top of page

Elbruse tipureis 5642 m

Tänu valitsevale sõjaolukorrale oleme peatanud reisid Venemaale!

Success! Message received.

Elbrus on mitteaktiivne vulkaan Suur-Kaukasuse mäestiku peaahelikus. Jäädes täpselt Aasia ja Euroopa piirile tekitab ta mägironijate seas tihti vaidlusi: osade jaoks on Euroopa kõrgeimaks tipuks Mt Blanc ja osade jaoks Elbrus. Sina tule meiega Elbrusele ja otsusta ise!

Elbruse tipureis on keskmise kuni raskema tasemega ning seda mõjutavad ilm ja osaleja füüsiline ettevalmistus. Kindlasti sobib Elbruse tipureis kõigile, kes soovivad natukene rohkem väljakutseid. Ja samas kindlasti ka neile seiklejatele, kes alles soovivad mägironimisega algust teha: teekond tippu sisaldab mitmeid tehnilisi elemente nagu köies käimine, kasside kasutamine ja kirka käsitlemine. Tippu ronimise eel teeme korraliku treeningu meie hea sõbra, giidi ja mägiinstruktori Sirhani juhendamisel. Harjutame sõlmi, käimist seongus ja kassidega, õpime mägedes varitsevaid ohte märkama.

Reisil ööbime hotellis ja mägionnides ehk konteiner-refuugiotes, seega telgi saab koju jätta. Muu varustus (madrats, magamiskott, matkariided, söögitarbed, ronimisvahendid jms) tuleb siiski kaasa võtta või koha pealt laenutada. Väljaspool hotelli valmistame sööki gaasipriimusel ise.

Elbruse tipureis arvestab kõrgmäestiku olemuse ja mõjuga. Seega on meil ajagraafikus alati ka varupäev, juhuks kui ilmataadil on omad plaanid või meie grupp vajab aklimatiseerumiseks rohkem aega. 

See on üks tõeliselt äge seiklus, mis võib suure tõenäosusega sinu südame alatiseks mägede poole keerata. (Shh! Ära ütle, et me ei hoiatanud!)

 

  1. päev

Saabumine Venemaale, Mineralnõje Vodõ lennujaama. Lennujaamas ootab meid transport, mis viib meid Terskoli mägikülla, Baksani orgu, Elbruse jalamile. Sõit sinna kestab 3,5 h. Kohale jõudes paneme asjad hotelli ja puhkame välja reisiväsimuse. Kohtume giidiga, kes on meile abiks tippu jõudmisel.

2. päev

Aklimatiseerumismatk Terskoli tippu (3100 m), pärast seda vaba aeg. Ööbimine hotellis. Vaatame üle varustuse ning pakime kotid nii, et ülearused asjad jäävad hotelli meie naasmist ootama. Juhul kui kellelgi on varustusest midagi puudu, saab vajalikku ka kohapealt osta/rentida.

3. päev

Lahkume hotellist ja sõidame suusatõstukiga Elbruse jalamile, kust jalutame lühikese maa meie baaslaargisse, 3850 m peal asuvasse konteiner-refuugiote kompleksi juurde. Peale kerget einet teeme aklimatiseerumismatka üle 4000 m peale ja pöördume ööbimiseks tagasi laagrisse.

4. päev

Aklimatiseerume ja matkame taas, et harjuda hõreda õhuga. Täna tõuseme 4800 m peale. Tuleme baaslaagrisse tagasi, treenime kasutama tehnilisi vahendeid, kasse ja kirkat.

5. päev

Varupäev. Ilusa ilma ja grupi valmisoleku puhul saame tõusta tippu. Kui ilmataat pole meiega, teeme pisut trenni ja puhkame. 

6. päev

Tipupäev. Alustame minekut öösel 2-3 ajal. Soovi korral saame rentida lumetraktori, mis säästab meie jõudu ja aega 4 tunni võrra ning sõita sellel 4800 m peale. Tõus tippu ja laskumine baaslaagrisse võtab keskmiselt aega 14 h. Juhul kui jõuame baaslaagrisse tagasi päevasel ajal, võime kaaluda ka alla orgu laskumist ja ööbimist hotellis. Kui mitte, siis veedame viimase öö oma baaslaagri konteiner-refuugios.

7. päev

Laskume alla ja naaseme hotelli, kus naudime teenitud puhkust ja maitsvaid sööke. Öö hotellis.

8. päev

Transfeer Mineralnõje Vodõ lennujaama. Algab sõit koju, kus meil on kõigil rääkida oma lugu Euroopa kõrgeimast tipust!

 

—-----------------------------------------

 

Mis saab siis kui olen ennast matkale kirja pannud? 

Peale seda saadame sulle tellimuse kinnitamiseks broneeringuarve (tavaliselt 20% ettemaks). Kui broneeringuarve on tasutud, oledki reisil kirjas. 

Kuidas ma kohale saan?

Kui seikluse toimumiseks on vajalik arv inimesi koos, alustame lennupiletite soetamist ja anname sulle teada, et aeg on käes. Tavaliselt võtame lennupiletitele pakkumise oma müügipartnerilt ning kõik seiklejad, kellele pakkumine sobib, saavad antud hinnaga omale piletid hankida. Kellele ajad või hind ei sobi, saab muidugi omal käel piletid leida. Tavaliselt ostame piletid kõik koos, et saaksime korraga kohale, kuid midagi pole viga ka eraldi saabumisel. Tähtis on olla õiges kohas kokkulepitud ajal!

Kas see matk on raske või jõukohane? 

Kuna tihti me sind isiklikult ei tunne, on ka sellele küsimusele esmapilgul keeruline vastata. Seiklejad on erineva ettevalmistusega ja füüsilise koormustaluvusega. Elbruse tipureisil on lisaks seljakotile ja maastikule raskendavaks asjaoluks näiteks kõrgusest tulenevad tegurid. Seetõttu soovitamegi enne reisi meilt kõike vajalikku küsida - omavahelises suhtluses saame juba arutada, kas ja kui raske see matk on, uurides sinu tausta ja eelneva matkakogemuse kohta.

Millist varustust mul vaja on?

Kui sa pole kindel, kas sul on kõik varustus matkaks olemas, siis helista või kirjuta meile ja küsi lisaks. Oleme alati nõus varustuse teemal lobisema ning aitama rännukaaslastel õiget kraami valida.

Mul on küsimusi matkakorralduse ja kohaliku elu-olu kohta

Enne matka korraldame alati reisieelse kohtumise, kus arutame läbi erinevad detailid matkakorralduse ja kohaliku elu kohta. Kui matkani on veel aga palju aega ja reisieelne trehv alles kaugel tulevikus, siis küsi juba julgelt varem. Meie ei tea seda, mida sina ei tea! Mida varem on sul kõik vajalik teada, seda varem saad hakata seikluseks ettevalmistusi tegema.

Kuidas toimub matkal magamine/elamine?

Sellel matkal magatakse tipureiside jaoks sisse seatud konteinerelamutes, milles on narivoodid ja madratsid. Magamiskonteineritest eraldi on baaslaagris ka köök-söögituba-konteinerid, milles saab mõnusalt teed juua ja lauamänge mängida.

Mis ootab meid kohapeal? 

Peale transfeeri Mineralnoje Vodõst Terškoli külla, majutume hotelli. Seame end sisse, teeme matkaeelse briifi, saame teineteisega lähemalt tuttavaks ja käime viimast korda üle varustuse, et kõigil oleks kõik vajalik olemas. Matkaks vajalikud asjad pakime seljakotti ja matkaks mittevajaliku kraami pakime kokku ja jätame hotelli hoiule.

Järgneval päeval algab matk! Sina ainult naudi, sest ettevalmistused on hästi tehtud!

1140€
maapakett

9
päeva
21.08-28.08.2022

Seikluskliinik kannab hoolt:

(reisi hind maapakett 890€)

Kohalik transport

Matkajuht

Mäejuht/giid

Transport mägedes (tõstuk, traktor)

Matkasöök

Ühisvarustus (söögitegemiseks jms)

Matkaapteek (üldine)

Majutus mägionnis (konteinerid) ja hotellis (non-star)

Hind ei sisalda:

Transporti Mineralnõje Vodõsse ja tagasi

Viisat

Matkavarustust

Eraviisilisi sõite

Sööke sõidu ajal ja hotellis ööbides

Reisikindlustust

Muuseumi vms ekskurssioone

Ööbimisi väljaspool antud kuupäevi

Keskmine lennukipileti hind Tallinn - Mineralnõje Vodõ 300-400 €

Reisitingimused

  • Google+ Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Facebook Basic Black
bottom of page