Suur Peruu seiklus

1/7

Paneme sellel seiklusel kokku kaks Peruu verstaposti. Esimeses pooles matkame kuulsatel Inka traili radadel ja seikluse teine pool avastame Amazoonase loodust Tambopata rahvuspargis. Meie Seikluse algus ja lõpp-punktiks on tuntud Inkade keskus - Cusco linn.

 

Päev 1. Saabumine Cuscosse. Sätime ennast hotelli sisse. Pealelõunal asume linnatuurile. Sellel rinkäigul avastame mitmeid ajaloolisi paiku nagu Päikesetempel või kuulus Inkade kindlus Sacsayhuaman. Lõpetame tuuri kella 18.00 ajal ja asume õhtusöögile ja kohalikku folkloori kava nautima.

 

Päev 2. Varahommikul alustame oma seiklust, külastades Urubamba orgu, mis oli Inkade Püha Org. Pealelõunal läbime Urubamba ja Calca linnu, külastame Inkade kindlust Ollantaytambo, mis ehitati oru sissepääsule kaitseks sissetungijate eest. Linnakeses ringi jalutades saab aimu, milline oli toona elu selles militaar-, usu- ja agrikultuuri keskuses Inkade impeeriumi kuldajal. Õhtu vaba, öö hotellis.

 

Päev 3. Algab meie matka osa Inka Trail ja järgneb 3 ööd telkides. Kell 5.00 hommikul juba istume bussi ja sõidame matka algusesse Piscacuchosse. Teel haarame ka hommikusöögi ja teeme peatuse, et sirutada jalgu. Sõit ca 3 tundi. Kohtume seejärel oma laagrielu personaliga, kelleks on porterid, kokk ja giid. Nemad saadavad meid järgneval 43 kilomeetril, kannavad meie asju, paigaldavad telgid ning toidavad. Me vormistame veel oma matka raja alguses asuvas kontoris (passikontroll) ja seejärel ületame Urubamba jõe ning matk ongi alanud. kulgedes algul mööda jõe kallast, avanevad vaated ümbritsevatele hiiglastele nagu Mnt Veronica 5750m. Inade rajal näeme mitmeid rajatisi Inkade impeeriumi ajast nagu terrass-aiad, kindlused jm ehitised.

Suurim kõrgus 3000m, madalaim 2680m, teekond 12 km, kokku umbes 6-7 h käimist.

 

Päev 4. Peale hommikusööki umbes kella 8 ajal jätame oma tublid saatjad laagrit pakkima ning asume jällegi teele. Kiired poisid jooksevad meist peagi mööda meie laagriproviandiga.  Sellel päeval on ka matka suurim pingutus ja kõrgus. Lõunaks jõuame Llulluchayoci piirkonda, kus lõunasöök juba ootab. Peale seda jätkub tõus Warmiwanusca kurule (Surnud Naise Kuru), mille kõrgus on 4200m. Siin juba tunneme kõrguse mõju hingamisele. Võtame rahuliku sammu-kiiret pole. Laager ootab meid jällegi madalamal - teiselpool kuru. 

Suurim kõrgus 4200 m madalaim 3000m, päeva pikkus ca 12 km/ 7-8 tundi

 

Päev 5. Päev algab järjekordse tõusuga uuele kurule. Möödume Runcuracay varemetest kuni jõuame kurule 3750m. Peale seda läheb põhiline osa rajast allpoole. Kopsud on tänulikud, et saavad rohkem hapnikut. Kuid vaatamata sellele on rada oma riugastega. laskume näiteks alla ca 2000 trepiastmest, mis ei ole kohe mitte meie sammu järgi ehitatud. Umbes kella 5 ajal õhtul jõuame oma laagrisse Winaywaynas 2700m peal. teeme ümbruses ühe ringkäigu, sest siin on suurim ja paremini säilinud Inkade paik kogu rajal (välja arvatud Machu Piccu). Õhtusöögil toimub oma meeskonna tippimine - igaüks võib teha kingituse ja jätta jootraha, mis jagatakse siis ausalt meeskonna vahel ära. 

Suurim kõrgus 3750m, madalaim 2700, Päeva pikkus 16km ja 7-8 tundi.

 

Päev 6. Sellel hommikul aetakse meid vara välja. Selleks on kaks põhjust: et meie jõukasime päikesetõusu ajaks Machu Piccusse ja meie tugimeeskond jätab meid maha, et tõtata varahommikusele rongile koos kogu kraamiga. Meie eesmärk on jõuda 1-2 tunniga Inti Punku (Kuldne värav), kust avaneb esmene vaade Mach Piccule, et siis esimeste päikesekiirte käes saada kätte vaated ja pildid. Esimene tund matkame pimedas, ja vajalik on pealampide olemasolu. Päikese väravast on veel umbes 40-50 minutit minna kuni jõuame päris kohale. Avastame seda paika nüüd mitu tundi, nii giigdiga kui omapead. Võimalus ka ronida kõrval asuvasse vahitorni, mis asub kõrval mäe otsas. Kui seda teha soovid, siis vajalik kohene registreerimine  (koha peal, lisatasu eest) 

Pealelõunal sõidame rongiga Cuscosse

Suurim kõrgus 2700m, madalaim 2400m, päeva pikkus 6-7 h kõndimist.

 

Päev 7. Peale hommikusööki suundume lennujaama, et lennata Puerto Maldonadosse. Seal suundume WASAI Maldonado Ecolodge’i. Peale vastuvõttu ja lühikest insruktsiooni asume 4 tunnisele paadiretkele mööda Tambopata jõge. Teel saame näha kohalike farmerite elu, ja dzungli elusloodust. Tõenäoliselt näeme kapibaarat, jõekilpkonna, caimane ja hulgaliselt linde. Majutus Tambopata uurismiskeskuse majakestes/bungalotes. Peale väikest puhkust räägitakse meile kohalike liikide elust ja kommetest ja teeme väikese matka naabruses. Pimeduse saabudes naudime oma esimese öö laulukoori Amasoonases.

 

Päev 8. Ärkame varakult ja peale kerget hommikusööki asume teele. Umbes 40 minuti järel jõuame “Makaude savi lakkumise paika” “El Chuncho” saame osa elusloodusest jõekallastel ja seda kuidas sajad Makaud kogunevad selleks, et süüa savi. Keskhommikul naaseme tagasi laagrisse ja sööme ise ka tugevamalt. Peale seda saab puhata, ujuda või sõita süstaga ning õngitseda. Peale lõunasööki teeme matka vihmametsas, et uurida taimeriiki ja selle saladusi. Näeme “kõndivaid palmipuid”, hiid Lupuna puid jne. Kui pimeneb teeme retke et otsida kaimaneid. 

 

Päev 9. Peale hommikusööki teeme paadisõidu Maldonadsse ning sealt edasi veel pool tundi mööda Madre de Dios Jõge kuni Sandovali järveni- kaunis kaarja kujuga vihmametsajärv. Matkame mööda järve kallast 3 km, seejärel istume kanuudesse ja avastame järevel olles loodust. Võimalus näha hiidsaarmaid, ahve, erinevaid linde nagu jäälind, haigur ja hoatsiin (lind kes oma väljanägemiselt pärineks kui sauruste ajast). Järves saab ka ujuda. Ööbime mugavas WASAI Maldonado Ecolodges.  peale õhtusööki vaba aeg ja võimalus avastada asualt jalgsi või jalgrattal.

 

Päev 10. Peale hommikusööki lendame taas Cuscosse, kus veedame oma viimase öö meie seiklusel. Vaba aeg.

Päev 11.  Asume koduteele. Lendame Eestisse, kus kõik ootavad juba muljeid meie seiklusest.

Success! Message received.

2290€

maapakett

11
päeva
15.05-25.05.2022

Seikluskliinik kannab hoolt:

Kohalik  Transport

Kõik matka- ja laagritoidud (välja arvatud linnades ja sõidupäevadel)

Matkajuht

Kohalik giid

Inkade rajal porterid/kokk

Rahvusparkide sissepääsud ja matkamise load.

Ühisvarustus (söögitegemiseks jms)

Matka apteek (üldine)

Kirjeldatud majutus

Hind ei sisalda:

Matkavarustust

Sööke muudel aegadel(linnades ja sõidupäevadel)

Reisikindlustust

Muuseumi vms ekskurssioonid

Ööbimisi väljaspool antud kuupäevi

Transporti Cuscosse ja tagasi

Keskmine lennukipileti hind Tallinn- Cusco -Tallinn ca 1000 € (läbi Bogota)

Reisitingimused

  • Google+ Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Facebook Basic Black