top of page

Matk Loode-Eestis

Kondikava

Võtame ette RMK matkatee Peraküla-Aegviidu-Ähijärve / Peraküla-Vihterpalu (27 km) lõigu Vihterpalust Nõvale. Õhtuks ootab meid kuumaks köetud saun ja majutus Veskijõe puhkemajas Nõval.

Rada on väga mitmekesine, sisaldades nii rannaäärseid lõike, inimtühje metsasid ja sajandivanust munakiviteed. Raja äärde jääb nii kauneid järvi, ilusaid liivarandu kui ka mõnusaid külakesi. Ka praegusel aastaajal on selles metsas mõnus matkata, sest taoline männimets on aastaringi mõnus ja hubane. Vaheldust männimetsale pakuvad aga rannalõigud, kus me teele jäävad ka kuulsad laulvad liivad.   Päevateekonna söögipalad matkarajale võtab igaüks ise kodust kaasa, aga õhtu- ja hommikusöögi valmistab Seikluskliinik.

 

Nagu kombeks on Seikluskliiniku põhimõtteks algusest saati olnud kasutada ühistransporti  võimalikult palju, et sisse sulada kohalikku atmosfääri. Sellel matkal on samuti sama võimalus- sellisel juhul algab matk hommikul kell 6.00 Balti jaamast, et jõuda 7.25 matka alguspunkti Tamsesse, mis asub Vihterpalu lähedal. Ja matk saab alata. Seame sammu nii, et pimeduse saabudes jõuaksime öömajja. Seal saame mõnusa sauna ja õhtusöögi kõrvale vaadata matkapilte, kuulata matkamussi ja rääkida matkajuttu. Järgmisel päeval saame teha väikese matka Nõva ümbruses ja seejärel liigume kodu poole. Transpordi selleks organiseerime matkajate omavahelise transpordijagamise teel. (Keegi tuleb järgi jms) Buss Nõvalt Tallinna lahkub 16.21 

Ilmateade lubab plusskraade, kuid sellegipoolest valmistume soojalt riietuma, sest mere lähedus võib olla tuuline ja seega külmem. Kaasa võtta mõned tagavara/lisariided, termos sooja joogiga, snäkk, taimede välimääraja, binokkel jne.

Oselmistasu: 55€ , mis sisaldab majutust sauna, õhu- ja hommikusööki, matkaapteeki jm ühisvarustust, matkajuhte. Hinnas ei sisaldu transport matka alguspunkti ja tagasi, muid sööke ja kulusid.

Lisainfo:

Allan: 5050225

Raki: 5254265

Sõnum edastatud

55€

2
päeva
28-29.11.2020

Seikluskliinik kannab hoolt:

Majutus

Saun

Hommiku ja õhtusöök

Ühisvarustus (apteek, navi jms)

Matkajuhid

Hind ei sisalda:

Transporti Sinna ja tagasi

muid sööke ja matkavarustust.

Reisitingimused

  • Google+ Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Facebook Basic Black
bottom of page