top of page

Kilimanjaro tipumatk ja safari

Täname, kontakti eest! Kasutame teie kontakt-infot reiside info edastamiseks. Kui te ei soovi, et Teie andmeid edaspidi kasutame, siis andke meile teada ja kontakt eemaldatakse nimekirjast.

Kilimanjaro vulkaan, Tansaania ja kogu Aafrika kroon, on topeltuhke ettevõtmine – mägi kuulub nii maailma mandrite kõrgeima Seitsme tipu (Seven Summits) hulka kui ka kõrgeima Seitsme vulkaanilise tipu (Volcanic Seven Summits) nimekirja. Teekond 5859 m kõrguse Kilimanjaro tippu on seiklus, mis on jõukohane igale seiklusvaimuga matkajale, kes soovib oma aastat alustada ühe ägeda füüsilise väljakutse ja unustamatu reisielamusega. Eelnev matkakogemus on siiski vajalik.

Kilimanjarole viib mitu erinevat rada. Meie võtame jalge alla Marangu raja, mida kutsutakse ka Coca Cola rajaks, kuna laagripaikades on võimalik osta karastusjooke ja snäkki. 

Peale tipumatka puhkame hotellis ja suundume paaripäevasele safarile Tarangire rahvusparki, kus kõikidel on võimalus näha legendaarset Ngorongoro kaldeerat ning muidugi tuhandeid metsikuid loomi nende ltõelises kodus.

Kilimanjaro tipumatk arvestab aklimatiseerumise eripäradega.

 

REISIKAVA

Päev 1

Saabumine Kilimanjaro Rahvusvahelisse lennujaama. 

Transport Moshi linna, Kilimanjaro Rahvuspargi väravasse.

Puhkame välja reisiväsimuse.

Päev 2 

Puhkepäev ja Koosolek. Saame teineteisega tuttavaks ja käime läbi kogu vajaliku varustuse veelkord ja info. 

Päev 3

Hommikul lahkume Marangu suunas, kus kohtume oma kohalike mäegiidide ja pakikandjatega.

Siit alustame matka läbi lopsaka vihmametsa, et jõuda hilisel pärastlõunal 2700 m kõrgusel asuvasse Mandara laagrisse. Sööme lõunat ja puhkame. Kes soovib natuke rohkem jalgu sirutada, saab jalutada ka lähedal asuva Maundi vulkaani kraatri juurde, mida ümbritseb kaunis ja liigikirev loodus. 

Päev 4

Peale hommikusööki jätame Marangu laagri seljataha ning võtame suuna Horombo onnide poole. Sellel teekonal lõpeb vihmamets ja algab nõmmemaastik. Horombo kirevasse laagrisse jõuame hilisel pärastlõunal. Aega puhkamiseks. 

Päev 5

Aklimatiseerumise päev. Selleks, et tipupäevaks võimalikult hästi valmistuda, veedame päeva kõrgemale matkades ning tuleme tagasi Horombo onnidesse ööbima. Oma aklimatimatkal läheme Mawenzi hüttide juurde, kus avanevad uhked vaated kõrgetele, lumistele mäetippudele. 

Päev 6 

Peale hommikusööki matkame 4700 m kõrgusel asuvate Kibo onnide suunas. Meie teekond kulgeb nüüdseks läbi mägikõrbe, kus roheline elusloodus on asendunud kivise tühermaaga. Peale kosutavad lõunaeinet matkame veel kaks tundi ning jõuame pärastlõunaks Kibo laagrisse. Sööme varase õhtueine ja puhkame end homseks tiputõusuks välja! 

Päev 7 

Tipupäev. Teekonda tippu alustame natuke peale südaööd. Meie esimeks sihtpunktiks on Hans Meyeri koobas (5150 m), kus tõmbame hinge, et jätkata siksalist rada kraatri serval paikneva Gillmani punktini (5681 m), kus teeme peatuse enne viimast pingutust. Just siit on jäänud tipuni vähem kui kaks tundi! Kilimanjaro tippu jõudes on päike juba tõusnud ning saame nautida võimsait vaateid Aafrika kõrgeimast punktist.

Teekonnal alla puhkame Kibo onnide juures ning liigume hiliseks pärastlõunaks Horombo laagrisse, kus naudime oma viimast ööd mäel. 

 Päev 8 

Viimane päev Kilimanjarol on lühike – matkame läbi Kilimanjaro pilvemetsa, et jõuda tagasi Marangu laagrisse. Seal pakime matkakotid auto peale ning sõidame Moshisse, kus veedame öö hotellis, peseme maha matkatolmu ja tähistame oma saavutust.

Päev 9 

Algab safari Tarangire rahvuspargis! Just siin liiguvad Aafrika suurimad elevandikarjad ja kasvavad võimsad baobabipuud, mille kõrval tunduvad pisikesed nii lõvid kui ka kaelkirjakud. Lisaks lõvidele ja kaelkirjakutele saame siin kohata leoparde, sebrasid, gepardeid ja teisi loomi. Lõunaks teeme pikniku ja ööseks seame rahvuspargis üles telgid.

Päev 10

Jätkub safari. Peale hommikusööki hüppame autodesse ja sõidame Tansaania kraatrite alale, et oma silmaga näha Ngorongoro kraatit, maailma suurimat mitteaktiivsett, puutumatu ja täitmata vulkaanilist kaldeerat! Ngorongoro kraater kuulub seitsme Aafrika loodusime hulka ja siin kraatris elab umbes 25 000 metslooma, nende hulgas ninasarvikud, jõehobud ja Aafrika pühvlid. 

Peale unustamatut safarit sõidame tagasi Arushasse, ööbime hotellis. 

Päev 11

Alustame tagasilende kodusuunas... kus kõikidel on rääkida oma lugu Aafrika katusele jõudmisest!

—--------

 

Mis saab siis kui olen ennast matkale kirja pannud? 

Peale seda saadame sulle tellimuse kinnitamiseks broneeringuarve (tavaliselt 20% ettemaks). Kui broneeringuarve on tasutud, oledki reisil kirjas. 

Kuidas ma kohale saan?

Kui seikluse toimumiseks on vajalik arv inimesi koos, alustame lennupiletite soetamist ja anname sulle teada, et aeg on käes. Tavaliselt võtame lennupiletitele pakkumise oma müügipartnerilt ning kõik seiklejad, kellele pakkumine sobib, saavad antud hinnaga omale piletid hankida. Kellele ajad või hind ei sobi, saab muidugi omal käel piletid leida. Tavaliselt ostame piletid kõik koos, et saaksime korraga kohale, kuid midagi pole viga ka eraldi saabumisel. Tähtis on olla õiges kohas kokkulepitud ajal!

Kas see matk on raske või jõukohane? 

Kuna tihti me sind isiklikult ei tunne, on ka sellele küsimusele esmapilgul keeruline vastata. Seiklejad on erineva ettevalmistusega ja füüsilise koormustaluvusega. Mägi- ja tipumatkadel on lisaks seljakotile ja maastikule raskendavaks asjaoluks näiteks kõrgusest tulenevad tegurid. Seetõttu soovitamegi enne reisi meilt kõike vajalikku küsida - omavahelises suhtluses saame juba arutada, kas ja kui raske see matk on, uurides sinu tausta ja eelneva matkakogemuse kohta.

Millist varustust mul vaja on?

Kui sa pole kindel, kas sul on kõik varutus matkaks olemas, siis helista või kirjuta meile ja küsi lisaks. Oleme alati nõus varustuse teemal lobisema ning aitama rännukaaslastel õiget kraami valida.

Mul on küsimusi matkakorralduse ja kohaliku elu-olu kohta

Enne matka korraldame alati reisieelse kohtumise, kus arutame läbi erinevad detailid matkakorralduse ja kohaliku elu kohta. Kui matkani on veel aga palju aega ja reisieelne trehv alles kaugel tulevikus, siis küsi juba julgelt varem. Meie ei tea seda, mida sina ei tea! Mida varem on sul kõik vajalik teada, seda varem saad hakata seikluseks ettevalmistusi tegema.

Mis ootab meid kohapeal? 

Peale transfeeri hotelli ja seal sisseseadmist, teeme matkaeelse briifi. Saame teineteisega lähemalt tuttavaks ja käime viimast korda üle varustuse, et kõigil oleks kõik vajalik  olemas. Matkaks vajalikud asjad pakime seljakotti või teistesse sobivatesse kottidesse (duffle bags). Matkaks mittevajaliku kraami pakime kokku ning jätame hotelli hoiule.

Algab matk! Liigume motoriseeritud transpordil matka alguspunkti. Matkame kergete päevakottidega, kus kanname vaid vajalikke asju - vesi, riietus, päikesekreem jms. 

Naudi matka, sest ettevalmistused on hästi tehtud!

 

2880€
maapakett

11
päeva
5.02-15.02.2025

Seikluskliinik kannab hoolt:

Kohalik  Transport

Matkajuht

Matkamise luba,

Rahvuspargi tasud

Telgid, söögid jm varustus.

Koka teenus, kandjate teenus

Ühisvarustus (söögitegemiseks jms)

Matka apteek (üldine)

Majutused hotellis (non star)

Reisi hind maapakett 2880€

Hind ei sisalda:

Lennutransporti Tansaaniasse ja tagasi

Viisat (50 usd piirilt) ja võimalikke lennujaamamakse

Isiklikku matkavarustust

Eraviisilisi sõite

Sööke sõidu ajal ja kui ööbitakse hotellis

Reisikindlustust

Muuseumi vms ekskurssioonid

Ööbimisi väljaspool antud kuupäevi

Jootrahad kohalikele kandjatele jms

Reisitingimused

  • Google+ Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Facebook Basic Black
bottom of page