top of page

Mesindusreis Taani

Mesiniku kallist kevadist aega arvestades on reis kokku pandud kolmele päevale ja kohalesõit toimub lennukiga. Kavas on kokku viis mesindusega seotud külastust. Sihtkohtade vahel on meil liikumiseks buss bussijuhiga.

Taani on pika ja ajalooga mesindusmaa. Taani mesindusselts loodi juba 1866 aastal. Praegused ca 5500 liiget moodustavad 90 % Taani mesinikest, sellest omakorda 2% on täiskohaga kutselised mesinikud ja 5% osalise tööajaga mesinikud. Ülejäänud moodustavad hobimesinikud. Viimasel ajal on Taanis järjest populaarsemaks saanud Buckfasti mesilane, kuid Læsø saarel on ka kaitseala Apis mellifera mellifera ehk Taani algsele mesilasele.

Päev 1. (14. aprill)

Saabumine lennukiga Aalborgi (09.50) Siit transfer külastamaks esimest verstaposti, Ivan Bjornholmi mesilat.

Ivan Nielsen on ehe ja abivalmis. Suurte kogemustega mesinik, kes tegemistes toetub ka teadusele ja on alati valmis midagi uut õppima.

Eeskätt tõuaretaja. Vajadusest tingituna ka tarbeemade kasvataja. Haldab oma puhaspaarumissaart. Aastas toodab kuni 2500 vabapaarunud ema. Kuppude ja puhaspaarunutega kokku kuni 6500 isendit aastas. Ivan Nielsen on meile giidiks kogu järgneva reisi vältel.

Peale külastust lõunasöök ja seejärel liigume järgmisse sihtkohta:

Michael Christenseni mesila, mis asub Troldhedes. Perede arvult suurim mesinik Taanis. Umbes 1800 tootmispere + iduperesid. Efektiivsus on märksõna. Tegevused on läbimõeldud ja üleliigseid liigutusi ei tehta. Seda kõike toetab tasemel tehnika.


Seejärel võtame suuna Läänerannikule - Ribe linna. Ööbimine Ribe linnas.

Päev 2. (15 aprill)

Peale varajast hommikusööki sõidame Romo saarele. Külastame Erling Atzeni mesilat.

Erling Atzenil (Atzen Honning) on mesila 150 mesilasperega, mida ta majandab täistöökoha kõrvalt. Peakorje käib mandril mais kui on rapsi korje ja augustis on saarel peakorje - kanarbiku aeg. Enamik meest müüakse saarel asuvas kolmes iseteeninduskaupluses (siinjuures tuleb tähendada, et Romo saar on väga atraktiivne ja turistide poolt külastatav sihtkoht). Väike osa meest müüakse Koreas kõrge hinnaga ja kvaliteet-kaubamärgi all.

Pärast Atzeni Mesila külastust sõidame Sjaellandi saarele, kus tutvume Spraglebjerg Biavl mesilaga mis pakub huvi oma tolmeldamisteenuse poolest. http://www.spraglebjerg.dk

 

Peale mesila külastust sõidame Kopenhagenisse ja seame end hotellis sisse.
 

Päev 3. (16. aprill)

Kopenahgenis BIBY linnamesila külastus. Biby, see on panus elust kihavasse linna ja ümbrtisevasse keskkonda. Organisatsioon loodi sotsiaalmajandusliku ettevõtte ja ühinguna ajaloolises Sundholmis Amageri ääres. Algusest peale on Bybile panustanud väga erineva sotsiaalse ja erialase tausta ning elutingimustega inimesed. Tänaseks on neil 5 töötajat, palju vabatahtlikke ja koostööpartnerite võrgustik, kes panustavad Bybisse nii praktiliselt kui ka rahaliselt.

Bybi mesi on kutse kogukonnaga liituda!

https://bybi.dk/om_bybi/

Vaba aeg.

Lend koju

Lennukipiletid:

Tallinn-Aalborg

BT 362    14APR  TLL  RIX   0540  0630   

BT 131    14APR  RIX  CPH   0705  0735  

SK1207    14APR  CPH  AAL   0905  0950

Kopenhagen-Tallinn

BT 812  16APR  CPH-TLL   1605 1830 

Lennupileti hind hetkeseisuga kokku 424€. (sisaldab ka pagasit)

Kuna Tallinn-Aalborg lendu teenindavad erinevad lennuettevõtted, siis ei saa teha piletile peale grupibroneeringut ja lennupiletid tuleb broneerimisel kohe välja osta. Lennukipielti hinnad võivad ajas muutuda.

*Reis ja hind on koostatud arvestusega, et osaleb vähemalt 20 osavõtjat. Vähema (rohkema) osavõtuga on võimalikud muutused transpordi ja ka hinna osas.

Reisile registreerumiseks tuleb täita google docsis registreerimisvorm: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1GTb5jtnmna22qmVZ7ip5hoc1-6hqml_KEEl2Wk1xHks/edit?usp=sharing

Seejärel kui on tagatud piisaval hulgal osalejaid läheme edasi lennukipileti ostuga. Edastan andmed lennukipileteid müüvale agendile, kes vormistab pileti ja edastab arve teie poolt tabelisse sisestatud ettevõttele/isikule.

Kes soovib mingil põhjusel ise lennukipileteid osta või, siis peab ennem tagama ja teatama oma osalemissoovi ja selle ka kinnitama reisi eest tasumisega.

Kes soovib muudel aegadel lennata (varem kohale või hiljem tagasi) siis see on ka võimalik eraldi kokku leppida.

Reisi eest tasumine toimub kahes jaos: esimene makse on lennukipiletite osa, mis tuleb tasuda arve alusel piletite broneerimisel .

Ülejäänud reisi eest tasutakse kuu aega ennem reisi algust, so 14. märtsil OÜ Seikluskliiniku poolt esitatud arve alusel.

Reisikindlustuse omapoolne ostmine on kohustuslik! (tervis ja reisikatkemine) + pagas soovituslik.

Reisi sisulise poole ja külastusobjektid on kokku pannud Ivan Nielseni (Taani) ja Mihkel Kalda (Eesti).

Kõik tegevused ja teenused on mesinduse pakettreisiks kokku pannud Seikluskliinik OÜ Reg. Nr. TRE000608

Kontakt: Allan Liht

Telefon: 5050225, email: allan@seikluskliinik.ee

maapakett
440€

3
päeva
14.-16.04.2023

Hind sisaldab:

Buss koos juhiga,(1-2 päev)

Majutus hotellis 2 ööd kahesed toad, hommikusöögiga.


Transfer Lennujaama (Kopenhagenis)

Hind ei sisalda:

Lennukipiletit: Lennupileti hind ca 424€

Muid söögikordade maksumusi reisil

Reisikindlustust

Reisitingimused

  • Google+ Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Facebook Basic Black
bottom of page