Gröönimaa seiklus

1/6

Seikluskliiniku uskumatud seiklused Gröönimaal lennutavad meid Kulusuki, Ida Gröönimaal. See Gröönimaa osa on loomulikult täiega metsik ja puutumatu ning ootab meid oma arktilisse kaissu! 

See seiklus on täis kontraste, mis saavad seikluse lõpuks unustamatuks reisielamuseks. Väikese kaluriküla keskel olev hubane Lodge külalislahke pererahvaga, matk mööda tundlikku tundrataimestikku, sulavad liustikud ja fjordidesse murduvad jääpangad ja loomulikult lummavad laagripaigad metsikul rannal, kus karuvahti pidades kukub suu lahti virmaliste imetlemisest.

Pilootreis sellesse imelisse kanti sai teoks septembris 2021. Sellel korral võtame uurimise alla uue piirkonna ja veelgi pikemalt. Gröönimaal matkates tuleb arvestada sellega, et radu pole ja liikumine on sellest tulenevalt tsipa aeglasem ja kindlasti väsitavam. Fjordide äärsetes piirkondades sõltub tihti liikumine tõusust ja mõõnast. See tähendab, kas saab kõndida mööda liivast kaldariba või lahepõhja või tuleb ronida mööda järsku kaldapealset. Oma võlu on sellel kõigel!

Saabumine Kulusuki - väikesesse innuiitide kommuuni. Siin elab umbes 200 inimest kelle igapäevaelu sõltub põhiliselt merest - kala ja hülgepüügist. Siin külas asub meie staap mugavas lodges, kuhu jätame maha oma ebavajaliku linnaträni, et asuda seikluslikule uurimisretkele. Matk traditsiooniliselt seljakotte kandes, kus kanname kaasas kogu eluks vajalikku varustust 6 päevasele matkale.

Läksime...

Päev 1

Saabumine Kuluski, Sätime ennast sisse, teeme briifi kohalikust olust/elust ja ohutusest. Pealelõunal teeme väikese jalasirutusmatka lähikonnas.

 

Päev 2-7

Päev algab ca 80 km paadisõiduga mööda fjordi põhja poole, kuni hüppame maha Gröönimaa peasaarel. Veedame 6 päeva seljakottidega mööda selle piirkonna metsikuid paiku uurides. Matkame mägist rannikut mööda järgides Sermilik Fjordi rannikut. See fjord on täis ujutatud tohutu hulga jääpankadega, mis pärinevad Helheimi liustikult.

Igal õhtul telgime vee lähedal, õhtusöögi rikastamiseks on võimalus kala püüda. Kuna on sügis, siis saab magustoiduks mustikaid ja kukemarju korjata. 

Laagris olles on öösiti ära jaotatud karuvalve ajad vastavalt seltskonna suurusele.

 

7. Päev

Istume mootorpaati ja rändame tagasi meie staapi Kulusukis.

8. Päev

Kotid visatakse ATV selga ja meie jalutame lennuväljale, kust lend Reykjaviki.

Kohaliku orgunniga tegeleb 20 aastat Kulsukis matkamisega tegutsenud pereäri, kes hoolitsevad selle eest et meil oleks:

Parim giid
Pagasi transfer lennujaam-Lodge-Lennujaam 4 ööd mugavas Lodgis
Laevatransport matkal

Karupeletusabinõud (püss, ja raketid)
Ekspeditsiooni ja kämpsivarustus
Matkatoidud ja kütus Turva ja sidevahendid matkal

3100€
maapakett

8
päeva
10.09-17.09.2022

Seikluskliinik kannab hoolt:

Kohapealne transport

Telkimisalade tasud

Toidukorrad Lodges ja matkal

Matkaapteek

Matkajuht

Kohalik giid

Jääkaruheidutusvahendid

Sidevahendid hädaabiks 

Ühisvarustus (söögitegemiseks jms)

Hind ei sisalda:

Lennukipiletid Kulusuki ja tagasi

Võimalikud viisad/lennujaama maksud

Söögikorrad muudel aegadel

Isiklik matkavarustus (telk jms)

Muud ekskursioonid ja transport

Muuseumide sissepääse

Reisikindlustust (kohustuslik)

Lennukipileti ligikaudne maksumus sinna ja tagasi varakult ostes ca 900 eur.

Reisitingimused

  • Google+ Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Facebook Basic Black