Mägimatk Elbrusele 5642m

1/3

Success! Message received.

Elbrus on mitteaktiivne vulkaan Kaukasuse peaahelikul. Jäädes täpselt Aasia ja Euroopa piirile tekitab ta tihti vaidlusi - kelle jaoks on Mt Blanc Euroopa kõrgeim tipp või siiski Elbrus. Elbrusel on kaks põhitippu: Läänetipp, mille kõrgus on 5642m ja idatipp, mille kõrgus on 5621m üle merepinna. 

Matk on keskmise kuni raskema tasemega, mida mõjutab ka ilm ja osaleja füüsiline ettevalmistus. Sobib kõigile neile, kes soovivad natukene rohkem väljakutseid. Sobib ka neile, kes alles soovivad algust teha mägironimisega, sest sisaldab mitmeid tehnilisi elemente: köies käimine, kasside kasutamine, kirka käsitlemine. Tippu ronimise eel teeme korraliku treeningu meie hea sõbra mägigiid/instruktori Sirhani juhendamisel. Harjutame  sõlmi ja seongus käimist ning kassidega käimist, ohutusest mägedes jms.

Reisil ööbime hotellis ja mägionnis ehk konteiner-refuugios, mis tähendab, et telgi saab koju jätta. Muu varustus tuleb siiski kaasa võtta, või koha pealt hankida. (Madrats, magamiskott, matkariided, söögitarbed, ronimisvahendid jms) Sööki valmistame matka ajal ise gaasipriimusel. 

 

1 Päev. Saabumine Venemaale, Mineralnõje Vodõ lennujaama. Siin trehvame oma transporti, mis viib meid Terskoli mägikülla (3,5 h), mis asub Baksani orus, Elbruse jalamil. Paneme oma asjad hotelli ja puhkame välja reisiväsimuse. Kohtume oma sõbra ja giidiga Sirhaniga, kes on meile abiks tippu jõudmisel.

 

2 Päev. Aklimati matk Terskoli tippu (3100m) Pärast seda vaba aeg. Ööbimine hotellis. Vaatame üle varustuse, juhul kui midagi on puudu saab veel koha pealt osta/rentida. Pakime kotid nii, et ülearused asjad jätame hotelli maha meie tagasi saabumist ootama.

 

3 Päev. Lahkume hotellist ja sõidame Elbruse jalamile, kus sõidavad suustõstukid. Sõidame meiegi tõstukiga üles ja kõndimiseks jääb vaid lühikene maa meie baasi 3850 m peal asuvasse konteiner-refuugiosse. Peale kerget einet teeme aklimati matka üle 4000 m ja ööbimiseks pöördume tagasi laagrisse.

 

4 Päev. Aklimatiseerume ja matkame taas, et viia end konditsiooni hõreda õhuga. Treenime kasutama vahendeid, kuidas käia kassidega ja käsitleda kirkat.

 

5 Päev. Varupäev treeningu ja  puhkuse jaoks, võimalik ka tippu tõus ilusa ilma korral.

 

6.Päev Tipu päev. Alustame tippu minekut öösel 2- 3 ajal. Võimalus rentida sõiduk, mis säästab meie jõudu ja aega 4 tundi. Sellel lumetraktoril tõuseme 4800 peale, kuhu eelmisel päeval tegime aklimati laagri. Tõus tippu ja tagasi võtab keskmiselt 14 h. Juhul kui jõuame baaslaagrisse tagasi päevasel ajal, siis võime kaaluda ka alla orgu laskumist ja ööbimist hotellis. Muidu veedame öö veel baaslaagris konteiner-refuugios.

 

7 Päev. Laskume mägedest alla ja läheme hotelli, kus naudime teenitud puhkust ja maitsvaid sööke. Öö hotellis.

 

8 Päev. Transfer Mineralnõje Vodõ lennujaama ning kojusõit, kus meil on kõigil rääkida oma lugu!

  

890€

maapakett

9
päeva
21.08-28.08.2022

Seikluskliinik kannab hoolt:

(reisi hind maapakett 890€)

Kohalik  Transport

Matkajuht

Ronimise instruktor/giid

Transport mägedes (tõstuk, traktor)

Matkasöök

Ühisvarustus (söögitegemiseks jms)

Matka apteek (üldine)

Majutus mägionnis (konteinerid) ja hotellis (non star)

Hind ei sisalda:

Transporti Mineralnõje Vodõsse ja tagasi

Viisat

Matkavarustust

Eraviisilisi sõite

Sööke sõidu ajal ja kui ööbitakse hotellis

Reisikindlustust

Muuseumi vms ekskurssioonid

Ööbimisi väljaspool antud kuupäevi

Keskmine lennukipileti hind Tallinn- Min-Vodõ 300-400 €

Reisitingimused

  • Google+ Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Facebook Basic Black