Mägimatk Araratile 5137m

1/1

Täname, kontakti eest! Kasutame teie kontakt-infot reiside info edastamiseks. Kui te ei soovi, et Teie andmeid edaspidi kasutame, siis andke meile teada ja kontakt eemaldatakse nimekirjast.

Ararat on mägi, mis jääb praeguse Türgi territooriumile, kuid mis on varemalt kuulunud ka Armeeniale ja sellest ajast ka neile väga püha paik ja sümbol.


Meie rada viib meid rohkem kui 3 päeva üles ja paar päeva alla, kasutades kahte laagrit- 3200m ja 4200m peal. Samuti kasutame muulasid, et raskem varustus mäkke 3200 m peale viia. Rada on alumises osas kivine, kuid hästi märgitud ja ülevalpool - ca 4500 peal igilume ja jääga kaetud, seega on meil kasutuses kassid ja kepid/kirkad ning vajadusel köis.

Matk sobib hästi ka esimeseks alpinismi nuusutamise matkaks. Eelnev matkamise kogemus on tugevalt soovitatav, kuid see ei pea olema just mägimatkamise kogemus. Peab olema valmis elama laagrielu ja valmistama priimusel toitu, taluma matkavintsutusi ning arvestama ühtlasi võimalusega, et kimbutada võib mäehaigus ja mitte alati ei jõuta tippu...

Kondikava:

1. päev. Saabume Vani lennujaama, Transfer Dogubaiaziti külla, hotelli, kohaneme oludega. Õhtusöök, ööbimine hotellis.

2. päev. Sõidame peale hommikusööki Eli külla, kus laadime rasked kotid muuladele ja matkame 3200m peale esimesse laagrisse kokku kõnnime ca 3 h. Öö telkides ning õhtul sööme matkalobi.

3. päev. Aklimati päev mil harjume kõrgusega ja hõredama õhuga. Matkame ülemisse laagrisse, 4200m peale. Veedame mõne tunni seal ja laskume tagasi 3200 peale ööbima. Öö telkides.

4. päev. Matkame 4200m peale, meie asjad järgnevad meile muuladel. Paneme laagri ja telgid püsti ja veedame saabuva öö selles laagris telkides.

5. päev. Ärkame hästi vara, et ronida tippu: kui ilmaolud ja meie üldine konditsioon on hea, siis ronime tippu 5137m ja naaseme õhtuks tagasi laagrisse 4200m

6. päev. Varupeäev juhuks kui päev 5 ei ole sobiv tipu vallutamiseks. Kui varupäeva ei ole vaja, siis veedame selle Vani linnakeses. Ja seal saab olema 1 öö hotellis.  Huvilised saavad ttutvuda Armeenlaste poolt X sajandil ehitatud Püha Risti katedraaliga.

7. Paneme laagri kokku, pakime muuladele ja laskudes läbi laagri 3200m kuni jõuame väikesesse Eli külla, kus astume oma autodesse, mis viivad meid Vani. Öö hotellis

8. Reisi lõpp-transfer lennujaama ja lend koju, kus kõigil on rääkida oma lugu! 

9. Lisapäev Istanbulis. Neile, kes ei soovi veel kiirelt koju oma lugu rääkima lennata, teeme lisapäeva Istanbulis. Lisandub 90€ ööbimise ja transferide eest.

1190€

maapakett

8
päeva
21.07-28.07.2022

Seikluskliinik kannab hoolt:

(reisi hind maapakett 1190€)

Kohalik  Transport

Matkajuht

Matkamise luba

Ronimise instruktor/giid

Kotitransport mägedes (muulad)

Matkasöök

Ühisvarustus (söögitegemiseks jms)

Matka apteek (üldine)

Majutus hotellis (non star)

Hind ei sisalda:

Lennutransporti Türki ja tagasi

Viisat (kel vaja)ja võimalikke lennujaamamakse

Matkavarustust

Eraviisilisi sõite

Sööke sõidu ajal ja kui ööbitakse hotellis

Reisikindlustust

Muuseumi vms ekskurssioonid

Ööbimisi väljaspool antud kuupäevi

Keskmine lennukipileti hind õigel ajal soetades: Tallinn- Istanbul-Van-Tallinn ca 300-400 €

Reisitingimused

  • Google+ Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Facebook Basic Black