top of page

Everest Baaslaager ja Island Peak 6189

Island Peake 6189m(Imja Tse)nimetati nii, sest ta meenutab saart, mis on jää ja lume merest ümbritsetud.  Tipp on tuntud ka Imja Peaki nime all. Tippu tõusti esmakordselt 1953 aastal Briti ekspeditsiooni poolt. Island Peaki pealt avanevad kaunid vaated Nuptse, Lhotse, Lhotse Shar, Makalu, Baruntse, Ama-dablam ja Amphu teravikele.

Meie matk algab Luklast, kus me järgime Dudh Koshi jõge. Teele jäävad külad Namche, Tengboche, Dingboche ja Lobuche. Lobuchest matkame me Gorak Shepi, mis on ajaloolise 1953 aasta "Everesti ekspeditsiooni” baaslaager. Matka keskel on võimalus tõusta ka Kala Pathari (5600 m) mäele. See kaunite vaadetega verstapost annab selge ilma korral meile võimaluse tabada Everesti tippu hommikupäikese paistel.Päev Gorak Shepis annab meile rohkelt võimalusi pildistada ilu Mount Everesti, Khumbu liustikku, Lhotse, Nuptse ning Pumori teravikele. 

Matka teeb ihaldusväärseks see, et selle käigus saab läbida ka kuulsa Everesi baaslaagri matkaraja. Külastada neid samu kuulsaid kohti; Namche Bazar, Kala Patar ning peale seda ronida üle 6000 m tippu. Matk vajab head füüsilist vormi ja matkamise kogemust. Süva alpinismi kogemus pole nõutud, kuid tuleb kasuks.Vajaminevad ronimisvõtted tehaks selgeks baaslaagris.

Mängu tuleb panna kõik oma võimed kuid saavutus on seda väärt.

Tagasiteel läbime Pherice ja Tengboche külad. Viimases särab

uhkelt suur Tengboche klooster. Peatume jälle Namche Bazaris ning viimaks lendame Luklast Katmandusse, kus muljed ning saavutused hakkavad alles vaikselt kohale jõudma. Naudime sööke ning jooke, kaupleme hindade üle ning korraldame riksharallit.

 

1 päev. Namaste!Jõuame Kathmandusse. Kogunemine, transfer Hotelli, tervitus, matka nõupidamine.

2 päev. Lend varahommikul Luklasse. Matk Phakdingisse (2652).

Varahommikul lendame matka alguspunkti- Luklasse. Lend ise on juba väga elamuslik, akendest paistmas Himaalaja massiivid, mis on piiriks Hiina ja Tiibetiga. Lennuväli on rajatud sherpade poolt kuulsa sir Edmund Hillary eestvedamisel. Peale ca 3 tunnist matka jõuame esimesse ööbimispaika. Majutume teemajja. Kes soovib saab matkata ümbritsevates mägeds.

 

3 päev. Phakding- Namzhe Bazar 3446m.
Tänane matk läheb tõusavas joones: ületame Dudhkoshi jõe ja jõuame

Sagarmatha rahvusparki. Pargi piiril dokumentide kontroll ja registreerimine. Rada kulgeb läbi alpi- ja rododendronite metsa kuni jõuame Namche Bazari-kõrgeimale sherpade turule.


4 päev. Päev Namzhes, mis on vajalik aklimatiseerumiseks. Namzhe Bazar saavutas oma õitsengu ajal, kui toimus soolavedu Tiibetist Nepali madalamasse osasse. Küla on ümbritsetud mägede kaitsva rõngaga ja peab lihtsalt nägema päiksetõusu ja loojangut, mis heidavad maagilisi värve ümbruskonnale.
Peale hommikusööki on mitmeid võimalusi. Pool-kohustuslik on matk, et aklimatiseeruda, peale seda sherpade muuseum, tänavakaubitsejad, kitarrimäng ja laulmine teemajas.

 

5. päev. Namzhe Bazar - Tangboche (3867m)Namzhest hakkame kohe tõusma, tee viib meid mööda pargi peakorterist ja kulgeb edasi kõrgel Dudh Koshi jõe kohal. Tee kulgeb läbi rododendroni metsade. Eemal paistab Everest ja teda ümbritsevad tipud. Pärastlõunal näeme vee jõul töötavaid palverattaid. Lõpuks kui oleme mändide ja rododendronite vahelt välja jõudnud, näeme oma küla. Meie ees on uhke klooster ja mõned teemajad, mis asuvad lagedal ja laugel mäel. Siia jääme ööbima.

6. päev Tangboche-Dingboche (4350m) Peale varajast hommikusööki teeme tuuri regiooni suurimas ja tähtsaimas kloostris. Seejärel järgneme Imja Kohla jõele üle väikse mäe Dingbuche külla.


7. päev. Aklimatt Dingbuche külas (4350m). Peale hommikusööki võtame ette matka eesasuvale mäele Chhukung(4970m). Näeme ägedat vaadet ümbritsevale ja võtame lõunat. Öö veedame samas kohas kus eelmise.

8. päev Dingbuche - Labuche (4930m). Tõuseme traaversis mööda Lobuje tipu jalamit.Pärast järsku tõusu jõuame Labuche külla. Siin külas valitseb tõeline mõnus mägilaste õhustik. Inimesed istuvad päikese käes või teemajas ja muljetavad oma seiklustest.

9. päev Lobuche- Gorak Shep, Kala Patar, umbes 3 tunnise matka järel jõuame Gorak shepi külla, mis oli 1953 a ekspeditsiooni

baaslaager. Peale lõunapausi tõuseme kõrval laiuva Kala Pattari otsa 5545m. Loodetavasti on selge ilm ja saame superfotod päikseloojangust/-tõusust. Ees on näha mägede kuningat, Khumbu liustikku, samuti Lhotse, Nuptse ja Pumori tippe.

10. päev.Gorak Shep (5165 m) aklimatiseerumine, võimalusel ja soovi korral matk Everest baaslaagrisse (5350m )

 

11. päev. Matkame tagasi madalamale Dingbuche külla. Lähme mööda oma jälgi tagasi Lobuchesse, sealt mööda Khumbu orgu, läbime väikse Dugla asula ning jõuame Dingbuchesse (4350m)

 

12 päev. Chhukung (4730 m)
Täna me matkame Chhukungi ja saame lähemale oma peaeesmärgile Islandi Tipule.


14.päev. Island Peaki baaslaager (5012 m)

Island Peak on tuntud ka Imje Tse nime all. Täna matkame Island Peaki baaslaagrisse

15. päev. Kõrge baaslaager (5600 m)

Astume jälle sammukese lähemale tipule. Imje Tse kõrgem baaslaager.

16. päev. Island Peak (6189 m)

Täna on päev, et ronida Island Peaki tippu, ning sealt alla Chhukungi. Ööbimine Chhukungis.

17. päev. Tengboche (3867 m)
Jätkub meie alla minek. Järgime Everesti rada läbi Pengboche, et jõuda Tengboche kloostrini.


18. päev. Namche Bazar (3440 m)

Taas oleme Namches, külastame tuttavaid ja ka uusi kohti, mis jäid veel avastamatta. Teeme ostud, mis jätsime tagasiteele. Siin on ka ideaalne koht, kus tähistada oma edu.

19.päev. Lukla (2800 m) Jõuame lõpuks tagasi matka alguspunkti, tähistame matka õnnestumist ja muljetame.

20. päev. Lend Luklast Kathmandusse

21. päev. Kathmandu/kojulend

2190€

maapakett

21
päeva
05.04-25.04.2018

Seikluskliinik kannab hoolt:

Kohalik  Transport

Transfer lennujaamast ja lennujaama

Matkajuht

Kohalik giid

Rahvusparkide sissepääsud ja matkamise load.

Ühisvarustus (matka apteek jms)

Majutus teemajades ja hotellides (non star)

Instruktaaž ronimiseks Island peakile

Island peaki baaslaagris söögid/joogid

Hind ei sisalda:

Matkavarustust

Sööke (va Island Peaki baaslaagris)

Reisikindlustust

Pakikandjaid

Matkavarustust

Muuseumi vms ekskurssioonid

Ööbimisi väljaspool antud kuupäevi

Transporti Kathmandusse ja tagasi

Keskmine lennukipileti hind Tallinn- Kathmandu-Tallinn 600-700 €

Reisitingimused

  • Google+ Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Facebook Basic Black
bottom of page