Mägimatk Georgias, Kazbegi 5047m

1/5

Success! Message received.

Reisi peaeesmärk on Kazbegi tipp, kuid lisaks avastame ka Tbilisist välja jäävaid paiku.

Matk on neile, kel on juba mägedes matkamise kogemus, kes otsivad mägedes juba natukene rohkem väljakutseid, kellele meeldib nautida karget Kaukasuse mägedehõngu ja peavad lugu meie sõprade kultuurist, söökidest/jookidest.

Kazbegi asub Georgia-Vene
piiri lähedal, ca 100 km Tbilisist
põhja pool. Matka alguspunkt on meil Stepatsminda küla, mis asub tähtsal teel Tbilisi ja Vladikavkazi vahel.

Rada, mida me kasutame, pole üldjuhul väga tehniline võrreldes keskmiste neljatuhandestega Alpides. Siiski teevad selle matka väljakutsuvaks suur kõrguste vahe (alustame 1730m pealt) ja tipu enda kõrgus. Mis võib teha matka tõsiselt raskeks on ilm, mis muutub väga kiiresti ning on paljudele saanud tippu jõudmisel taksituseks.

Tavaliste suviste oludega piisab standard liustikuvarustusest ,- kassid, jääkirka, köis, ronimisvöö, karabiinid. Riietus peab olema valmis ka suurtele külmadele, sest tugev tuul võib selle kõrgemal viia kuni -20 kraadini isegi päiksepaistelisel päeval. matkakepid ja päikseprillid on samuti vajalikud. Lisaks muu matakavarustus: telk madrats magamiskott, söögiriistad...

 

Et olla valmis halva ilma jaoks, varume lisaks kaks päeva. Varupäevadel ei istu me mitte niisama, vaid mägironimise instruktor Sirhan õpetab meile ronimise tehnikat.


1 Päev: Saabumine Georgiasse Tbilisisse. esmane tutvus linnaga ja varude täiendamine, kotid jätame ja ööbimine Hostelis.

2. Sõidame Kazbegi külla. Pärastlõunal alustame matka Kazbegi külast( 1730m) Tsminda Sameda kirikuni (2170m) öö telkides


3. Matkame baaslaagrisse (3670) öö telkide.


4. liigume järgmisse baaslaagrisse ABC (3860m) aklimatsieerume ja ronime selleks kõrgemale, Ööbimine ABC s.

5. Alustame tippu tõusu ja tagasi esimesse baaslaagrisse.

 

6. Tuleme alla Kazbegisse


7. Varupäev


8. Varupäev

9. Sõidame Mtshetasse.Öö külalistemajas.


10. Gori ja ümbruse avastamine. Külastame Kohalikku väikest ja kodust veinivabrikut ja Uplistsikhe koobaslinna. Gori linnas on ka Stalini muuseum. 

11. Tbilisi


12. Kojusõit

Pärast matka on aeg tutvuda Georgia kultuuri, ajaloo ja köögiga.

Suundume Vanasse pealinna Mtshetasse. Siit külastame Gori linna ja Uplistsikhe koobaslinna ning veinitehast.

Sõidame Tbilisisse, kus tutvume pealinna ja vanalinnaga. Juhul kui mägede päevadest on mõni varupäev järgi valime endale mõne sihtkoha, mida on Tbilisist mõnus külastada. 

Reisile võib tulla ka see, kes ei pea tippu jõudmist oluliseks (sellisel juhul saab ta tipu päeval teisi oodata baaslaagris ning suurimaks kõrguseks jääb sellisel juhul 3860m)

Väljaspool matka ööbimised külalismajades, hostelites. Matkasöögid telklaagrites on reisi hinnas, toidud väljaspool matka omal kulul.

—---------------

Mis saab siis kui olen ennast matkale kirja pannud? 

Peale seda saadame sulle tellimuse kinnitamiseks broneeringuarve (tavaliselt 20% ettemaks). Kui broneeringuarve on tasutud, oledki reisil kirjas. 

Kuidas ma kohale saan?

Kui seikluse toimumiseks on vajalik arv inimesi koos, alustame lennupiletite soetamist ja anname sulle teada, et aeg on käes. Tavaliselt võtame lennupiletitele pakkumise oma müügipartnerilt ning kõik seiklejad, kellele pakkumine sobib, saavad antud hinnaga omale piletid hankida. Kellele ajad või hind ei sobi, saab muidugi omal käel piletid leida. Tavaliselt ostame piletid kõik koos, et saaksime korraga kohale, kuid midagi pole viga ka eraldi saabumisel. Tähtis on olla õiges kohas kokkulepitud ajal!

Kas see matk on raske või jõukohane? 

Kuna tihti me sind isiklikult ei tunne, on ka sellele küsimusele esmapilgul keeruline vastata. Seiklejad on erineva ettevalmistusega ja füüsilise koormustaluvusega. Mägi- ja tipumatkadel on lisaks seljakotile ja maastikule raskendavaks asjaoluks näiteks kõrgusest tulenevad tegurid. Seetõttu soovitamegi enne reisi meilt kõike vajalikku küsida - omavahelises suhtluses saame juba arutada, kas ja kui raske see matk on, uurides sinu tausta ja eelneva matkakogemuse kohta.

Millist varustust mul vaja on?

Kui sa pole kindel, kas sul on kõik varutus matkaks olemas, siis helista või kirjuta meile ja küsi lisaks. Oleme alati nõus varustuse teemal lobisema ning aitama rännukaaslastel õiget kraami valida.

Mul on küsimusi matkakorralduse ja kohaliku elu-olu kohta

Enne matka korraldame alati reisieelse kohtumise, kus arutame läbi erinevad detailid matkakorralduse ja kohaliku elu kohta. Kui matkani on veel aga palju aega ja reisieelne trehv alles kaugel tulevikus, siis küsi juba julgelt varem. Meie ei tea seda, mida sina ei tea! Mida varem on sul kõik vajalik teada, seda varem saad hakata seikluseks ettevalmistusi tegema.

Mis ootab meid kohapeal? 

Peale transfeeri Tbilisi majutusse ja seal sisseseadmist, teeme matkaeelse briifi. Saame teineteisega lähemalt tuttavaks ja käime viimast korda üle varustuse, et kõigil oleks kõik vajalik  olemas. Matkaks vajalikud asjad pakime seljakotti. Matkaks mittevajaliku kraami pakime kokku ning jätame hotelli hoiule.

Algab seiklus! Liigume minibussiga Kazbegi Stephantsminda külla  , kus saab veel vajaminevat varustust osta või rentida. 

Naudi matka, sest ettevalmistused on hästi tehtud!

  

990€
maapakett

12
päeva
07.08-18.08.2022
Seikluskliinik kannab hoolt:

Reisi hind maapakett 990 € sisaldab:

Kohalik transport (va eraviisilised sõidud, taksod jms)

Majutus reisi vältel
Matkatoidud
Reisijuht

Mägede instruktor/giid

Ühisvarustus (matkaköök, apteek jms)

Hind ei sisalda:

Lend sihtkohta ja tagasi koju Võimalikud lennujaama tasud Söögikorrad väljaspool matka Muuseumide jms sissepääsud veinitehase ekskurssioon

Transport eraviisilisel linnaretkel Matkavarustus

Kindlustus
Jootraha giididele vms

Soovikorral abistame lennukipiletite ostmisel. Küsi lisa, aitame ja anname nõu!

Reisitingimused

  • Google+ Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Facebook Basic Black