top of page

Boheemia Paradiis Tšehhis

Boheemia Paradiis Tšehhis

 

Oleme selle seikluse disaininud just neile, kes meilt on uurinud, et millal ja kas me teeme seikluse, et saaks ka oma lapsed ja miks mitte lapselapsed matkamise juurde tuua.​

…kõlab huvitavalt? Lase kujutlusvõimel lennata ja näedki paksu metsa, vanade losside varemeid, dramaatilisi kaljumoodustisi, lummavaid vaateid ümbritsevale maastikule, koopaid, rahustavaid tiike, ojasid, külasid ja neid ühendavaid matkaradu.

15 sajandi paiku asus siinsetel aladel Boheemia kuningriik. Tšehhid ise kutsuvad seda paika rohkem Česky Raj-ks. Juba 19. sajandil hakati rajama Boheemia Paradiisi Kuldset Rada, mida mööda matkates saab osa piirkonna silmapaistvatest vaatamisväärsustest.

Sõna otses mõttes kõige silmapaistvam maamärk piirkonnas  on kindlasti Trosky loss, mis tõlkes tähendab varemeid. Selle verstaposti kahte teravikku võib näha peaaegu igast Boheemia Paradiisi nurgast. Loss, mis kroonib miljonite aastate vanust vulkaani, ehitati juba 14. sajandil.

Me matkame Kuldsel Rajal Hruba Skala kaljulinnuse suunas. Matk sinna pakub kütkestavaid vaateid vanaaja linnustele, müstilist kulgemist kaljude vahel kosutavate allikatega. Sihvakad kaljud on kuni 80 m kõrged ja oma kujult meenutavad draakonit, majakat, kätt ja muid erinevaid kujutisi, kui ainult oskad vaadata. Ilusa ilmaga on näha kaljuronijaid neil kaljudel ronimas. Kuna Hruba Skala loss asub kaljude tipus, siis saab siinsest vaatapunktist vägevaid pilte.

Veel satume Prachovske kaljude keskele. Siinne ala on nii võimas, et esimene matkarada siia ehitati juba 1880-tel aastatel. See kaljude kompleks on ka kõige kõigem äratuntavam Boheemia Paradiisi sümbol. Matkame siin erinevatel radadel, et saada osa iga nurga vaatest. Nimetatud vaatamisvääruste vahele jääb veel lugematult muud silmale ja jalale avastamist, mida kõike siin ei jõua lahti kirjutada.

Meie plaanitud matkamise distants jääb Mala Skala ja Jičini vahele ning on umbes 45-50 kilomeetrit. Loomulikult kes jaksab ja huvitub saab teha haake ja lisada enda jalgadele lisakilomeetreid ja silmadele vaateid. Seiklusel ööbitakse erinevates kohalikes majutustes hotellist kämpinguni. Magatakse kohalike linade vahel, ehk et madratsit ja magamiskotti ei ole vaja ega telki. Süüakse kohalikke roogasid majutusasutustes ja teel.

Seikluse kava:

Päev 1. Saabumine Prahasse, ja sealt edasi transport matka algusesse Mala Skalasse. Seame ennast oma majutusse sisse ja peale seda koosolek/treening ja kõnnime oma jalad-käed soojaks.

​Päev 2. Matk Mala Skala - Turnov, ca 12 km rada, millel näeme juba vanu losse,, varemeid, farme ja kaljumoodustisi.​

Päev 3. Matk Turnov - Hruba Skala Distants ca 10 km

​Päev 4. Hruba Skala - Trosky Loss -Mladejov. Distnats ca 13 km

​Päev 5. Mladejov - Prachovi kaljud- Jičin, distants ca 13 km, Siin lõppeb meie kuususrikas rännak ja sööme ühe kosutava lõpuõhtusöögi. Puhkame ennast välja ja hommikul asume koduteele.

​Päev 6. Transport Prahasse, vaba aeg (loomaaed, vanalinn, muusemid ja lossid ootavad avastamist. Õhtul lennuk koju, kus kõigil on rääkida oma lugu Tšehhist.

Plaan B on sõita Prahasse päev 5 õhtul peale matka. Siis saab Prahat avastada juba varahommikust saati.

​Matk sobib lastele alates 7 eluaastast ja temaga kaasasolevale vanemale (vanematele). Nooremate laste osalemise korral tuleb matkakorraldajaga läbi arutada. Matkal juhendab matka matkajuht Inna Lepik, kellel on suur matkamise kogemus nii lastega kui täiskasvanutega, kuid vanem (vanemad) peavad samuti olema matkal ja tagama oma võsukeste kuulekuse ja sh turvalisuse.

Kui keegi osalejatest soovib tutvustada võsukestele telkimist, siis see on ka võimalik eelneval läbirääkimisel.

 

—---------------------------------------

 

Sõnum edastatud

750€

maapakett

6
päeva
15.07-20.07.2023

Seikluskliinik kannab hoolt: 

Maapaketi hind 750€

Kohalik transport

Kõik matka- ja laagritoidud (välja arvatud linnades ja rongisõidul)

Matkajuht

Ühisvarustus (söögitegemiseks jms)

Matka apteek (üldine)

Kirjeldatud majutus 5 ööd (kämping, B&B, hotell, külalistemaja jms)

teine, kolmas jne lapsele soodukas -20%

Hind ei sisalda:

Matkavarustust

Sööke muudel aegadel

Reisikindlustust

Muuseumi vms sissepääsud

Ööbimisi väljaspool antud kuupäevi

Transporti Prahasse ja tagasi

Reisitingimused

  • Google+ Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Facebook Basic Black
bottom of page