top of page

Seiklus Amundseni jälgedes -Norra suusaseiklus

Sõnum edastatud

Norra on mägede maa ning talvel pole olemas paremat paika, kus teostada oma talvine suusapuhkus. Meie sihtpunkt sellel maal, kus suusatamine on saanud rahvuslikukus kinnisideeks, saab olema Hardangervidda rahvuspark. Igal rahvuspargil on oma karakteristika ning see siin asub peamiselt 1000-1400 m kõrgusel üle merepinna, sisaldades mägesid, soid, järvesid ja aegajalt ka liustikke. See kõrbemõõtmeline platoo on ka suurima Euroopa loodusliku põhjapõdra asurkonna koduks. Asudes geograafiliselt Norra lõunaosas, on kliima seal siiski päris karm just tänu kõrgusele. See on paik, kus noor Amundsen loodusjõududega korduvalt rinda pistis ja pidi ka korduvalt alla vanduma. Esimest korda läks ta nö treeningule 1893 ja pidi tõdema, et on alahinnanud loodusjõude oma “kodutrepil”.  Platoo jäi vallutamata kuni aastani 1896, mil tal lõpuks õnnestus see suuskadel läbida.

 

Talved põhjamaal on midagi muud kui Eestis - paks 2-3 meetrine lumevaip, maagilised varjud ja valgus ning suur võimalus näha virmalisi  mida me kahjuks ei garanteeri:)

 

Matk on keskmise kuni raskema tasemega (olenevalt ilmast), kilomeetreid ca 25-35 päevas ja tuleb kanda või vedada kelguga oma pagasit. Matkaja peab olema füüsiliselt ja vaimselt valmis matkama suuskadel erineval maastikul ja taluma erinevaid ilmaolusid. Igal matkajal peab olema vastav matkavarustus (riided, suusad jms) Ühisvarustus (köök, söök, apteek jms on Seikluskliiniku ühisvarustuses)

 

Ööbime matkal DNT (Norra matkaföderatsioon) majakestes, ja valmistame seal ise endale sööki. Kõigile osalejatele vormistatakse DNT liikmelisus, mis kehtib aasta aega.

 

Oslost matka alguspunkti ja tagasi Oslosse liigume kohalike ühistranspordivahenditega (buss,rong)

 

  1. Päev. Koguneme Oslos, Sõidame rongi ja bussiga matka alguspunkti Haukeliseter’i. Ööbimine.

  2. Päev. Algab 5 päeva kestev matk, esimese päeva sihtkoht Hellevassbu 26 km.

  3. Päev. Hellevassbu-Litlos 20 km

  4. Päev Kvennsjøen-Sandhaug 28

  5. Päev. Sandhaug-Kjeldebu 32 km

  6. Päev. Kjeldebu-Finse 28 km (ööbimine Finses või rongis olenevalt lennuaegadest)

  7. Kojusõit

790€

7
päeva
21.03-27.03.2018

Seikluskliinik kannab hoolt

Transport Norras (rong, buss)
DNT aastane liikmelisus
Matkatoidud
Kõik ööd majutustes ja matkaonnides

Matkajuht

Ühisvarustus

Hind ei sisalda:

Lendu Norrasse
Reisikindlustust 

Toitlustust bussisõidu/rongisõidu vältel 

Matkavarustust

 

Küsi lisa, aitame ja anname nõu!

Reisitingimused

  • Google+ Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Facebook Basic Black
bottom of page