top of page

Gröönimaa seiklus

Seikluskliiniku uskumatud seiklused lennutavad meid Kulusukki - metsikusse ja puutumatusse kanti Ida-Gröönimaal, mis ootab meid oma arktilisse kaissu! 

Gröönimaa seiklus on täis kontraste, mis moodustavad seikluse lõpuks unustamatu reisielamuse. Väikese kaluriküla keskel paiknev hubane Lodge külalislahke pererahvaga, matk läbi tundliku tundramaastiku, sulavad liustikud ja fjordidesse murduvad jääpangad ning loomulikult lummavad laagripaigad metsikul rannal, kus karuvahti pidades kukub suu virmaliste imetlemisest ammuli. 

Seikluskliiniku piilootreis sellesse imelisse kanti sai teoks 2012. aasta septembri. 2022. aasta seiklus keskendub uuele piirkonnale ja annab aega avastamiseks veelgi pikemalt. Miks pikemalt? Esiteks selle pärast, et Gröönimaa on võrratu. Teiseks seetõttu, et Gröönimaal matkates tuleb arvestada sellega, et radu ei ole. Liikumine on sellest tulenevalt tsipa aeglasem ja ka pisut väsitavam. Lisaks sõltub fjordide äärsetes piirkondades liikumine tihti tõusust ja mõõnast. See tähendab, et vahel saame kõndida mööda liivast kaldariba või lahepõhja ja vahel peame ronima mööda järsku kaldapealset üles. Oma võlu on sellel kõigel!

Seikluskliiniku kohalikuks partneriks on 20 aastat Kulusukis matkamisega tegelenud pereäri, kes hoolitseb selle eest, et meil oleks:

Parim giid

Pagasi transfer lennujaam-Lodge-Lennujaam 

4 ööd mugavas Lodge´is

Laevatransport matkal

Karupeletusabinõud (püss ja raketid)

Ekspeditsiooni ja kämpsivarustus

Matkatoidud ja kütus 

Turva- ja sidevahendid matkal

Tegemist on traditsioonilise matkaga, kus kanname kogu kuueks päevaks eluks vajalikku varustust oma seljakottides. ​Laagris olles jaotame öösiti ära karuvalve ajad vastavalt seltskonna suurusele. 

Oled valmis? Läksime!

  1. päev

Saabumine Kulusukki, väikesesse innuiitide kommuuni. Siin elab umbes 200 inimest, kelle igapäevaelu sõltub põhiliselt merest - kala ja hülgepüügist. Siin asub ka meie staap, mugav Lodge, kuhu saame maha jätta oma linnariided-esemed, et asuda seikluslikule uurimisretkele.  Sätime ennast sisse, teeme briifi kohalikust eluolust ja ohutusest. Pealelõunal väike jalasirutusmatk lähikonnas.

 2.-7. päev

Päev algab paadisõiduga mööda fjordi põhja poole. Umbes 80 km pärast hüppame paadist välja, et veeta järgmised 6 päeva seljakottidega piirkonna metsikuid paiku avastades. Matkame mööda Sermilik Fjordi mägist rannikut. Fjordi ehib lugematu hulk jääpanku. Igal õhtul paneme laagri üles vee lähedal, õhtusöögi rikastamiseks saame püüda kala. Kuna on sügis, saame magustoiduks korjata mustikaid ja kukemarju. 

Viimase päeva varaõhtul istume taaskord mootorpaati ja rändame tagasi meie staapi Kulusukis.

8. päev

Viskame kotid ATV-dele ja jalutame lennuväljale, kust  väljub meie lend Reykjavikki.

—-----------------------------------

Mis saab siis kui olen ennast matkale kirja pannud? 

Peale seda saadame sulle tellimuse kinnitamiseks broneeringuarve (tavaliselt 20% ettemaks). Kui broneeringuarve on tasutud, oledki reisil kirjas. 

Kuidas ma kohale saan?

Kui seikluse toimumiseks on vajalik arv inimesi koos, alustame lennupiletite soetamist ja anname sulle teada, et aeg on käes. Tavaliselt võtame lennupiletitele pakkumise oma müügipartnerilt ning kõik seiklejad, kellele pakkumine sobib, saavad antud hinnaga omale piletid hankida. Kellele ajad või hind ei sobi, saab muidugi omal käel piletid leida. Tavaliselt ostame piletid kõik koos, et saaksime korraga kohale, kuid midagi pole viga ka eraldi saabumisel. Tähtis on olla õiges kohas kokkulepitud ajal!

Kas see matk on raske või jõukohane? 

Kuna tihti me sind isiklikult ei tunne, on ka sellele küsimusele esmapilgul keeruline vastata. Seiklejad on erineva ettevalmistusega ja füüsilise koormustaluvusega. Mägi- ja tipumatkadel on lisaks seljakotile ja maastikule raskendavaks asjaoluks näiteks kõrgusest tulenevad tegurid. Seetõttu soovitamegi enne reisi meilt kõike vajalikku küsida - omavahelises suhtluses saame juba arutada, kas ja kui raske see matk on, uurides sinu tausta ja eelneva matkakogemuse kohta.

Millist varustust mul vaja on?

Kui sa pole kindel, kas sul on kõik varutus matkaks olemas, siis helista või kirjuta meile ja küsi lisaks. Oleme alati nõus varustuse teemal lobisema ning aitama rännukaaslastel õiget kraami valida.

Mul on küsimusi matkakorralduse ja kohaliku elu-olu kohta

Enne matka korraldame alati reisieelse kohtumise, kus arutame läbi erinevad detailid matkakorralduse ja kohaliku elu kohta. Kui matkani on veel aga palju aega ja reisieelne trehv alles kaugel tulevikus, siis küsi juba julgelt varem. Meie ei tea seda, mida sina ei tea! Mida varem on sul kõik vajalik teada, seda varem saad hakata seikluseks ettevalmistusi tegema.

Mis ootab meid kohapeal? 

Lennujaamast jalutame oma majja ja peale seal sisseseadmist, teeme matkaeelse briifi. Saame teineteisega lähemalt tuttavaks ja käime viimast korda üle varustuse, et kõigil oleks kõik vajalik  olemas. Matkaks vajalikud asjad pakime seljakotti. Matkaks mittevajaliku kraami pakime kokku ning jätame majja hoiule.

Algab matk! Liigume paadiga matka alguspunkti, kus hiivame kotid selga

Naudi matka, sest ettevalmistused on hästi tehtud!

3100€
maapakett

8
päeva
10.09-17.09.2024

Seikluskliinik kannab hoolt:

Kohapealne transport

Telkimisalade tasud

Toidukorrad Lodges ja matkal

Matkaapteek

Matkajuht

Kohalik giid

Jääkaruheidutusvahendid

Sidevahendid hädaabiks 

Ühisvarustus (söögitegemiseks jms)

Hind ei sisalda:

Lennukipiletid Kulusukki ja tagasi

Võimalikud viisad/lennujaama maksud

Söögikorrad muudel aegadel

Isiklik matkavarustus (telk jms)

Muid ekskursioone ja transporti

Muuseumite sissepääse

Reisikindlustust (kohustuslik)

 

Lennukipileti ligikaudne maksumus on sinna ja tagasi varakult ostes ca 900 eur.

Reisitingimused

  • Google+ Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Facebook Basic Black
bottom of page