top of page

Südasuvine matk Cornwallis

Seikluskliinku uus rada Suurbritannias 2023!

​Meie südasuvine seiklus leiab aset Suurbritannia pikimal matkarajal nimega South West Coast Path (Edela rannikurada). Raja kogupikkuseks on 1014 km, meie plaan on sellest ära vormistada 135 km. Rada on oma vaadete ja verstapostide osas nii vinge, et teda kõrvutatakse kuulsate matkaradadega nagu Torres del Paine Patagoonias ja Milford Track Uus-Meremaal. Õnneks on meil lihtsam Cornwalli pääseda...

Matk Cornwalli radadel on erakordseks võimaluseks tutvuda selle imelise maa värvikireva ajaloo ja kauni loodusega, kus lopsakas ja troopiline taimestik vaheldub karmide rannakaljudega. Kui arvasid senini, et Inglismaa on vaid rohelised niidud ja rahulikud kanalid, saad siin ägeda elamuse osaliseks.

Meie marsruut jääb Newquay ja Penzace´i vahelisele alale, kulgedes mööda looklevat rannikujoont. Matkarajad on Suurbritannias omavahel tihti läbipõimunud ning tänu sellele kulgeb ka meie matkarada osaliselt mööda uut Keltide palverännu teed, kus saab palverännuteele omaselt templeid koguda. 

Matkal olles telgime 7 ööd ja matkame 7 päeva. Telklaagrid paneme üles matkalistele mõeldud telklates, kus on pea alati olemas ka pesemisvõimalused. Peale matka puhkame ühe öö hostelis linade vahel ja võtame seejärel kodutee jalge alla. 

Matkal valmistame ise süüa, kuid meie rajale jääb ette ka asulaid, kus saame maitsta kohalikke roogasid. Seal saame osaliselt täiendada ka matkatoiduvarusid, mistõttu ei pea rasket söögikraami täies mahus kogu aeg kaasas kandma.

Läksime!

  1. päev

Kohtumine hommikul Londonis. Sõidame bussiga matka alguspunkti, linnakesse nimega Newquay. Teeme matkakoosoleku, kus räägime läbi algava seikluse sihid ja eesmärgid. Öö telkides.

2-7. päev

Algab 7-päevane seiklus! Oma 135 km pikkusel teekonnal matkame Atlandi ookeani kaljusel rannikul, läbime kauneid ja ajaloolisi asulaid nagu Perranporth, St Ives ja Porthchurno (siin asub ka suurejooneline Minacki väliteater), jalutame läbi Lands Endist, Ühendkuningriigi läänepoolseimast punktist ning naudime fantastilisi vaateid, kuldseid rannaliivu, liivadüüne, türkiissinist merd ja majesteetlikke rannakaljusid.  

8. päev

Saabume Penzance´i. Paneme asjad hostelisse ja peseme matkaväsimuse maha. Aeg puhkamiseks ja vaatamisväärsustega tutvumiseks. Igaüks saab omal soovil külastada erinevaid objekte, mis just talle huvi pakuvad. Penzance´is on kõike nii ajaloo, kultuuri kui ka looduse huvilistele.  

9. päev

Sõidame Penzace´ist varajase rongiga Londonisse ja sealt edasi juba lennukiga Eestisse… kus meil kõigil on rääkida oma lugu Cornwalli merelahtedest ja rannakaljudest!

 

—----------------------

 

Mis saab siis kui olen ennast matkale kirja pannud? 

Peale seda saadame sulle tellimuse kinnitamiseks broneeringuarve (tavaliselt 20% ettemaks). Kui broneeringuarve on tasutud, oledki reisil kirjas. 

Kuidas ma kohale saan?

Kui seikluse toimumiseks on vajalik arv inimesi koos, alustame lennupiletite soetamist ja anname sulle teada, et aeg on käes. Tavaliselt võtame lennupiletitele pakkumise oma müügipartnerilt ning kõik seiklejad, kellele pakkumine sobib, saavad antud hinnaga omale piletid hankida. Kellele ajad või hind ei sobi, saab muidugi omal käel piletid leida. Tavaliselt ostame piletid kõik koos, et saaksime korraga kohale, kuid midagi pole viga ka eraldi saabumisel. Tähtis on olla õiges kohas kokkulepitud ajal!

Kas see matk on raske või jõukohane? 

Kuna tihti me sind isiklikult ei tunne, on ka sellele küsimusele esmapilgul keeruline vastata. Seiklejad on erineva ettevalmistusega ja füüsilise koormustaluvusega. Cornwalli rannakaljud ei ole mägedekõrgused, kuid ohtralt üles-alla kulgemist ja tööd põlvedele on rajal kindlasti. Seetõttu soovitamegi enne reisi meilt kõike vajalikku küsida - omavahelises suhtluses saame juba arutada, kas ja kui raske see matk on, uurides sinu tausta ja eelneva matkakogemuse kohta.

Millist varustust mul vaja on?

Kui sa pole kindel, kas sul on kõik varutus matkaks olemas, siis helista või kirjuta meile ja küsi lisaks. Oleme alati nõus varustuse teemal lobisema ning aitama rännukaaslastel õiget kraami valida.

Mul on küsimusi matkakorralduse ja kohaliku elu-olu kohta

Enne matka korraldame alati reisieelse kohtumise, kus arutame läbi erinevad detailid matkakorralduse ja kohaliku elu kohta. Kui matkani on veel aga palju aega ja reisieelne trehv alles kaugel tulevikus, siis küsi juba julgelt varem. Meie ei tea seda, mida sina ei tea! Mida varem on sul kõik vajalik teada, seda varem saad hakata seikluseks ettevalmistusi tegema.

Kuidas toimub matkal magamine/elamine?

Reisi vältel ööbime kõik ööd telkides, välja arvatud viimase öö, kus magame hostelis linade vahel. Toitu valmistame toimkondade (telkkondade) kaupa ise. Snäkke saame lisaks osta ka teel olles.

Mis ootab meid kohapeal? 

Londoni lennujaamast sõidame kesklinna, Victoria bussijaama, kus istume bussile, mis viib meid Cornwalli. Ööbime esimese öö telkides, matka alguspunktis. Peale matka lõppu sõidame rongiga tagasi Londonisse. Kõike matkaks vajalikku, oma telke ja riideid, kanname ise seljakottides kaasas.

Naudi matka, sest ettevalmistused on hästi tehtud!

Sõnum edastatud

890€
maapakett

8
päeva
17-25.06 2023

Seikluskliinik kannab hoolt: 

Kohalik  Transport

Kõik matka- ja laagritoidud (välja arvatud linnades ja bussi/rongisõidul)

Matkajuht

Ühisvarustus (söögitegemiseks jms)

Matka apteek (üldine)

Kirjeldatud majutus 

Maapaketi hind 890-

Hind ei sisalda:

Matkavarustust

Sööke muudel aegadel

Reisikindlustust

Muuseumi vms sissepääsud

Saarte või teisi kirjelduses mitte mainitud meresõite.

Ööbimisi väljaspool antud kuupäevi

Transporti Londonisse ja tagasi

Reisitingimused

  • Google+ Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Facebook Basic Black
bottom of page