Südasuvine matk Cornwallis

1/5

Seikluskliinku uus rada Suurbritannias 2022

Meie seiklus leiab aset Britannia pikimal matkarajal- "South West Coast Path" ehk edela rannikurajal. Raja kogupikkus on 1014 km, kuid meie plaan on sellest ära vormistada 135km.

Siinsed erinevad matkarajad on omavahel kattuvad ja läbi põimunud ning tänu sellele kulgeb ka meie matkarada osaliselt mööda uut Keltide palverännu teed, kus saab palverännuteele omaselt koguda templeid.

Meie rada jääb Newquay ja Penzace vahelisele alale, kulgedes rannikujoont järgides. 

Matkates Cornwalli radadel on erakordne võimalus tutvuda selle imelise maa värvikireva ajaloo ja kauni loodusega, kus lopsakas ja troopiline taimestik vaheldub karmide rannakaljudega.

See rada on oma vaadete ja verstapostide osas nii vinge, et teda kõrvutatakse selliste kuulsate matkaradadega nagu Torres del Paine Patagoonias ja Milford Track Uus-Meremaal. Õnneks on meil lihtsam sinna pääseda...

Oma matkal me telgime 7 ööd ja matkame 7 päeva. Telklaagrid paneme üles matkalistele mõeldud telklates, kus võib juhtuda, et on olemas ka pesemisvõimalused :). Olenedes meie võimekusesest ja kiirusest võime mõnel päeval leida ka metsikuma telkimiskoha.

Peale matka puhkame 1 öö linade vahel B&B-s ja seejärel võtame kodutee jalge alla. Matkal valmistame ise süüa, kuid meie rajale jääb ette ka asulaid, kus saame maitsta kohalikke roogasid. Seal saame täiendada ka matkatoidu varusid, mistõttu ei pea rasket söögikraami kogu aeg endaga kaasas kandma.

1 päev. Saabume lennukiga Londonisse, Sõidame bussiga matka alguspunkti Newquays ja seiklus algab!

2-7 päev. Kestab mie 7 päevane matk rajal, mida kutsutakse "South West Coast Path" rajal, teel läbime asulaid nagu Perranporth, St Ives, Porthchurno jt. Viimases asub kuulus iidne väliteater Minacki teater. Samuti kulgeb matkarada läbi Lands Endi, mis juba tõlkes on ise seletuv. See on Britannia peasaare läänepoolseim punkt, maaliliste rannakaljudega. 

8 päev. Saabume Penzacesse Paneme B&B/hosteli asjad  ära, peseme matkaväsimuse maha ja puhkame. Tutvume vaatamisväärsustega. Siin veedetud ajal saab igaüks külastada omal soovil erinevaid objekte, mis talle just parasjagu huvi pakuvad. Siin on kõike nii ajaloo, kultuuri kui ka looduse huvilistele.  

9 päev. Penzace-London rongiga ja sealt edasi lennukiga Eestisse  

…kodus on meil kõigil rääkida nüüd oma lugu Cornwallist!

Sõnum edastatud

790€
maapakett

8
päeva
17-25.06 2022

Seikluskliinik kannab hoolt: 

Kohalik  Transport

Kõik matka- ja laagritoidud (välja arvatud linnades ja bussi/rongisõidul)

Matkajuht

Ühisvarustus (söögitegemiseks jms)

Matka apteek (üldine)

Kirjeldatud majutus 

Maapaketi hind 790-

Hind ei sisalda:

Matkavarustust

Sööke muudel aegadel

Reisikindlustust

Muuseumi vms sissepääsud

Saarte või teisi kirjelduses mitte mainitud meresõite.

Ööbimisi väljaspool antud kuupäevi

Transporti Londonisse ja tagasi

Reisitingimused

  • Google+ Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Facebook Basic Black