top of page

R, 05. juuli

|

Island

Islandi matk ja loodusimed

Siin on kokku pandud suur näitus loodusimedest: sädelevatest fjordidest, langevatest koskedest, võimsatest vulkaanidest ja vulkaanilistest kõrbetest, mulisevatest kuumaveeallikatest, erkrohelistest orgudest ning jäistest liustikest.

Registration is closed
See other events
Islandi matk ja loodusimed
Islandi matk ja loodusimed

Aeg ja koht

05. juuli 2024, 19:00 – 13. juuli 2024, 23:00

Island

Seiklusest

Island on kaardilt vaadates lihtsalt üks saar, väike riik keset karget Põhja Atlandit. Lähemalt uurides aga avastame, et siin on kokku pandud suur näitus loodusimedest: sädelevatest fjordidest, langevatest koskedest, võimsatest vulkaanidest ja vulkaanilistest kõrbetest, mulisevatest kuumaveeallikatest, erkrohelistest orgudest ning jäistest liustikest.

Meie seikluse esimene pool möödub Islandi lõunapoolses osas, kus teeme ka pikema matka. Seejärel sõidame bussiga keskmaa suunal, kus jätkub loodusimede avastamine. külastame kohalikku kuulsat Sinist Laguuni. Matkame, külastame vaatamisväärsusi ja muuseume, maitseme kohalikku sööki-jooki jpm. Soovijatel võimalik ratsutada või osaleda vaalavaatlusretkel.  Seiklusel ööbime telkides ja valmistame ise priimusel toitu.

 990€ (maapakett) 

Seikluskliinik kannab hoolt: 

Kohapealne transport

Telkimisalade tasud

Toidukorrad matka vältel

Matkaapteek

Matkajuht

Ühisvarustus (söögitegemiseks jms)

 Hind ei sisalda: 

Lennukipiletid Islandile ja tagasi

Võimalikud viisad/lennujaama maksud

Söögikorrad linnas

Isiklik matkavarustus (telk jms)

Muud ekskursioonid ja transport

Muuseumide sissepääse

Osadel telkimisaladel pesemine zhetoonide e lisatasu eest

Reisikindlustust (kohustuslik)

Lennukipileti ligikaudne maksumus sinna ja tagasi varakult ostes ca 500 eur.

Reisitingimused

1.päev. Jõuame Reykjaviki. Sõltuvalt saabumisajast võimalik tutvuda Euroopa kõige põhjapoolsema pealinnaga. Ööbimine kämpsis telkides.

2.päev. Sõidame bussiga matka alguspunkti Skogarisse. Teel külastame Seljalandsfossi koske ja kohale jõudes saame pilgu peale visata Skogafossi kosele. Algab 6-päevane matk läbi imelise metsiku looduse.

2.-7.päev. Matk Skogarist Landmannalaugarisse. Seda teekonda peetakse üheks kaunimate loodusvaadetega matkaks Islandil. Enamasti läbitakse seda rada teistpidi ja ca 2 päevateekonna võrra lühemalt. Landmannalaugarisse jõudes saame end premeerida kuumaveeallikas mõnulemisega.

8.päev. Sõidame Reikjaviki. Vaatame oma silmaga üle Hveravelliri geotermaalala, Gulfossi kose ja kuulsa Geisrite oru.  Õhtul saab teha tutvust Reykjaviki linna ja ka ööeluga.

9.päev. Kojusõit. Kui lennuk väljub õhtupoole, on huvilistel võimalus käia muuseumites või lunnivaatlusretkel. Samuti on võimalik enne kojulendu mõnuleda "Blue Lagoonis", mis on kohe lennujaama lähedal.

—---------------------------

Mis saab siis kui olen ennast matkale kirja pannud?

Peale seda saadame sulle tellimuse kinnitamiseks broneeringuarve (tavaliselt 20% ettemaks). Kui broneeringuarve on tasutud, oledki reisil kirjas.

Kuidas ma kohale saan?

Kui seikluse toimumiseks on vajalik arv inimesi koos, alustame lennupiletite soetamist ja anname sulle teada, et aeg on käes. Tavaliselt võtame lennupiletitele pakkumise oma müügipartnerilt ning kõik seiklejad, kellele pakkumine sobib, saavad antud hinnaga omale piletid hankida. Kellele ajad või hind ei sobi, saab muidugi omal käel piletid leida. Tavaliselt ostame piletid kõik koos, et saaksime korraga kohale, kuid midagi pole viga ka eraldi saabumisel. Tähtis on olla õiges kohas kokkulepitud ajal!

Kas see matk on raske või jõukohane?

Kuna tihti me sind isiklikult ei tunne, on ka sellele küsimusele esmapilgul keeruline vastata. Seiklejad on erineva ettevalmistusega ja füüsilise koormustaluvusega. Mägi- ja tipumatkadel on lisaks seljakotile ja maastikule raskendavaks asjaoluks näiteks kõrgusest tulenevad tegurid. Patagoonia seiklusreis meid sellistesse kõrgustesse ei vii. Siiski soovitame enne reisi meilt kõike vajalikku küsida - omavahelises suhtluses saame juba arutada, kas ja kui raske see matk on, uurides sinu tausta ja eelneva matkakogemuse kohta.

Millist varustust mul vaja on?

Kui sa pole kindel, kas sul on kõik varutus matkaks olemas, siis helista või kirjuta meile ja küsi lisaks. Oleme alati nõus varustuse teemal lobisema ning aitama rännukaaslastel õiget kraami valida.

Mul on küsimusi matkakorralduse ja kohaliku elu-olu kohta

Enne matka korraldame alati reisieelse kohtumise, kus arutame läbi erinevad detailid matkakorralduse ja kohaliku elu kohta. Kui matkani on veel aga palju aega ja reisieelne trehv alles kaugel tulevikus, siis küsi juba julgelt varem. Meie ei tea seda, mida sina ei tea! Mida varem on sul kõik vajalik teada, seda varem saad hakata seikluseks ettevalmistusi tegema.

Kuidas toimub matkal magamine/elamine?

Matka vältel magame telkides. Väljaspool matka magame külalistemajades ja hotellides.

Naudi matka, sest ettevalmistused on hästi tehtud!

Jaga seda seiklust

bottom of page