top of page

R, 05. juuli

|

Island

Islandi matk ja loodusimed

Ole kiire ja valmis seikluseks, kus ootavad sind maailma ühed võimsamad loodusnähtused ja kultuur, mis on kui ajarännak muistsete legendide maailma.

Tickets are not on sale
See other events
Islandi matk ja loodusimed
Islandi matk ja loodusimed

Aeg ja koht

05. juuli 2024, 12:00 – 13. juuli 2024, 12:00

Island

Seiklusest

Island on kaardilt vaadates lihtsalt üks saar, väike riik keset karget Põhja Atlandit. Lähemalt uurides aga avastame, et siin on kokku pandud suur näitus loodusimedest: sädelevatest fjordidest, langevatest koskedest, võimsatest vulkaanidest ja vulkaanilistest kõrbetest, mulisevatest kuumaveeallikatest, erkrohelistest orgudest ning jäistest liustikest.

Meie seikluse esimene pool möödub Islandi lõunapoolses osas, kus teeme ka pikema matka. Seejärel sõidame bussiga keskmaa suunal, kus jätkub loodusimede avastamine. külastame kohalikku kuulsat Sinist Laguuni. Matkame, külastame vaatamisväärsusi ja muuseume, maitseme kohalikku sööki-jooki jpm. Soovijatel võimalik ratsutada või osaleda vaalavaatlusretkel.  Seiklusel ööbime telkides ja valmistame ise priimusel toitu.

1.päev. Jõuame Reykjaviki. Sõltuvalt saabumisajast võimalik tutvuda Euroopa kõige põhjapoolsema pealinnaga. Ööbimine kämpsis telkides.

2.päev. Sõidame bussiga matka alguspunkti Skogarisse. Teel külastame Seljalandsfossi koske ja kohale jõudes saame pilgu peale visata Skogafossi kosele. Algab 6-päevane matk läbi imelise metsiku looduse.

2.-7.päev. Matk Skogarist Landmannalaugarisse. Seda teekonda peetakse üheks kaunimate loodusvaadetega matkaks Islandil. Enamasti läbitakse seda rada teistpidi ja ca 2 päevateekonna võrra lühemalt. Landmannalaugarisse jõudes saame end premeerida kuumaveeallikas mõnulemisega.

8.päev. Sõidame Reikjaviki. Vaatame oma silmaga üle Hveravelliri geotermaalala, Gulfossi kose ja kuulsa Geisrite oru.  Õhtul saab teha tutvust Reykjaviki linna ja ka ööeluga.

9.päev. Kojusõit. Kui lennuk väljub õhtupoole, on huvilistel võimalus käia muuseumites või lunnivaatlusretkel. Samuti on võimalik enne kojulendu mõnuleda "Blue Lagoonis", mis on kohe lennujaama lähedal.

990€ maapaketi hind 05.07-13.07.2024 Seikluskliinik kannab hoolt:

Kohapealne transport

Telkimisalade tasud

Toidukorrad matka vältel

Matkaapteek

Matkajuht

Ühisvarustus (söögitegemiseks jms)

Hind ei sisalda:

Lennukipiletid Islandile ja tagasi

Võimalikud viisad/lennujaama maksud

Söögikorrad linnas

Isiklik matkavarustus (telk jms)

Muud ekskursioonid ja transport

Muuseumide sissepääse

Osadel telkimisaladel pesemine zhetoonide e lisatasu eest

Reisikindlustust (kohustuslik)

Lennukipileti ligikaudne maksumus sinna ja tagasi varakult ostes ca 500 eur.

Reisitingimused

Jaga seda seiklust

bottom of page