Kilimanjaro matk ja safari

1/2

Täname, kontakti eest! Kasutame teie kontakt-infot reiside info edastamiseks. Kui te ei soovi, et Teie andmeid edaspidi kasutame, siis andke meile teada ja kontakt eemaldatakse nimekirjast.

KILIMANJARO TIPUMATK JA SAFARI

 

Kilimanjaro vulkaan, Tansaania ja kogu Aafrika kroon, on topeltuhke ettevõtmine – mägi kuulub nii maailma mandrite kõrgeima Seitsme tipu (Seven Summits) hulka kui ka kõrgeima Seitsme vulkaanilise tipu (Volcanic Seven Summits) nimekirja. Teekond 5859 m kõrguse Kilimanjaro tippu on seiklus, mis on jõukohane igale seiklusvaimuga matkajale, kes soovib oma aastat alustada ühe ägeda füüsilise väljakutse ja unustamatu reisielamusega. Eelnev matkakogemus on siiski vajalik.

Kilimanjarole viib mitu erinevat rada. Meie võtame jalge alla Marangu raja, mida kutsutakse ka Coca Cola rajaks, kuna laagripaikades on võimalik osta karastusjooke ja snäkki. 

Peale tipumatka puhkame hotellis ja suundume paaripäevasele safarile Tarangire rahvusparki, kus kõikidel on võimalus näha legendaarset Ngorongoro kaldeerat ning muidugi tuhandeid metsikuid loomi nende ltõelises kodus.

 

REISIKAVA

 

Päev 1 / N 21.01 

Saabumine Kilimanjaro Rahvusvahelisse lennujaama. 

Transport Moshi linna, Kilimanjaro Rahvuspargi väravasse.

Puhkame välja reisiväsimuse.

 

Päev 2 / R 22.01

Hommikul lahkume Marangu suunas, kus kohtume oma kohalike mäegiidide ja pakikandjatega.

Siit alustame matka läbi lopsaka vihmametsa, et jõuda hilisel pärastlõunal 2700 m kõrgusel asuvasse Mandara laagrisse. Sööme lõunat ja puhkame. Kes soovib natuke rohkem jalgu sirutada, saab jalutada ka lähedal asuva Maundi vulkaani kraatri juurde, mida ümbritseb kaunis ja liigikirev loodus. 

 

Päev 3 / L 23.01

Peale hommikusööki jätame Marangu laagri seljataha ning võtame suuna Horombo onnide poole.

Sellel teekonal lõpeb vihmamets ja algab nõmmemaastik. Horombo kirevasse laagrisse jõuame hilisel pärastlõunal. Aega puhkamiseks.

 

Päev 4 / P 24.01

Aklimatiseerumise päev. Selleks, et tipupäevaks võimalikult hästi valmistuda, veedame päeva kõrgemale matkades ning tuleme tagasi Horombo onnidesse ööbima. Oma aklimatimatkal läheme Mawenzi hüttide juurde, kus avanevad uhked vaated kõrgetele, lumistele mäetippudele. 

 

Päev 5 / E 25.01

Peale hommikusööki matkame 4700 m kõrgusel asuvate Kibo onnide suunas. Meie teekond kulgeb nüüdseks läbi mägikõrbe, kus roheline elusloodus on asendunud kivise tühermaaga. Peale kosutavad lõunaeinet matkame veel kaks tundi ning jõuame pärastlõunaks Kibo laagrisse. Sööme varase õhtueine ja puhkame end homseks tiputõusuks välja! 

 

Päev 6 / T 26.01

Tipupäev. Teekonda tippu alustame natuke peale südaööd. Meie esimeks sihtpunktiks on Hans Meyeri koobas (5150 m), kus tõmbame hinge, et jätkata siksalist rada kraatri serval paikneva Gillmani punktini (5681 m), kus teeme peatuse enne viimast pingutust. Just siit on jäänud tipuni vähem kui kaks tundi! Kilimanjaro tippu jõudes on päike juba tõusnud ning saame nautida võimsait vaateid Aafrika kõrgeimast punktist.

 

Teekonnal alla puhkame Kibo onnide juures ning liigume hiliseks pärastlõunaks Horombo laagrisse, kus naudime oma viimast ööd mäel. 

 

Päev 7 / K 27.01

Viimane päev Kilimanjarol on lühike – matkame läbi Kilimanjaro pilvemetsa, et jõuda tagasi Marangu laagrisse. Seal pakime matkakotid auto peale ning sõidame Moshisse, kus veedame öö hotellis, peseme maha matkatolmu ja tähistame oma saavutust.

 

Päev 8 / N 28.01

Algab safari Tarangire rahvuspargis! Just siin liiguvad Aafrika suurimad elevandikarjad ja kasvavad võimsad baobabipuud, mille kõrval tunduvad pisikesed nii lõvid kui ka kaelkirjakud. Lisaks lõvidele ja kaelkirjakutele saame siin kohata leoparde, sebrasid, gepardeid ja teisi loomi. Lõunaks teeme pikniku ja ööseks seame rahvuspargis üles telgid.

 

Päev 9 / R 29.01

Jätkub safari. Peale hommikusööki hüppame autodesse ja sõidame Tansaania kraatrite alale, et oma silmaga näha Ngorongoro kraatit, maailma suurimat mitteaktiivsett, puutumatu ja täitmata vulkaanilist kaldeerat! Ngorongoro kraater kuulub seitsme Aafrika loodusime hulka ja siin kraatris elab umbes 25 000 metslooma, nende hulgas ninasarvikud, jõehobud ja Aafrika pühvlid. 

Peale unustamatut safarit sõidame tagasi Arushasse, ööbime hotellis.

 

Päev 10 / L 30.01

Alustame tagasilende kodusuunas... kus kõikidel on rääkida oma lugu Aafrika katusele jõudmisest!

  

2790€

maapakett

10
päeva
21.01-30.01.2022

Seikluskliinik kannab hoolt:

Kohalik  Transport

Matkajuht

Matkamise luba,

Rahvuspargi tasud

Telgid, söögid jm varustus.

Koka teenus, kandjate teenus

Ühisvarustus (söögitegemiseks jms)

Matka apteek (üldine)

Majutused hotellis (non star)

Reisi hind maapakett 2790€

Hind ei sisalda:

Lennutransporti Tansaaniasse ja tagasi

Viisat (50 usd piirilt) ja võimalikke lennujaamamakse

Isiklikku matkavarustust

Eraviisilisi sõite

Sööke sõidu ajal ja kui ööbitakse hotellis

Reisikindlustust

Muuseumi vms ekskurssioonid

Ööbimisi väljaspool antud kuupäevi

Jootrahad kohalikele kandjatele jms

Reisitingimused

  • Google+ Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Facebook Basic Black