top of page

R, 25. okt

|

Madagaskar

Madagaskari rahvuspargid

Kui ütled Madagaskar, õhkavad paljud igatsevalt, et see on nende elu unistuste sihtkoht...

Registration is closed
See other events
Madagaskari rahvuspargid
Madagaskari rahvuspargid

Aeg ja koht

25. okt 2024, 19:00 – 05. nov 2024, 23:00

Madagaskar

Seiklusest

Kui ütled Madagaskar, õhkavad paljud igatsevalt, et see on nende elu unistuste sihtkoht. Saame täpselt aru! Seikluskliinikut tõmbab Madagaskari imedemaale ikka ja tihti tagasi. Oma põneval rahvuspargi retkel tegutseme vastavalt Seikluskliiniku filosoofiale: võtame saarelt maksimumi!

Madagaskari rahvusparkide retk sobib kõikidele matkajatele, kes otsivad eksootilisi seiklusi. Varasem matkakogemus ei ole vajalik, sest spetsiifiline ettevalmistus pole nõutud - peamine nõue on, et matkaja on vaimselt ja füüsiliselt valmis matkama erinevatel maastikel, kandes oma päevakotti ja taludes kuumust. Lisaks peab seikleja olema valmis magama telgis ja ilma tärnideta hostelites/öömajades ning olema valmis selleks, et ümbritsev elu-olu ei ole sarnane läänemaailmale.

Madagaskari seiklus koosneb kolmest osast:

Ankarana rahvuspark — tutvumine metsiku, ainulaadse loodusega;

Amber Mountaini rahvuspark — matkamine pargis ja looduse avastamine;

Nosy Be saar — Tanikely rahvuspark ja tõeline rannapuhkus.

Läksime, sest leemurid ootavad!

1990€ (maapakett) Seikluskliinik kannab hoolt:

Kõik kohapealne Transport (sihtkohtade vahel, välja arvatud taksod jne, kui me jääme kuskile pikemaks ning uudistame eraldi)

Laagrisöögid ja suupisteid matka ajal Amber mountaini rahvuspargis.

Kirjeldatud Rahvusparkide ja giidide tasud

Kõik ööbimised (ööbime võõrastemajades ja bangalodes, näiteks Nose Be'l)

Esmaabi ja üldised ravimid

Üldkasutatav varustus (potid, primus jne)

Reisijuht

Kohalik tõlk/saatja

Hind ei sisalda:

Transport Madagaskarile ja tagasi

Toitlustamine linnades/asulates ja sõidupäevadel

Isiklikud kulud nagu alkohoolsed joogid, külmad joogid, pesupesemine jms

Teised ettenägematud kulud

Isiklik matkavarustus

Kindlustus - tervis (trekking) ja reisikatkemine

Muud kulud sukeldumine, snorgeldamine ja muu meelelahutus varustus ning teenuseid

Visa ja lennujaama tasud, vastavalt seadustele.

Küsi lisa, aitame ja anname nõu!

Reisitingimused

1. päev

Saabumine Madagaskarile, Nosy Be saarele. Aklimatiseerume siinse eluga, maitseme kohalikke roogasid ja sätime asjad eelootavaks seikluseks paika. Meie sõber Gerard võtab meid vastu tervitus-õhtusöögiga. Öö hostelis.

2. päev

Sõidame peasaarele Ambanjasse. Õhkkond on siin mõnus ja sõbralik. Kohtume oma Madagaskari tõlk-teejuhiga ja teeme koosoleku eeloleva seikluse sihtide ja olemuse kohta. Võtame suuna Ankarana rahvuspargile. (ca 2-3 h)

3-4. päev

Ankarana rahvuspark, mis laiub 18 225 hektaril, umbes 50 m kõrgusel merepinnast. Rahvuspark on üheks maailma kõrgeima primaatide asustustihedusega paigaks. Siin elab mitmeid leemuriliike (sh kääbusleemur, Sanfordi pruunleemur, must leemur), Madagaskari suurima kiskja fossa, 100 liiki linde, 50 liiki reptiile ja 10 liiki konni. Majesteelikus koobastesüsteemis elab 16 liiki nahkhiiri ning lisaks ootab meie külastust ka maailma ainuke koopakrokodill. Ankarana rahvuspargis asub kuulus karstiala “Tsingi”, kus nõelteravad paeteravikud sirutuvad kuni silmapiirini taeva poole. Teravike vahel elab ka üks leemuriliik, kes siin osavalt toimetada oskab. Pargi servas asub poolvääriskivide kaevandus, kus kaevurid laskuvad 30 m sügavusse auku, et vinnata sealt üles pinnast, mis siis omakorda kõrvalolevas ojas läbi sõelutakse.

5-6. päev

Sõit Ankarana rahvuspargist Amber Mountaini rahvusparki saare põhjaosas. Teel ööbime põhjapoolseimas linnas Diego (Antsinanarana).

7-8. päev

Matkame erinevatel rahvuspargi radadel ja ööbime kämpinguplatsil telkides, mis annab meile võimaluse teha öiseid matku, et näha loomi, kes päevasel ajal magavad. Käime ära ka mäetipus, kuhu paneme püsti ka oma laagri, et saaksime hommikul päikesetõusu nautida.

Amberi mäemassiv on ümbritsetud kuiva maastikuga, kuid kõrguse kasvades muutub lopsakamaks ka loodus: 800 -1470 m vahel jõuame ka vihmametsa. Pargis on mitmeid koskesid ja kraatrijärvi, rikkalik endeemne floora ja fauna. Teiste seas võime siin kohata maailma väikseimat kameeleonit Brokeesiat, triibulise sabaga manguste, fossat ja bambuse leemurit. Kokku elab pargis 25 liiki imetajaid, 8 liiki leemureid, 75 liiki linde, 60 liiki reptiile ja enam kui 40 liiki liblikaid.

9. päev

Avastame Kolme lahte, maitseme Diego randade võlusid, puhkame.

10. päev

Asume teele Nosy Be poole. Õhtuks jõuame Ankifisse, väikesesse külla mere kaldal.

11-12. päev

Sõidame mootorpaadiga Nosy Be saarele, kus algab matkajärgne puhkus ja kohalike tegevustega tutvumine. Naudime häid roogasid, kauneid randu, saame snorgeldada, külastada väiksemaid saari ja avastada ümbrust jalgratastel. Võime külastada ka Tädi Christi Farmi, kus saame näha, kuidas kasvavad tähtvili, kakao, mango, ylang-ylang ja palju muud. Lisaks saame targemaks selles osas, kuidas valmistatakse kohalikku rummi. Õhtuti mängib lokaalides elav muusika ja kajavad salegi muusika rütmid. Värsked mereannid viivad keele alla.

Ühel saarel veedetud päeval külastame ka Tanikely saart, kus asub ka samanimeline rahvuspark.

13. päev

Lendame koju, kus igaühel on rääkida oma lugu maailma 8ndast kontinendist, Madagaskari imedemaast!

PS! Tegemist on seiklusreisiga ja maaga, kus teedevõrk meie omast erineb, seega on võimalik, et ajakava võib natuke nihkesse minna.

—---------------------------

Mis saab siis kui olen ennast matkale kirja pannud?

Peale seda saadame sulle tellimuse kinnitamiseks broneeringuarve (tavaliselt 20% ettemaks). Kui broneeringuarve on tasutud, oledki reisil kirjas.

Kuidas ma kohale saan?

Kui seikluse toimumiseks on vajalik arv inimesi koos, alustame lennupiletite soetamist ja anname sulle teada, et aeg on käes. Tavaliselt võtame lennupiletitele pakkumise oma müügipartnerilt ning kõik seiklejad, kellele pakkumine sobib, saavad antud hinnaga omale piletid hankida. Kellele ajad või hind ei sobi, saab muidugi omal käel piletid leida. Tavaliselt ostame piletid kõik koos, et saaksime korraga kohale, kuid midagi pole viga ka eraldi saabumisel. Tähtis on olla õiges kohas kokkulepitud ajal!

Kas see matk on raske või jõukohane?

Kuna tihti me sind isiklikult ei tunne, on ka sellele küsimusele esmapilgul keeruline vastata. Seiklejad on erineva ettevalmistusega ja füüsilise koormustaluvusega. Seetõttu soovitamegi enne reisi meilt kõike vajalikku küsida - omavahelises suhtluses saame juba arutada, kas ja kui raske see matk on, uurides sinu tausta ja eelneva matkakogemuse kohta. Sellel konkreetsel matkal samas pikki lõike pole, kus terve päev tuleb matkata. Samuti ei pea kandma seljas raskeid matkakotte.

Millist varustust mul vaja on?

Kui sa pole kindel, kas sul on kõik varutus matkaks olemas, siis helista või kirjuta meile ja küsi lisaks. Oleme alati nõus varustuse teemal lobisema ning aitama rännukaaslastel õiget kraami valida.

Mul on küsimusi matkakorralduse ja kohaliku elu-olu kohta

Enne matka korraldame alati reisieelse kohtumise, kus arutame läbi erinevad detailid matkakorralduse ja kohaliku elu kohta. Kui matkani on veel aga palju aega ja reisieelne trehv alles kaugel tulevikus, siis küsi juba julgelt varem. Meie ei tea seda, mida sina ei tea! Mida varem on sul kõik vajalik teada, seda varem saad hakata seikluseks ettevalmistusi tegema.

Kuidas toimub matkal magamine/elamine?

Enamus öödest on sellel seiklusel bungalotes ja külalistemajades. Paar ööd rahvuspargis saame magada ka telgis ja kuulata öiseid hääli, mis kostuvad pilvemetsas. Söögid on reisi vältel omal kulul. Rahvusparkides pakutakse maitsvaid toite. Telkimise ajal on toidukott organiseeritud Seikuskliiniku korraldusel. Kohalikud valmistavad meile sütel roogasid!

Mis ootab meid kohapeal?

Meid sõiduatakse rahvusparkide ja linnade vahel meie oma transpordiga ja saatjaks on Inglise keelt kõnelev giid, kes armastab oma tööd ja otsib meile parimaid palasid loodusest. Telke omal pole vaja kaasa võtta, need on meil seal ees ootamas.

Madagaskaril tuleb valmis olla kõigeks - unikaalne loodus ja maastikud, ootamatud olukorrad teel ja kaunis puhkus ühes seikluses!

Naudi matka, sest ettevalmistused on hästi tehtud!

Jaga seda seiklust

bottom of page