklikult ei tunne, on ka sellele küsimusele esmapilgul keeruline vastata. Seiklejad on erineva ettevalmistusega ja füüsilise koormustaluvusega. Mägi- ja tipumatkadel on lisaks seljakotile ja maastikule raskendavaks asjaoluks näiteks kõrgusest tulenevad tegurid. Seetõttu soovitamegi enne reisi meilt kõike vajalikku küsida - omavahelises suhtluses saame juba arutada, kas ja kui raske see matk on, uurides sinu tausta ja eelneva matkakogemuse kohta.

Millist varustust mul vaja on?

Kui sa pole kindel, kas sul on kõik varutus matkaks olemas, siis helista või kirjuta meile ja küsi lisaks. Oleme alati nõus varustuse teemal lobisema ning aitama rännukaaslastel õiget kraami valida.

Mul on küsimusi matkakorralduse ja kohaliku elu-olu kohta

Enne matka korraldame alati reisieelse kohtumise, kus arutame läbi erinevad detailid matkakorralduse ja kohaliku elu kohta. Kui matkani on veel aga palju aega ja reisieelne trehv alles kaugel tulevikus, siis küsi juba julgelt varem. Meie ei tea seda, mida sina ei tea! Mida varem on sul kõik vajalik teada, seda varem saad hakata seikluseks ettevalmistusi tegema.

Mis ootab meid kohapeal? 

Peale transfeeri Chamonix külla käpsi ja seal sisseseadmist, teeme matkaeelse briifi. Saame teineteisega lähemalt tuttavaks ja käime viimast korda üle varustuse, et kõigil oleks kõik vajalik  olemas. 

Järgneval päeval algab matk! 

Naudi matka, sest ettevalmistused on hästi tehtud!

990€
maapakett

12
päeva
18.07-29.07.2023

Seikluskliinik kannab hoolt:

Kohapealne transport

Telkimisalade tasud, rahvuspargi tasud

Toidukorrad matka vältel

Matkaapteek

Matkajuht

Ühisvarustus (söögitegemiseks jms)

Hind ei sisalda:

Lennukipileteid 

Võimalikke viisa/lennujaama makse

Söögikordi väljaspool matka

Isiklikku matkavarustust (telk jms)

Muid ekskursioone ja transporti

Muuseumite sissepääse

Reisikindlustust (kohustuslik)

LISAINFO:

Reisitingimused

Lennukipileti ligikaudne maksumus sinna ja tagasi 300-400 €.

Vajadusel abistame lennukipiletite ostmisel.

Küsi lisa, aitame ja anname nõu!

  • Google+ Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Facebook Basic Black
bottom of page