top of page

Matk Reunionil

Segame kokku Prantsusmaa ning Hawaii ja voilà - saamegi Reunioni! Reunion on 35-tunnise töönädalaga Prantsuse asumaa, mis asub vaevu 500 km kaugusel Madagaskarist ja on EU liikmetele viisavaba. Kuna saar on prantsusekeelne, oleme viisakad ja õpime enne reisi põhiväljendid ära. Siis läheb kõik lepase reega!

Saarel on aktiivne vulkaan, maailmaklassi kuuluvad matkarajad, musta liivaga rannad ja troopika - atmosfääri vähemalt sama palju või rohkemgi veel kui Pariisis. Matkaradade võrgustik on Reunionil suurepärane ning korralikku seiklust toetab hea infrastruktuur - ühistransport liigub, kaardimaksed toimivad ning pistikud on samad kui Euroopas. Poed on avatud Prantsusmaale omases stiilis. 

Raskusaste on matkal keskmine kuni väljakutsuv - see oleneb ka ilmast. Kanname nädal aega oma matkavarustust, telke ja söögikraami. Kuna matkame soojas kliimas, on varustus muidugi kergem kui talvisel matkal. Juhhei ja minek troopikasse!

 

Matka kondikava:

​1. päev

Saabume Reunioni saarele. Täiendame matkavarustust, räägime läbi algava seikluse sihid ja sisu ning haarame kohe härjal savist ja suundume raja alguspunkti.

 

2-8. päev 

Veedame nädala matkates. Käime ära Reunioni kõrgeimas tipus nimega Piton des Neiges (3069 m) ning avastame võimsat Mafatet, tsivilisatsioonist eemal paiknevat piirkonda, kuhu pääseb vaid helikopteriga või jalgsi. Siin asub väikestest küladest koosnev kommuun, milles elab umbes 900 inimest. Korra nädalas külastab piirkonda jalgsi ka preester ja ka igapäevakaup jõuab kommuuni kas ainult kopteri või kondiauru abil. Piirkonna teeb eriliseks siinne maastik - kokku kukkunud vulkaani kese, mis on ümbritsetud järskude kõrgete kaljudega. Mafates sularahaautomaate ei leidu, kuid pagaritöökojast suupistete ostmiseks paneme raha taskusse juba varem. Täpsed rajad ja liikumissuunad otsustame koha peal, sest neis mägedes võivad olud muutuda ilma mõjul kiirelt.

 

8. päev

Lõpetame matka ja ja uudistame linnaelu/külaelu. Öö linade vahel.

 

9. ja 10. päev

Puhkus ja suveniiride soetamise aeg. Uudistame ringi koos või eraldi.

 

11. päev 

Asume koduteele, kus kõigil on rääkida oma lugu troopilisest Reunioni saarest!

 

​—---------------------------------------------

Mis saab siis kui olen ennast matkale kirja pannud? 

Peale seda saadame sulle tellimuse kinnitamiseks broneeringuarve (tavaliselt 20% ettemaks). Kui broneeringuarve on tasutud, oledki reisil kirjas. 

Kuidas ma kohale saan?

Kui seikluse toimumiseks on vajalik arv inimesi koos, alustame lennupiletite soetamist ja anname sulle teada, et aeg on käes. Tavaliselt võtame lennupiletitele pakkumise oma müügipartnerilt ning kõik seiklejad, kellele pakkumine sobib, saavad antud hinnaga omale piletid hankida. Kellele ajad või hind ei sobi, saab muidugi omal käel piletid leida. Tavaliselt ostame piletid kõik koos, et saaksime korraga kohale, kuid midagi pole viga ka eraldi saabumisel. Tähtis on olla õiges kohas kokkulepitud ajal!

Kas see matk on raske või jõukohane? 

Kuna tihti me sind isiklikult ei tunne, on ka sellele küsimusele esmapilgul keeruline vastata. Seiklejad on erineva ettevalmistusega ja füüsilise koormustaluvusega. Seetõttu soovitamegi enne reisi meilt kõike vajalikku küsida - omavahelises suhtluses saame juba arutada, kas ja kui raske see matk on, uurides sinu tausta ja eelneva matkakogemuse kohta.

Millist varustust mul vaja on?

Kui sa pole kindel, kas sul on kõik varutus matkaks olemas, siis helista või kirjuta meile ja küsi lisaks. Oleme alati nõus varustuse teemal lobisema ning aitama rännukaaslastel õiget kraami valida.

Mul on küsimusi matkakorralduse ja kohaliku elu-olu kohta

Enne matka korraldame alati reisieelse kohtumise, kus arutame läbi erinevad detailid matkakorralduse ja kohaliku elu kohta. Kui matkani on veel aga palju aega ja reisieelne trehv alles kaugel tulevikus, siis küsi juba julgelt varem. Meie ei tea seda, mida sina ei tea! Mida varem on sul kõik vajalik teada, seda varem saad hakata seikluseks ettevalmistusi tegema.

Kuidas toimub matkal magamine/elamine?

Matka vältel magame telkides (mida kanname muu varustusega endaga kaasas). Osad telkimiskohad võivad olla nö metsikud ja on ka osad ametlikud. Kõik oleneb sellest, kuhu me õhtuks välja jõuame. Külades on võimalik enda ka lisatasu eest voodisse ja tuppa kaubelda. Juhul kui on ruumi. Ennem ja peale matka magame hotellis.

Mis ootab meid kohapeal? 

Peale saabumist teeme tutvumisringi ja viimase varustuse ülevaatuse. Käime veel läbi matkadetailid. Meid tervitab troopiline soojus ja lahked inimesed!

Naudi matka, sest ettevalmistused on hästi tehtud!

Sõnum edastatud

1490€
maapakett

11
päeva
7.03-17.03.2024

Seikluskliinik kannab hoolt:

Kõik kohapealne Transport (sihtkohtade vahel, välja arvatud taksod jne, kui me jääme kuskile pikemaks ning uudistame eraldi);

Laagrisöögid ja suupisteid matka ajal;

Võimalikud Rahvusparkide tasud;

Kõik ööbimised (ööbime võõrastemajades ja bangalodes,telkimisalad);

Esmaabi ja üldised ravimid;

Üldkasutatav varustus (potid, primus jne);

Reisijuht

Hind ei sisalda:

Transport Reunioni  ja tagasi;

Toitlustamine linnades/asulates ja sõidupäevadel

Isiklikud kulud nagu alkohoolsed joogid, külmad joogid, pesupesemine jms;

Teised ettenägematud kulud;

Isiklik matkavarustus;

Kindlustus - tervis (trekking) ja reisikatkemine;

Muud kulud sukeldumine, snorgeldamine ja muu meelelahutus varustus ning teenuseid;

Viisa ja lennujaama tasud, vastavalt seadustele.

 

Küsi lisa, aitame ja anname nõu!

Reisitingimused

  • Google+ Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Facebook Basic Black
bottom of page