top of page

Seiklus Iraanis ja Damavandi tipp 5610m

Täname, kontakti eest! Kasutame teie kontakt-infot reiside info edastamiseks. Kui te ei soovi, et Teie andmeid edaspidi kasutame, siis andke meile teada ja kontakt eemaldatakse nimekirjast.

Seikluskliinik asub avastama uut sihtkohta oma maailmakardil - Iraan. Seikluse peamine eesmärk on matkata Damavandi tippu ehk Iraani katusele. Sinna juurde maitseme, katsume ja vaatame nii palju kui võimalik kohalikke jooke, sööke, kombeid, loodust ning inimeste rajatut.

​Kuna tegemist on meile harva külastatava paigaga, on Seikluskliinikul lisaks Damavandile reisiplaani pandud ka peoga kauneid ja kuulsaid paiku, et tutvuda kohaliku kultuuri ja inimestega. Ajalises plaanis on reisil 50/50 vahekord matkamise ja Iraaniga tutvumise vahel.

Mägisel seiklusel aitab meil kohalikul maastikul rada leida ja tempot hoida meie ammune suur sõber Sirhan, kes jagab kohalikku keelt ja on korduvalt matkanud Damavandi tippu.

Damavandi tipumatk arvestab mägimatka ja aklimatiseerumise eripäradega.

Kui ei ole soov tippu ronida saab kombineerida reisi nii et saab oodata teisi baaslaagris.

Iraani seikluse kondikava:

Päev 1

Saabumine Teherani lennujaama. Transfeer Rineh külla, mis on Damavandile matkajate baasiks.​

Päev 2

Sõidame autodega 3200 m peale. Siin laetakse meie asjad hobustele ja viiakse 4200 m peale. Ise jätkame jalgsi, matkame oma asjadele järele. 4200 m peal on maja, kus ööbime ja aklimatiseerume.

​Päev 3

Päev aklimatiseerumiseks. Matkame üles ja alla, et harjuda hõreda õhuga.

​Päev 4

Tipupäev. Ärkame vara, et jõuda 4200 m pealt 5610 m peale tippu ja seejärel ööbimispaika tagasi.

​Päev 5

Liigume sama teed ja samal moodusel alla nagu ennist üles tulime. Öö Rineh külas.

​Päevad 6-8

Sõidame Iõuna poole ja avastame Iraani uskumatult mitmekesist kuluuripärandit linnades Kashan, Isfahan ja kui jõuame, ka Yazd. Ööbime hotellides ja külalistemajades.

​Päev 9

Suundume Teherani. ​Puhkame ja külastame kuulsat Teherani bazaari, mis on linna üks vanemaid piirkondi. Turg asub otse linna südames ja hõlmab enam kui 10 km jagu kaubatänavaid, mis moodustavad labürindi täis butiike, müügipunkte ja kaupmehi-kauplejaid. Siit leiab kõike, vaipadest juveelideni! Öö hotellis.

​Päev 10

Asume koduteele, kus igaühel on rääkida lugu uhkest Damavandist ja seiklusest maailma ühe rikkaima kultuuripärandiga riigis.

—--------------------------------

 

Mis saab siis kui olen ennast matkale kirja pannud? 

Peale seda saadame sulle tellimuse kinnitamiseks broneeringuarve (tavaliselt 20% ettemaks). Kui broneeringuarve on tasutud, oledki reisil kirjas. 

Kuidas ma kohale saan?

Kui seikluse toimumiseks on vajalik arv inimesi koos, alustame lennupiletite soetamist ja anname sulle teada, et aeg on käes. Tavaliselt võtame lennupiletitele pakkumise oma müügipartnerilt ning kõik seiklejad, kellele pakkumine sobib, saavad antud hinnaga omale piletid hankida. Kellele ajad või hind ei sobi, saab muidugi omal käel piletid leida. Tavaliselt ostame piletid kõik koos, et saaksime korraga kohale, kuid midagi pole viga ka eraldi saabumisel. Tähtis on olla õiges kohas kokkulepitud ajal!

Kas see matk on raske või jõukohane? 

Kuna tihti me sind isiklikult ei tunne, on ka sellele küsimusele esmapilgul keeruline vastata. Seiklejad on erineva ettevalmistusega ja füüsilise koormustaluvusega. Damavandil on lisaks seljakotile ja maastikule raskendavaks asjaoluks ka kõrgusest tulenevad tegurid. Seetõttu soovitamegi enne reisi meilt kõike vajalikku küsida - omavahelises suhtluses saame juba arutada, kas ja kui raske see matk on, uurides sinu tausta ja eelneva matkakogemuse kohta.

Millist varustust mul vaja on?

Kui sa pole kindel, kas sul on kõik varutus matkaks olemas, siis helista või kirjuta meile ja küsi lisaks. Oleme alati nõus varustuse teemal lobisema ning aitama rännukaaslastel õiget kraami valida.

Mul on küsimusi matkakorralduse ja kohaliku elu-olu kohta.

Enne matka korraldame alati reisieelse kohtumise, kus arutame läbi erinevad detailid matkakorralduse ja kohaliku elu kohta. Kui matkani on veel aga palju aega ja reisieelne trehv alles kaugel tulevikus, siis küsi juba julgelt varem. Meie ei tea seda, mida sina ei tea! Mida varem on sul kõik vajalik teada, seda varem saad hakata seikluseks ettevalmistusi tegema.

Kuidas toimub matkal magamine/elamine?

Matka vältel magatakse mäele ehitatud majades meie oma grupi ühisruumides. Väljaspool matka aga hotellides kahestes tubades.

Mis ootab meid kohapeal? 

Koha peal ootab meid hästi külalislahke rahvas, mõnus soojus ja hulgaliselt ajalugu. Meie seiklus on koos kohalikega hästi ette valmistatud ja igakülgne abi on tagatud.

Naudi matka, sest ettevalmistused on hästi tehtud!

1190€
maapakett

10
päeva
28.06-07.07-2024

Seikluskliinik kannab hoolt:

Kohalik  Transport

Matkajuht

Abimatkajuht ja kokk

Muulade teenus kottide kandmisel

Matkamise luba

Ronimise instruktor/giid

Matkasöök

Ühisvarustus (söögitegemiseks jms)

Matka apteek (üldine)

Majutus hotellis (non star)

Giid peale matka linnades

Hind ei sisalda:

Lennutransporti Iraani ja tagasi

Võimalikke lennujaamamakse

Viisade korraldus ja tasu

Matkavarustust

Eraviisilisi sõite

Sööke sõidu ajal ja kui ööbitakse hotellis

Reisikindlustust

Muuseumi vms ekskurssioonid ja sissepääsud

Ööbimisi väljaspool antud kuupäevi

Keskmine lennukipileti hind õigel ajal soetades: Tallinn- Teheran-Tallinn ca 400-500 €

Reisitingimused

  • Google+ Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Facebook Basic Black
bottom of page