top of page

P, 25. mai

|

Peruu

Suur Peruu seiklus

See kaunis ja väljakutseid pakkuv matk on juba eelneva matkakogemusega seiklejatele või heas füüsilises vormis inimestele, kes on harjunud sageli matkama või jooksma.

Registration is closed
See other events
 Suur Peruu seiklus
 Suur Peruu seiklus

Aeg ja koht

25. mai 2025, 19:00 – 07. juuni 2025, 23:00

Peruu

Seiklusest

Paneme sellel seiklusel kokku kaks Peruu verstaposti. Esimeses pooles matkame kuulsatel Inkade radadel ja seikluse teine pool avastame Amazonase loodust Tambopata rahvuspargis. Meie seikluse algus ja lõpp-punktiks on tuntud Inkade keskus - Cusco linn.

See kaunis ja väljakutseid pakkuv matk on juba eelneva matkakogemusega seiklejatele või heas füüsilises vormis inimestele, kes on harjunud sageli matkama või jooksma.

Päev 0. Saabumine Cuscosse. Sätime ennast hotelli sisse. Pealelõunal asume linnatuurile. Sellel rinkäigul avastame mitmeid ajaloolisi paiku nagu Päikesetempel või kuulus Inkade kindlus Sacsayhuaman. Lõpetame tuuri kella 18.00 ajal ja asume õhtusöögile ja kohalikku folkloori kava nautima. Öö vanas kloostrihotellis.

2490€ (maapakett) Seikluskliinik kannab hoolt:

Kohalik  Transport

Kõik matka- ja laagritoidud (välja arvatud linnades ja sõidupäevadel)

Toitlustus Amasoonases

Matkajuht

Kohalik giid

Inkade rajal porterid/kokk

Rahvusparkide sissepääsud ja matkamise load.

Transport Puerto Mandolano-Lima

Ühisvarustus (söögitegemiseks jms)

Matka apteek (üldine)

Kirjeldatud majutus

Hind ei sisalda:

Matkavarustust

Sööke muudel aegadel(linnades ja sõidupäevadel)

Reisikindlustust

Muuseumi vms ekskurssioonid

Ööbimisi väljaspool antud kuupäevi

Transporti Tallinn-Cusco ja tagasi

Lima-Tallinn

Keskmine lennukipileti hind Tallinn- Cusco -Tallinn ca 1000 €

Reisitingimused

1. PÄEV: CUSCO – CAPULIYOC – CHIKISKA – PLAYA ROSALINAS

Meie uskumatu seiklus algab hommikul kell 5.00, kui meie giid võtab meid hotellist bussi peale. Asume 4-tunnisele bussisõidule Capuliyocisse, mis asub Apurimaci kanjoni serval ja mida ümbritsevad kõrguvad lumised mäetipud. Teel avanevad vaated maalilistele küladele ja suurejoonelistele orgudele. Capuliyocis kohtume oma ratsanikega ja pakime kogu oma varustuse hobustele. Omal seljas on vaid väike päevakott kõige vajalikuga, mida rajal vajame. Seejärel matkame 2 tundi laskuval joonel, kuni jõuame Chikiskasse, kus sööme lõunat. Seejärel jätkame matka veel 1 tund Playa Rosalinasesse 1550 m, kus veedame esimese öö. Kuumad joogid ja eelroad ootavad laagrisse jõudes ning telgid on juba püsti. Enne rikkalikku ja maitsvat õhtusööki on meil aega end telkidesse sisse seada.

Toitlustamine: lõunasöök, pärastlõunatee, õhtusöök

Majutus: Telkimine

Läbitud maa pikkus: 12km

Raskusaste: mõõdukas

2. PÄEV: PLAYA ROSALINAS – MARANPATA – CHOQUEQUIRAO

Giid äratab meid enne hommikusöögile tõusmist kuuma tee või kohviga, mida saab telgis nautida. Varakult lahkudes tõuseme Santa Rosasse ja sealt edasi Maranpatasse, kus sööme lõunat. Tõus kestab umbes 4 tundi ja on suhteliselt järsk. Meie lõunasöögikohast saame esimese hea ülevaate sellest, kui ulatuslik Choquequirao on. Seejärel on meil veel 2 tundi matkamiseks, et jõuda Choquequirao arheoloogilise paigani (3110 m). Joogid, eelroad ja telgid on saabumisel valmis. Asugewm veetma välja teenitud lõõgastavat õhtut, vaadates päikeseloojangut ja lendlevaid kondoreid.

Toitlustus: hommikusöök, lõunasöök, pärastlõunatee, õhtusöök

Majutus: Telkimine

Läbitud maa: 13 km

Raskusaste: mõõdukas/väljakutsuv

3. PÄEV: CHOQUEQUIRAO – CHOQUEQUIRAO LAAGRIPLATS.

Varahommikul äratatakse meid taas teega ja meil on piisavalt aega meie asjade korraldamiseks. Umbes kell 7.30 sööme maitsvat tüüpilist hommikusööki. Seejärel jätkame matkamist kuni Choquekiraosse. Sellel päeval me näeme imelist vaadet arheoloogilisele Choquequirao kompleksile, meie reisijuht annab infot taimestiku ja loomastiku kohta ning meil on terve päev aega, et uurida selle kompleksi erinevaid piirkondi. Choquequirao kompleksi (kullahäll) tunti ka kadunud linnana. Näeme ja külastame väljakute sektorit, laamade sektorit, astronoomilist sektorit ja muid olulisi kohti. Pärast kõigi nende paikade külastamist alustame laskumist Choquequirao kämpinguni, kus meid ootab meie piknik lõuna. Pärast lõunasööki teeme 30-minutilise pausi ja liigume edasi imelisse kohta, mida teame ainult meie, selle koha nimi on Cataratas de Pachayoc (vesiputked) on koht, kus saame loodusega ühendust võtta. Lõpuks jõuame tagasi Choquequirao laagrisse, kus õhtusöök on valmis ja aeg puhata.

Toitlustus: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök

Majutus: Telkimine

Raksuaste: Mõõdukas

4. PÄEV: CHOQUEQUIRAO – RIO BLANCO – MAIZAL.

Enne hommikusööki saame veel seda maalilisest paika nautida suurepärase päikesetõusuga! Hommikusööki sööme kell 6 hommikul. Alustame tänast matka läbides ja uurides Choquequirao varemeid. Matkame ülesmäge läbi pilvemetsa, mägede ja orgude, et jõuda Choquequirao kuruni. Pärast 5-tunnist matkamist jätkub rada läbi põllumajanduslike terrasside nimega Pinchinoyoc, mis

tähendab "vesi hüppab edasi" (2750m). Seal näeme erinevaid linnuliike, orhideede sorte ja kohalikke kokaistandusi. Lõunatame Rio Blanco lähedal. Kasutame siinset pausi selleks, et soovi korral supelda külmas selges jõevees. Jõe ületame kõndides, sest sildu pole. Teiselt poolt alustame pikka ja järsku tõusu meie laagrisse Maizalis. See tõus kestab umbes 3 tundi. Telkime 3000 m peal.

Raskuaste: mõõdukas

Toitlustus: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök

Majutus: Telkimine

5. PÄEV: YANAMA – COLPAPAMA. LUCMABAMBA

Baaslaagrit ümbritseb Yamana põliselanikkond. Alustame järjekordset pikka päeva kohalike laste laiade naeratustega, päike paistab laagriplatsile, kostub suurejooneline kosemüra ja hommikusöök õues, et imetelda kõike meie ümber. Seejärel alustame matkamist ülesmäge selle matka kõrgeima kuru poole (5 tundi). See on Yamana kuru (4700 m). Päevasel ajal on võimalus jälgida, kuidas Andide põllumehed kasvatavad oma põldudel kartuleid. Jällegi on vaated siit hämmastavad, kuna meid ümbritsevad Saqsarayoci ja Pedreyoci mäeahelikud. Taas on meil võimalus näha kondoreid lendlemas ja tänahommikune sujuv tõus toob meid läbi uute maastike. Võib juhtuda, et kurul on lumi. Siin saame jälgida üht inkade jumalat – Salkantay mäge. Seejärel laskume pikale udusele rajale läbi rohtukasvanud põldude ja võsastunud alade ja üle sildade kuni jõuame Totora kogukonnani, kus me lõunatame.

Yanamale jõudes sõidame kohaliku transpordiga kuni Lucmabambani. Teel saame nautida kauneid vaateid lumistele mägedele ja koskedele.

Toitlustus: hommikusöök, lõunasöök, pärastlõunatee, õhtusöök

Majutus: Telkimine

Kaugus: 12km

Raskusaste: mõõdukas/väljakutsuv

6. PÄEV: LUCMABAMBA – LLACTAPATA – AGUAS CALIENTES

Sel päeval kõnnime 3 tundi mööda algset inkade rada ja läbi pilvemetsa Puncuyoci kuruni, seejärel Llactapata Inca säilmetele, inkade alale (2700 m), mis asub otse Inka tsitadelli ees. Machu Picchu.

Kohale jõudes naudime Machu Picchu ainulaadset perspektiivi kaugelt. Seejärel matkame 2 tundi allamäge, kus lõunatame. Jätkame jalutuskäiku Aguas Calientesesse läbi Machu Picchu rahvusliku pühamu, nautides ikoonilise Machu Picchu ümbrust.

Toitlustus hinna sees: hommikusöök, lõunasöök, pärastlõunatee, õhtusöök

2* Majutus: Intipunku Tambo või Wiracocha Inn Hotell

Kaugus: 18 km

Raskusaste: mõõdukas/väljakutsuv

7. PÄEV: AGUAS CALIENTES – MACHU PICCHU – CUSCO

See on päev, mida olete oodanud! Pärast varajast hommikusööki oma hotellis sõidame ühe esimeste bussidega üles Machu Picchusse, et saaksime seal olla päikesetõusu tunnistajaks. See on tõeliselt erakordne koht ja see ei ole midagi, millest tohikiste ilma jääda! Meie giid Simon teeb meile täieliku ringkäigu, mis võtab aega umbes kaks tundi. Näeme kõiki Machu Picchu kõige olulisemaid osi, sealhulgas Päikese tempel, Kondori tempel, Kolme akna tempel, päikesekell, karjäär ja Inkade maja. Samuti saame teada, kuidas Machu Picchu jaguneb kolmeks sektoriks: põllumajandus-, elamu- ja religioosne sektor.

Pärast ekskursiooni on neil, kes on eelnevalt broneerinud lisamatkad Huayna Picchu või Machu Picchu mäele, aega neid vaateid omaette nautida. Kui olete Machu Picchu erakordsetest vaadetest kõhu täis saanud, sõidame bussiga tagasi lõunasöögile Aguas Calientesesse (ei ole hinna sees). Sõltuvalt meie rongi väljumisajast võib meil olla aega ka ostlemiseks, vaatamisväärsustega tutvumiseks või muuseumi või kuumaveeallikate külastamiseks.

Rong viib meid mööda suurejoonelist Urubamba jõge tagasi Ollantaytambosse. Aguas Calientese lähedal on kanjon kitsas ja jõel on palju ilusaid valgeveelõike. Wiñay Waynat näeme ka rongilt, kui vaatate kõrgele järsul kanjoniseinale! Ollantaytambosse tagasi tulles ootab meie juht meid raudteejaama väljapääsu juures, et viia meid meie erasõidukiga tagasi meie Cusco hotelli. Hotelli jõuame ca kell 19.00.

8. PÄEV: Puhkepäev Cuscos. Suveniiride ostmised ja vaatamisväärsuste külastus. Kui keegi soovib külastada Vikerkaare mägesid, siis selle saame eelnevalt korraldada lisatasu eest.

9.PÄEV: Peale hommikusööki suundume lennujaama, et lennata Puerto Maldonadosse. Seal suundume WASAI Maldonado Ecolodge’i. Peale vastuvõttu ja lühikest insruktsiooni asume 4 tunnisele paadiretkele mööda Tambopata jõge. Teel saame näha kohalike farmerite elu, ja dzungli elusloodust. Tõenäoliselt näeme kapibaarat, jõekilpkonna, caimane ja hulgaliselt linde. Majutus Tambopata uurismiskeskuse majakestes/bungalotes. Peale väikest puhkust räägitakse meile kohalike liikide elust ja kommetest ja teeme väikese matka naabruses. Pimeduse saabudes naudime oma esimese öö laulukoori Amazonases.

10.PÄEV: Ärkame varakult ja peale kerget hommikusööki asume teele. Umbes 40 minuti järel jõuame “Makaude savi lakkumise paika” “El Chuncho” saame osa elusloodusest jõekallastel ja seda kuidas sajad Makaud kogunevad selleks, et süüa savi. Keskhommikul naaseme tagasi laagrisse ja sööme ise ka tugevamalt. Peale seda saab puhata, ujuda või sõita süstaga ning õngitseda. Peale lõunasööki teeme matka vihmametsas, et uurida taimeriiki ja selle saladusi. Näeme “kõndivaid palmipuid”, hiid Lupuna puid jne. Kui pimeneb teeme retke et otsida kaimaneid.

11. PÄEV: Peale hommikusööki teeme paadisõidu Maldonadsse ning sealt edasi veel pool tundi mööda Madre de Dios Jõge kuni Sandovali järveni- kaunis kaarja kujuga vihmametsajärv. Matkame mööda järve kallast 3 km, seejärel istume kanuudesse ja avastame järevel olles loodust. Võimalus näha hiidsaarmaid, ahve, erinevaid linde nagu jäälind, haigur ja hoatsiin (lind kes oma väljanägemiselt pärineks kui sauruste ajast). Järves saab ka ujuda. Ööbime mugavas WASAI Maldonado Ecolodges.  peale õhtusööki vaba aeg ja võimalus avastada asualt jalgsi või jalgrattal.

12.PÄEV: Peale hommikusööki lendame Limasse, kus veedame oma viimase öö meie seiklusel. Vaba aeg.

13.PÄEV:  Asume koduteele. Lendame Eestisse, kus kõik ootavad juba muljeid meie seiklusest.

Jaga seda seiklust

bottom of page