top of page

Rattamatk Saksamaal- Sauerlandis

 

Sauerland on silmapaistev matka piirkond Lääne-Saksmaal, pakkudes oma mitmekesise maastikuga kauneid matkamise võimalusi nii kõndijatele kui ratturitele.

Just ratturitele mõeldud võimalused huvitavad meid sellel seiklusel. Matkajad erineva ettevalmistusega leiavad siit omale koduse vastuvõtu.

Võtame ette suure Sauerlandi maratoniks nimetatava raja, mille pikkus on 243 km ja jõudumööda läbime sellest enamuse (või kogu raja). See unelmate ring on igati hea võimaluse tundma õppida Sauerlandi tema ilus. Sõidame põldude ja aasade vahel, mööda mägisemaid ja tasasemaid alasid, läbime ja külastame külalislahkeid armsaid matkakülasid “Sauerland-Wanderdörfer”, näeme kohalikku kuulsat talispordi keskust Winterbergi.

See rattarada kulgeb mõnda aega mööda vana raudteed, mis on tänaseks asfalteeritud. Sellel kulgedes saame siiski näha endise aja tööstuse ja meistrite pärandit läbi arhidektuuri, väikeste muuseumite ja isegi 700 m tunneli.

Kes soovib võib loomulikult oma rattaga kohale lennata, kuid alati on olnud soodsam võimalus rentida rattad koha pealt. Matkal ööbime nii telklaagrites kämpingu territooriumitel kui ka hubastes külalistemajades. telklaagrites kokkame ise ja külades sööme kohalikke roogasid.

Link Sauerlandi tutvustavale lehele:

 

  1. Päev: Jõuame Saksamaale Düsseldorfi, sätime paika vajamineva varustuse (kes soovib ratta rentida) varume matkasöögid jne. Öö külalsitemajas.

 

2. Päev: sõidame rongiga Meschedesse, mis on meie matka alguspunkt. Mõõdame esimesed kilomeetrid rattal. Öö kämpingus telkides.

 

3-7. Päev: Rattaretk Sauerlandi maastikul. Ööbimised kämpingute territooriumidel telkidega.

 

8. Päev: Sõidame rongiga Düsseldorfi, tagastame rattad ja lendame tagasi koju.

Sõnum edastatud

590€

8
päeva
06.05-13.05.2018

Seikluskliinik kannab hoolt:

Kõik matka laagritoidud (välja arvatud linnades ja külades kui ööbime)

Kohalik transport

Matkajuht

Ühisvarustus (söögitegemiseks jms)

Matka apteek (üldine)

Hind ei sisalda:

Matkavarustust (telk,matt jms)

Sööke muudel aegadel

Reisikindlustust

Muuseumi vms sissepääsud

Rattarent

Lennukipiletit Saksamaale ja tagasi.

Reisitingimused

  • Google+ Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Facebook Basic Black
bottom of page