top of page

N, 15. mai

|

Jaapan

Kevadine Kumano Kodõ matk Jaapanis

Siin asub Jaapani religioossne ja mütoloogiline kese, kus põlised jaapanlased võtsid vastu budismi põhitõed ning šintoismi ja budismi sünteesil tekkis siiani praktiseeritav Shugendõ.

Registration is closed
See other events
Kevadine Kumano Kodõ matk Jaapanis
Kevadine Kumano Kodõ matk Jaapanis

Aeg ja koht

15. mai 2025, 19:00 – 25. mai 2025, 23:00

Jaapan

Seiklusest

Meie Jaapani seiklus leiab aset iidsel palverännaku rajal, Kii mäestikus millel nimeks Kumano Kodõ. See hommikumaa matk leiab aset prefektuuri isoleeritud mägipiirkonnas, Kii Hantõ poolsaarel, Õsakast lõunas. 2004 aastal kanti see palverännaku teede võrgustik ka UNESCO maailmapärandite nimistusse.

Piirkonna looduslik mitmekesisus on kokteil kaunitest koskedest ja tervendavatest kuumaveeallikatest, iidsetest metsadest ja mägedel laiuvatest teeistandustest. Siin asub ka Jaapani religioossne ja mütoloogiline kese, kus põlised jaapanlased võtsid vastu budismi põhitõed ning šintoism ja budismi sünteesil tekkis siiani praktiseeritav Shugendõ.

Oma seikluse samme mõõdame Nakahechi rajal, mida nimetatkase veel Keiserlikuks rajaks ja Kohechi rajal (Mägisel rajal). Nakahechi rada on keisirid ja aadlikud kasutanud alates 10. Sajandist ja sellest ka tema nimi. See palverännaku tee algab Kii-Tanabest Kii poolsaare läänerannikult ja läbib risti, idasuunal üle mägede kuni  Kumano suurte pühapaikadeni Hongu ja Nachisani juures. Sellel rajal majutume traditsioonilistes palverännaku tee ööbimispaikades, väikestes eraklikes külades.

Kohechi rada on karmim ja mägisem rada, mis lõikab vastupidiselt põhja-lõunasuunalisena läbi poolsaare. Kogu rada on 70 km pikk ja ühendab Koyasani budistliku templi kompleksi Kumano Hongu pühamuga. Nakahechi rajaga võrreldes on siin rajal vähem sebimist ja matkajaid, sest ta on mõnevõrra füüsilisem ning väljakutseid pakkuvam. Rajal on kolm üle tuhande meetrist tõusu üle kurude ja lisameetreid annavad ka öömaja otsimisele kuluvad sika-sakid mägistes külades.

Matkal on öömajadeks traditsioonilised Jaapani öömajad, mis annavad meile täiusliku Jaapani kultuurilise kogemuse, sest kus mujal saad sa magada tatami matil ning kõrvalruum sealsete elanikega vaid shoji paberist seina taga. Viimasel matkaööl peatume templi öömajas, kus loomulikut serveeritakse taimetoitusid ja saab osa võtta varahommikusest tuletseremooniast, mis leiab aset mõnes templis.

Sööke serveeritakse ööbimispaikades ja matkajatele pakitakse enamustes kohtades kaasa päevane toidupakk (bentobox). Kõhklemata võib öelda, et toit on kindlasti üks verstaposte sellel seiklusel. Ööbides kohalikes öömajades saame osaks sellistele roogadele, mida ei pakuta mitte kuskil mujal Jaapanis. Isegi kohalikud on vaimustuses selle piirkonna roogadest ja see moodustab suure osa reisielamusest. Jaapani toit on elegantne ja sajandite vältel lihvitud maitsed on puhatd ja delikaatsed. Kohalik toit tõstab esile eriti hooajalisi toiduaineid -vilju, nende värvi, tekstuuri ja maitseid. Loomulikult on kõik saadused koha peal püütud või kasvatatud.

1. päev. Saabumine Jaapanisse, Osakasse, kes on varem saabunud, siis kohtumine teistega, väike koosolek, varustuse kontroll ja täiendamine kui vaja.

2. Sõidame rongiga matka piirkonda Kii poolsaarel Kii- Tanabesse ja sealt edasi bussiga matka stardipunkti Takijiri-oji.

3 päev. Algab matk. Takijiri-oji - Tsugizakura-oji , päeva pikkus 18km.

4. päev. Tsugizakura-oji - Kumano Hongu Taisha, kilometraaž 21km.

5. päev.  Siin võtame suuna põhja poole ja vahetame ka rada, ehk algab Kohechi raja matk, Kumano-Hongu - Totsukawa Onsen, 15,2 km.

6 päev.  Totsukawa Onsen - Miuraguchi, 19,2 km.

7. päev. Miuraguchi - Omata, 18,7 km.

8. päev. Omata, Koyasan, 16,8 km.

9.  Liigume Osakasse, paneme sinna oma "baasi" ja teeme väljasõite Kyotosse ja Nara linna. Kyoto on endine pealinn ja religiooni keskus Jaapanis. Kindlasti väärt külastamist.

10. Päev. Sõidame Rongiga Nara linna, Suurim puitehitis asub siin.

11. Lendame koju, kus kõigil on rääkida oma lugu hommikumaa seiklustest.

Ajakava võib minna päevade osas nihkesse vastavalt sellele kuidas on majutuse saadavus selleks hetkeks kui grupp on koos.

—---------------

Mis saab siis kui oled ennast matkale kirja pannud?

Peale seda saadame tellimuse kinnitamiseks broneeringuarve, (tavaliselt 20% ettemaks) peale mille tasumist oled reisil kirjas.

Seejärel tekib küsimus et kuidas kohale saadakse? Kui seikluse toimumiseks vajalik arv inimesi on koos, siis alustame lennupiletite soetamisega. Anname ennem sellest eraldi teada, et nüüd reis toimub ja võib hakata pileteid soetama! Võtame pakkumise oma lennupiletite müügi partnerilt ja kõik kellele sobib, see soetab selle ka endale. Kellele ei sobi vaatab omal käel edasi. Tavaliselt ostame piletid kõik koos, et saaksime korraga kohale. Samas pole midagi viga ka eraldi saabumisel. Tähtis on olla kohal kokku lepitud ajal!

Kas see matka on raske või jõukohane? Tihtipeale ei oska me seda hinnata esimese küsimuse peale, sest ju ei tunne veel sind. Seiklejad on erineva ettevalmistusega ja füüsilise koormustaluvusega. Mägi- ja tipumatkadel on tihti lisaks seljakotile ja maastikule raskendavaks asjaoluks kõrgusest tulenevad tegurid. Omavahelises suhtluses saame juba arutada kas ja kui raske see matk on - uurides su tausta ja eelnevat matkakogemust

Seejärel tuleb hakata varustuse peale mõtlema!

Kui sa pole kindel, et kõik varutus on matkaks olemas, siis helista või kirjuta meile ja uuri selle kohta. Aitame valida sul sobivat varustust. Oleme rõõmuga nõus lobisema sellel teemal.

Kindlasti on Sul palju küsimusi matkakorralduse ja kohaliku elu-olu kohta!

Korraldame alati ennem matka reisieelse kohtumise, kus arutame läbi erinevad detailid. Kui aga matkani on veel palju aega ja reisieelne trehv kaugel tulevikus, siis küsi julgelt juba varem. Meie ei tea seda mida sina ei tea!

Mis ootab meid koha peal? Peale transferit  hotelli ja sisseseadmist teeme matkaeelse briifi. Saame teineteisega tuttavaks ja käime viimast korda üle varustuse, et kõik oleks olemas. Matkaks vajalikud asjad pakime seljakotti. Üle jäävad asjad pakime kokku ja saame jätta hotelli hoiule selleks ajaks kui tagasi oleme matkalt.

Algab matk!

Naudi matka, sest ettevalmistused on hästi tehtud!

2290€ 11 päeva 15.04-25.04.2025 Seikluskliinik kannab hoolt

Maapaketi hind 2290€

Kõik kohapealne ühistransport (sihtkohtade vahel, välja arvatud taksod jne, kui me jääme kuskile linnadess pikemaks ning uudistame eraldi);

Toitlustus teemajades matkal (va 1 lõuna)

Piirkonna ja matkamise tasud.

Kõik ööbimised (ööbime võõrastemajades/külalistemajades.)

Esmaabi ja üldised ravimid;

Muu ühisvarustus (navigatsioon jms)

Reisijuht -matkajuht.

Hind ei sisalda:

Transport Jaapanisse (Osaka)

Toitlustamine väljaspool matka.

Isiklikud kulud nagu alkohoolsed joogid, külmad joogid, pesupesemine jms;

Teised ettenägematud kulud;

Isiklik matkavarustus;

Kindlustus - tervis (trekking) ja reisikatkemine;

Muud kulud: Muuseumid, näitused ja muu meelelahutus võimalikud templite sissepääsud jms;

Viisa (kellel vaja)ja lennujaama tasud, vastavalt seadustele.

Küsi lisa, aitame ja anname nõu!

Reisitingimused

Jaga seda seiklust

bottom of page