top of page

E, 05. mai

|

Fäärid

Fääri saarte matkardedel

Fääri saarte rikkaliku kultuuripärandiga, kokakunsti ja külalislahkusega tutvume jooksvalt seikluse vältel. Kuna arhipelaagis on ilm kiirelt muutuv, siis päevade ja matkade järjekorda sätime ilma järgi.

Tickets are not on sale
See other events
Fääri saarte matkardedel
Fääri saarte matkardedel

Aeg ja koht

05. mai 2025, 19:00 – 11. mai 2025, 23:00

Fäärid, Fääri saared

Seiklusest

Astume oma jala jälle uude karmi kliimaga paika - Atlandi ookeani põhjaosa keskel asuvad Fääri saared võluvad külastajaid oma aukartust äratavate maastiku ja puutumatu looduse iluga. See 18 saarest koosnev saarestik pakub ainulaadset segu dramaatilistest kaljudest, astmelistest koskedest ja lainetavatest rohelistest küngastest, mida kõike ümbritseb keerlevate udude müstiline embus. Fääri saarte karmis võlus võtame ette 5 päeva matkamiseks. Fääri saarte rikkaliku kultuuripärandiga, kokakunsti ja külalislahkusega tutvume jooksvalt seikluse vältel. Kuna arhipelaagis on ilm kiirelt muutuv, siis päevade ja matkade järjekorda sätime ilma järgi.

Matkaks võtame kaasa kõik oma parimad (vihma)riided ja jalanõud, termose ja lemmikampsu. Koju võib jätta telgi madratsi ja magamiskoti. Magame sellel reisil hotellis ja liigume matkade algus ja lõpppunktide vahel autoga.

Päev 1 Saabume Fääri saartele. Varustame ennast transpordiga ja seame end sisse hotelli. Tutvume linnaga.

Päev 2 Matk LEYNAR - TÓRSHAVN ca 21 km -5,5 h. Viskame ennast hommikul matka alguspunkti ja seejärel matkame koduhotelli linna serval. Õhtusöögi otsime linnast või hotellist.

Päev 3 Matk SANDAVÁGUR – SLÆTTANES – GÁSADALUR 25,5 km 7h. Sõidame kõrvalsaarele Vägarile ja asume matkama. Kaasa pakime oma söögi ja joogi. Õhtuks koduhotelli. Õhtusöögi otsime linnast või hotellist.

Päev 4 Matk Fääri saarte kõrgeimasse tippu kombineeritud mõne teise matkarajaga mis lähikonnas.

Päev 5 (4mai) Matk

HVALVÍK - LEYNAVATN - HVALVÍK 12,2 km 6h

Kui väheks jääb siis Lake Leitisvatn – Trælanípa matka teeme otsa: Pikkus 7,2 km1,5-2 h raskustase kerge.

Päev 6. Matkapäev kombineeritud väiksematest matkadest, et ära näha saare vingemad verstapostid ja kaugeimad nurgad.

Vidoy (saare kõrgeim mägi kõige põhjapoolseimal saarel 841m

Lisaks on saarel Cape Enniberg - 754 meetrit, mis on maailma kõrgeim vertikaalne rannakalju.

Saksun-Tjornuvik 6,5km 2h matk

Saksun on kauge väike küla Streymoy saarel. Küla on kuulus oma ainulaadse asukoha poolest, mis asub laguuni kohal. Siinsed mäed ja ümbritsevad kosed on uskumatult võimsad! Laguun moodustas vanasti hea loodusliku sadama.

Päev 7.  Kojusõit kus on kõigil rääkida oma lugu lammastest kaladest ja fäärilastest.

Varustus

Tõenäolised võitleme halva ilma ja vihmaga. Võtke kihiline riietus, koorik, et vajadusel märg asi uue vastu vahetada.

Kuna magamisvarustust pole vaja tassida, siis leidke mugav päevakott!

Täpsem nimekiri matkale registreerumise järel.

Seikluskliinik kannab hoolt:

Majutus hotellis + hommikusöök

Rendiauto kütus ja tunnelimaksud

​Matkaapteek ja pott/priimus tee keetmiseks

​​

—---------------------------

Mis saab siis kui olen ennast matkale kirja pannud?

Peale seda saadame sulle tellimuse kinnitamiseks broneeringuarve (tavaliselt 20% ettemaks). Kui broneeringuarve on tasutud, oledki reisil kirjas.

Kuidas ma kohale saan?

Kui seikluse toimumiseks on vajalik arv inimesi koos, alustame lennupiletite soetamist ja anname sulle teada, et aeg on käes. Tavaliselt võtame lennupiletitele pakkumise oma müügipartnerilt ning kõik seiklejad, kellele pakkumine sobib, saavad antud hinnaga omale piletid hankida. Kellele ajad või hind ei sobi, saab muidugi omal käel piletid leida. Tavaliselt ostame piletid kõik koos, et saaksime korraga kohale, kuid midagi pole viga ka eraldi saabumisel. Tähtis on olla õiges kohas kokkulepitud ajal!

Kas see matk on raske või jõukohane?

Kuna tihti me sind isiklikult ei tunne, on ka sellele küsimusele esmapilgul keeruline vastata. Seiklejad on erineva ettevalmistusega ja füüsilise koormustaluvusega. Mägi- ja tipumatkadel on lisaks seljakotile ja maastikule raskendavaks asjaoluks näiteks kõrgusest tulenevad tegurid. Patagoonia seiklusreis meid sellistesse kõrgustesse ei vii. Siiski soovitame enne reisi meilt kõike vajalikku küsida - omavahelises suhtluses saame juba arutada, kas ja kui raske see matk on, uurides sinu tausta ja eelneva matkakogemuse kohta.

Millist varustust mul vaja on?

Kui sa pole kindel, kas sul on kõik varutus matkaks olemas, siis helista või kirjuta meile ja küsi lisaks. Oleme alati nõus varustuse teemal lobisema ning aitama rännukaaslastel õiget kraami valida.

Mul on küsimusi matkakorralduse ja kohaliku elu-olu kohta

Enne matka korraldame alati reisieelse kohtumise, kus arutame läbi erinevad detailid matkakorralduse ja kohaliku elu kohta. Kui matkani on veel aga palju aega ja reisieelne trehv alles kaugel tulevikus, siis küsi juba julgelt varem. Meie ei tea seda, mida sina ei tea! Mida varem on sul kõik vajalik teada, seda varem saad hakata seikluseks ettevalmistusi tegema.

Kuidas toimub matkal magamine/elamine?

Matka vältel magame telkides. Väljaspool matka magame külalistemajades ja hotellides.

Naudi matka, sest ettevalmistused on hästi tehtud!

Jaga seda seiklust

bottom of page