Kevadine Kumano Kodõ matk Jaapanis

1/9

Meie Jaapani seiklus leiab aset iidsel palverännaku rajal, Kii mäestikus millel nimeks Kumano Kodõ. See hommikumaa matk leiab aset prefektuuri isoleeritud mägipiirkonnas, Kii Hantõ poolsaarel, Õsakast lõunas. 2004 aastal kanti see palverännaku teede võrgustik ka UNESCO maailmapärandite nimistusse.

Piirkonna looduslik mitmekesisus on kokteil kaunitest koskedest ja tervendavatest kuumaveeallikatest, iidsetest metsadest ja mägedel laiuvatest teeistandustest. Siin asub ka Jaapani religioossne ja mütoloogiline kese, kus põlised jaapanlased võtsid vastu budistlike jumalate tõed - šintoism ja budismi sünteesil tekkis siiani praktiseeritav Shugendõ.

 

Oma seikluse samme mõõdame Nakahechi rajal, mida nimetatkase veel Keiserlikuks rajaks ja Kohechi rajal (Mägisel rajal). Nakahechi rada on keisirid ja aadlikud kasutanud alates 10. Sajandist ja sellest ka tema nimi. See palverännaku tee algab Kii-Tanabest Kii poolsaare läänerannikult ja läbib risti, idasuunal üle mägede kuni  Kumano suurte pühapaikadeni Hongu ja Nachisani juures. Sellel rajal majutume traditsioonilistes palverännaku tee ööbimispaikades, väikestes eraklikes külades. 

Kohechi rada on karmim ja mägisem rada, mis lõikab vastupidiselt põhja-lõunasuunalisena läbi poolsaare. Kogu rada on 70 km pikk ja ühendab Koyasani budistliku templi kompleksi Kumano Hongu pühamuga. Nakahechi rajaga võrreldes on siin rajal vähem sebimist ja matkajaid, sest ta on mõnevõrra füüsilisem ning väljakutseid pakkuvam. Rajal on kolm üle tuhande meetrist tõusu üle kurude ja lisameetreid annavad ka öömaja otsimisele kuluvad sika-sakid mägistes külades.

 

Matkal on öömajadeks traditsioonilised Jaapani öömajad, mis annavad meile täisuliku Jaapani kultuurilise kogemuse, sest kus mujal saad sa magada tatami matil ning kõrvalruum sealsete elanikega vaid shoji paberist seina taga. Võimalusel peatume ka templi öömajas, kus loomulikut serveeritakse taimetoitusid ja saab osa võtta varahommikusest tule tseremooniast, mis leiab aset mõnes templis.

 

Sööke serveeritakse ööbimispaikades ja matkajad saavad soovi korral päevase toidupaki kaasa osta. Kõhklemata võib öelda, et toit on kindlasti üks verstaposte sellel seiklusel. Ööbides kohalikes öömajades saab osaks sellistele roogadele mida ei pakuta mitte kuskil mujal Jaapanis. Isegi kohalikud on vaimustuses selle piirkonna roogadest ja see moodustab suure osa reisielamusest. Jaapani toit on elegantne ja sajandite vältel lihvitud maitsed on puhatd ja delikaatsed. Kohalik toit tõstab esile eriti hooajalisi toiduaineid -vilju, nende värvi, tekstuuri ja maitseid. Loomulikult on kõik saadused koha peal püütud või kasvatatud.

 

1. päev. Saabumine Jaapanisse, Osakasse, kes on varem saabunud, siis kohtumine teistega, väike koosolek, varustuse kontroll ja täiendamine kui vaja.

2. Sõidame rongiga matka piirkonda Kii poolsaarel Kii- Tanabesse ja sealt edasi bussiga matka stardipunkti Takijiri-oji.

 

3 päev. Algab matk. Takijiri-oji - Tsugizakura-oji , päeva pikkus 18km.

 

4. päev. Tsugizakura-oji - Kumano Hongu Taisha, kilometraaž 21km.

 

5. päev.  Siin võtame suuna põhja poole ja vahetame ka rada, ehk algab Kohechi raja matk, Kumano-Hongu - Totsukawa Onsen, 15,2 km.

 

6 päev.  Totsukawa Onsen - Miuraguchi, 19,2 km.

 

7. päev. Miuraguchi - Omata, 18,7 km.

 

8. päev. Omata, Koyasan, 16,8 km.

9.  Liigume Osakasse, paneme sinna oma "baasi" ja teeme väljasõite Kyotosse ja Nara linna. Kyoto on endine pealinn ja religiooni keskus Jaapanis. Kindlasti väärt külastamist. 

 

10. Päev. Sõidame Rongiga Nara linna, Suurim puitehitis on siin.

 

11. Lendame koju, kus kõigil on rääkida oma lugu hommikumaa seiklustest.

Sõnum edastatud

1690€

maapakett

11
päeva
23.04-02.05.2020

Seikluskliinik kannab hoolt:

Kõik kohapealne Transport (sihtkohtade vahel, välja arvatud taksod jne, kui me jääme kuskile linnadess pikemaks ning uudistame eraldi);

Piirkonna ja matkamise tasud. 

Kõik ööbimised (ööbime võõrastemajades/külalistemajades.)

Esmaabi ja üldised ravimid;

Muu ühisvarustus (navigatsioon jms)

Reisijuht -matkajuht.

Hind ei sisalda:

Transport Jaapanisse (Osaka)

Toitlustamine reisi vältel.

Isiklikud kulud nagu alkohoolsed joogid, külmad joogid, pesupesemine jms;

Teised ettenägematud kulud;

Isiklik matkavarustus;

Kindlustus - tervis (trekking) ja reisikatkemine;

Muud kulud Muuseumid, näitused ja muu meelelahutus võimalikud templite sissepääsud jms;

Viisa (kellel vaja)ja lennujaama tasud, vastavalt seadustele.

 

Küsi lisa, aitame ja anname nõu!

Reisitingimused

  • Google+ Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Facebook Basic Black